Hatalmas csatában maradt veretlen csapatunk

2017.10.14.

Kiváló védekezéssel sikerült nagy csatában legyőzni a találkozó előtt még veretlen Egis Körmend együttesét az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában.

Kaposvári KK–Egis Körmend 86–78 (20–12, 19–19, 22–24, 25–23)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 950 néző, vezette: Földházi T., Ádám J., Mészáros

Kaposvári KK: Dunn (16), Evans (12/12), Ivosev (23/3), Hendlein (22), Spica (10). Csere: Papp P. (3/3), Grebenár (-), Blaskovits (-), Hock (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Egis Körmend: Wright (8/6), Hollins (-), Fanning (25/6), Koch (11/9), Csorvási (9). Csere: Ferencz (12/9), Horti (-), Davis (13/3), Halász (-), Németh Á. (-). Vezetőedző: Gasper Potocnik. Edzők: Zsiga Mrvljak, Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–0, 7. perc: 18–5, 12. perc: 23–17, 17. perc: 34–24, 22. perc: 45–35, 28. perc: 57–51, 32. perc: 63–61, 37. perc: 73–67. Kipontozódott: Spica (a 38. percben). Jók: Dunn, Ivosev, Spica, Hendlein, illetve Fanning, Davis, Ferencz.

Két eddig veretlen, két győzelemmel álló együttes találkozott az élvonalbeli bajnokság negyedik fordulójában. Egyik oldalon sem tudtak teljes csapatot kiállítani, a kaposváriaknál Baki szemsérülése, a körmendieknél Tuoyo betegség miatt hiányzott. Rangadóhoz méltón telt ház, kiváló hangulat várta a mérkőző feleket. A találkozót Dunn és Evans öt pontja vezette be, s az első percekben még több hiba is becsúszott a gyors kosárlabdát erőltető vasiak a játékába. Az ötödik percben 9–2-nél Potocnik már jobbnak látta, ha időkéréssel szakítja meg a hazaiak lendületét. Az eredményjelző hibája miatt néhány perc kényszerszünet, majd 15–2-nél újabb vendég időkérés következett. Nagyon fegyelmezett védekezéssel rukkoltak elő a somogyiak, és jól lassították az ellenfél akcióit. Az első játékrész végén aztán Fanning villanásaival zárkóztak a körmendiek. A folytatásban Csorvási használta ki, hogy a hazai cserék miatt több lehetőséghez jutott a palánk alatt, Davis pedig 23–21-ig hozta fel övéit. Fekete Ádám ismét kezdőcsapatát küldte pályára, ezzel pedig nemcsak az egyenlítést akadályozta meg, hanem sikerült 34–24-es előnyt is szerezni. A félidő zárása előtt Davis révén lopakodott 39–31-ig a vasi alakulat. A második negyedben már javította a lepattanó-arányát a piros-fekete csapat, így nem tudott jobban elszakadni a Kaposvári KK. Nagy kérdés volt, hogy az állandóan friss erőket bevető körmendiek fokozódó nyomását miként viseli majd el a hazai együttes, amelyben Hendlein, Dunn és Evans is végigjátszotta a 20 percet.

A nagyszünet után Ivosev és Spica lendítette tovább a somogyiakat, de utóbbi szinte azonnal be is gyűjtötte negyedik faultját. A padon is találta magát a kaposvári center, csakúgy, mint rövidesen Evans is. Ivosev érezte, hogy többet kell vállalnia. Az ő megmozdulásai rendre újabb pontokkal zárultak, így tartotta vezetését a Kaposvár. Óriásit küzdöttek a hazaiak Hendlein zsákolása után pedig újra tíz pont közelébe kúszott a különbség. A záró szakasz 61–55-ről kezdődött, de Ferencz és Fanning tripláival újra az egyenlítés határára ért a Körmend. A hazai oldalon kimaradtak a dobások, így Evanst és Spicát ismét hadba küldte Fekete Ádám. Ferencz hármasával 63–64-re fordítottak a vasiak. Hendlein újabb zsákolása után újra a hazaiak pillanatai következtek, akik Evans hármasával jutottak némi lélegzethez. A 38. percben Spica kipontozódott, de remeklő Dunn miatt még nőtt is a különbség. Ekkor már talpon volt a kaposvári publikum, Hendlein újabb zsákolása nyomán már a hősies csatában teljesen megérdemelt győzelmet arató csapatát ünnepelhette.

Sajtótájékoztató videók :

Fekete Ádám: – Büszke vagyok a csapatomra, három nagyon fontos meccset sikerült megnyerni. Lényeges volt, hogy sikeresen kezdjük a bajnokságot. Vannak problémáink, de csapatként jól működünk. Vannak hullámvölgyek a játékunkban, de több olyan képességű játékosunk is van, aki extra teljesítményekkel tudja továbblendíteni a csapatot. A legfontosabb, hogy szurkolóink mellettünk állnak és itthon is, valamint idegenben jó hangulatot teremtenek.

Gasper Potocnik: – Nagyon fizikális, kemény meccset játszott a két csapat. Szerintem már az első negyedben eldőlt a meccs. Utána ugyan vissza tudtunk kapaszkodni, sőt egy ponttal a vezetést is átvettük, de két eladott labda után butaságokat csináltunk és újabb pontokat szerezhetett a Kaposvár. Sok találatot kaptunk a festékből, ezt nem engedhetjük meg magunknak a jövőben. További sok sikert kívánok a lelkesen játszó, megérdemelt győzelmet arató Kaposvárnak!

2024.04.20 18:00
AlfaGumi KaposvárTrattoria La PrimaEuroProfilTOTI SportCaffé PertéOptiCost Security Kft.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremAzúr DrogériaLa Pergola