Hat ponttal volt jobb a ZTE

2017.11.30.

Előkészületi mérkőzést vívott a csapatunk a Zalakerámia ZTE KK csapatával. A találkozón bemutatkozott Tóth Péter, aki kilenc pontot ért el.

Kaposvári KK–Zalakerámia-ZTE KK 90–96 (28–26, 16–18, 23–30, 23–22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok (zárt kapus), vezette: Koncsek, Lakos, Deák Zs.

Kaposvári KK: Dunn (15/3), Evans (15/9), Ivosev (14/3), Hendlein (20/9), Spica (17). Csere: Baki (-), Tóth P. (9/6), Grebenár (-), Hock (-), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Kinney (14/6), Vaughn (22/15), Horváth Á. (6/6), Szabó Zs. (22/15), Radic (9/3). Csere: Benke Sz. (15/3), Doktor (2), Jeffers (4), Kis R. (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5, 7. perc: 20–18, 12. perc: 34–28, 17. perc: 39–32, 22. perc: 44–51, 27. perc: 57–66, 32. perc: 72–78, 38. perc: 84–93.

Előkészületi mérkőzést vívott a Kaposvári KK együttese a Zalakerámia ZTE KK csapatával. A vendégeknél Mohácsi Máté kisebb bokasérülés miatt hiányzott, a hazaiaknál a Blaskovits László és Papp Péter hagyta ki a találkozót. Az első percekben mindkét együttes pontosan dobott, így fej-fej mellett haladtak a mérkőző felek. A vendégek triplákkal tartották magukat,, egészen Dunn hasonló válaszáig. A hetedik percben a frissen igazolt Tóth Péter is pályára lépett a kaposvári csapatban és egy büntetővel mutatkozott be. A negyedet Horváth Ákos triplája és Spica büntetője zárta 28–26-nál. A folytatásban Benke nagy zsákolása után 34–30-ra zárkóztak a zalaiak, a félidő végéig pedig Jeffers és Vaughn találataival maradtak versenyben a vendégek. Utóbbi pedig egy hármassal az egyenlítést is kiharcolta a ZTE-nek. Szabó Zsolt öt pontjával rajtoltak a vendégek, de Spica nem hagyta, hogy túl nagy legyen a különbség. Szép zsákolása után a hibátlanul dobó Evans újabb hármasa is nagyon kellett. Kinney lendítette tovább a ZTE szekerét, Radic duplája pedig a 62–72-es állást jelentette. A záró szakasz hét pontos zalai vezetéssel kezdődött és elsősorban a védekezésen kellett volna javítani a somogyiaknak. Sikerült is labdákat szerezni, de az ellenakciókba hiba csúszott. Szabó Zsolt hibátlanul használta ki lehetőségeit és sorozatban szerezte tripláit. A folytatásban Tóth Péter jól szolgálta ki társait, így 81–85-re jött fel a Kaposvári KK. Hiába alakított ki azonban ismét szorosabb állást a együttes, Vaughn és Radic újabb hármasaival a zalaiak tartottak előrébb. A megszerzett előnnyel már jól gazdálkodtak Benkéék és végül a győzelmet is megszerezték.

2024.04.20 18:00
Azúr DrogériaEuroProfilTrattoria La PrimaOros GumiszervizL Altro ÉtteremPek-SnackGyőri Kft.OptiCost Security Kft.Pepsi