Hősies küzdelemben vesztett csapatunk

2017.05.16.

Nagy csatában, minimális különbséggel maradt alul csapatunk Szombathelyen, így pénteken ismét az egyenlítésért kell küzdeni.

Hősies küzdelemben maradt alul a kaposvári KK

Újra a Falcoé az előny
Hősies csatát vívott Szombathelyen a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnoki negyeddöntő harmadik mérkőzésén, ám a szoros végjátékban alulmaradt a Falcóval szemben.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
Kosárlabda NB I./A csoport, férfiak
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 78–76 (13–19, 21–10, 18–22, 26–25)
Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Balogh Gy.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens (23/9), Váradi B. (13/9), Barham (9/3), Pustahvar (-), Tóth N. (4). Csere: Zsigeranovics (14), Medford (15/6), Bognár K. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző Váradi Kornél.
Kaposvári KK: Wisseh (7), Fodor M. (11/9), Frazier (9/3), Cooke (14/6), Hendlein (11/3). Csere: Simms (16), Baki (8/6), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 9–14, 12. perc: 16–19, 17. perc: 25–27, 22. perc: 34–32, 27. perc: 47–45, 32. perc: 58–58, 37. perc: 66–63. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben). Jók: Govens, Medford, Váradi, Zsigeranovics, illetve Hendlein, Simms, Cooke, Fodor M.
Zsinórban tizennyolc megnyert hazai összecsapással a hátuk mögött fogadták a szombathelyiek a kaposváriakat a bajnoki negyeddöntő harmadik összecsapásán. Mint ismert, a párharc első csatáját 82–72-re nyerte a vasi alakulat. A szombati egyenlítést követően újabb bravúrra készültek Hendleinék. A somogyiaknál újra csatasorba állt az amerikai Simms, aki eltiltása miatt hagyott ki egy meccset. Govens duplájával indult a találkozó, de Wisseh gyorsan válaszolt. Alacsony szerkezettel kezdtek a kaposváriak, de az első percekben így sem tudták megállítani a hazai mezőnyembereket. Cooke egyenlített triplával 9–9-nél, és Simms is jól szállt be öt pontjával. Cooke zsákolása után pedig már jöhetett is Szakulovics edző első időkérése. Az első negyedet sikerült hat pontos előnnyel zárni, s ha nem adtak volna el tíz perc alatt hat labdát a kaposváriak nagyobb is lehetett volna a különbség. Medford adott új lendületet a Falcónak, s az újabb, sorra eladott kaposvári labdák után visszavette a vezetést a hazai alakulat. Négy percig képtelen volt pontot szerezni a somogyi együttes, aztán Simms büntetője törte meg a rossz sorozatot. A félidő végéig újabb eladott labdák következtek a vendégek részéről, így a szombathelyiek zárták 34–29-es előnnyel a félidőt. Hiába dobott triplát Fodor, azonnal jött Váradi válasza a túloldalon. Végre Frazier is betalált, Wisseh pedig egyenlített 37–37-nél. Felváltva vezettek a csapatok, majd a 25. percben a nagy napot kifogó Medford öt pontjával lépett el a 47–41-re a Falco. Ezt a hátrányt még sikerült ledolgozni, ám a negyed végére egy egységgel mégis a hazaiak voltak előrébb. Óriási izgalmakat tartogatott a záró játékrész, nagy adok-kapokkal indult a negyed. Próbálta tartani magát a vendégcsapat, amely ekkor nem tudta jól védeni a szombathelyi triplákat. Öt perccel a vége előtt 64–60 volt az állás, amikor Fodor Márton a harmadik tripláját is megszerezte. A végjátékban Govens nagyon fontos hármasával kezdődött, Zsigeranovics, Govens és Barham büntetői pedig végül a győzelmet jelentették a Falcónak.
A bajnoki negyeddöntő állása 2–1 a Falco javára.
A negyedik mérkőzést pénteken 18 órakor rendezik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens (23/9), Váradi B. (13/9), Barham (9/3), Pustahvar (-), Tóth N. (4). Csere: Zsigeranovics (14), Medford (15/6), Bognár K. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Váradi Kornél.

Kaposvári KK: Wisseh (7), Fodor M. (11/9), Frazier (9/3), Cooke (14/6), Hendlein (11/3). Csere: Simms (16), Baki (8/6), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 9–14, 12. perc: 16–19, 17. perc: 25–27, 22. perc: 34–32, 27. perc: 47–45, 32. perc: 58–58, 37. perc: 66–63. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben). Jók: Govens, Medford, Váradi, Zsigeranovics, illetve Hendlein, Simms, Cooke, Fodor M.

Zsinórban tizennyolc megnyert hazai összecsapással a hátuk mögött fogadták a szombathelyiek a kaposváriakat a bajnoki negyeddöntő harmadik összecsapásán. Mint ismert, a párharc első csatáját 82–72-re nyerte a vasi alakulat. A szombati egyenlítést követően újabb bravúrra készültek Hendleinék. A somogyiaknál újra csatasorba állt az amerikai Simms, aki eltiltása miatt hagyott ki egy meccset. Govens duplájával indult a találkozó, de Wisseh gyorsan válaszolt. Alacsony szerkezettel kezdtek a kaposváriak, de az első percekben így sem tudták megállítani a hazai mezőnyembereket. Cooke egyenlített triplával 9–9-nél, és Simms is jól szállt be öt pontjával. Cooke zsákolása után pedig már jöhetett is Szekulovics edző első időkérése. Az első negyedet sikerült hat pontos előnnyel zárni, s ha nem adtak volna el tíz perc alatt hat labdát a kaposváriak nagyobb is lehetett volna a különbség. Medford adott új lendületet a Falcónak, s az újabb, sorra eladott kaposvári labdák után visszavette a vezetést a hazai alakulat. Négy percig képtelen volt pontot szerezni a somogyi együttes, aztán Simms büntetője törte meg a rossz sorozatot. A félidő végéig újabb eladott labdák következtek a vendégek részéről, így a szombathelyiek zárták 34–29-es előnnyel a félidőt. Hiába dobott triplát Fodor, azonnal jött Váradi válasza a túloldalon. Végre Frazier is betalált, Wisseh pedig egyenlített 37–37-nél. Felváltva vezettek a csapatok, majd a 25. percben a nagy napot kifogó Medford öt pontjával lépett el a 47–41-re a Falco. Ezt a hátrányt még sikerült ledolgozni, ám a negyed végére egy egységgel mégis a hazaiak voltak előrébb. Óriási izgalmakat tartogatott a záró játékrész, nagy adok-kapokkal indult a negyed. Próbálta tartani magát a vendégcsapat, amely ekkor nem tudta jól védeni a szombathelyi triplákat. Öt perccel a vége előtt 64–60 volt az állás, amikor Fodor Márton a harmadik tripláját is megszerezte. A végjáték Govens nagyon fontos hármasával kezdődött, Zsigeranovics, Govens és Barham büntetői pedig végül a győzelmet jelentették a Falcónak.

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Biztos, hogy nem volt egy bravúros, szép meccs. Igazi rájátszás-csata volt, sok hibával, mindkét oldalon. Mi sajnos még a büntetőket is rosszul dobtuk, ami pedig elég fontos lett volna. Végül is nyertünk, és ez a lényeg. A nyomás most rajtunk volt a hazai pálya miatt, ráadásul elég rövid időnk volt regenerálódni. Pocsékul kezdtünk támadásban, a védekezésük még úgy, ahogy rendben volt. Sok apróbb hibát vétettünk, elég gyengén játszottunk. Utána kicsit feljavultunk, és a félidőre már mi vezettünk. Tudtuk, hogy a Kaposvár egy elég veszélyes csapat, melynek sok opciója van, tud akár alacsony szerkezetben is játszani, illetve Simmsszel egy gyors palánk alatti játékossal rendelkeznek. Nálunk Zigeranovic nem volt százszázalékos állapotban, ziccereket hagyott ki, amik tőle elég szokatlanok, de így is nagy segítségünkre volt. A legfontosabb a győzelem, hiszen csak ez volt a kérdés. Kettő-egy ide, megyünk tovább, pénteken nyerni, és lezárni szeretnénk a párharcot.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: Gratulálok a Falcónak, nagyon kiélezett, egylabdás mérkőzésen nyertek meg. A végjátékban, az utolsó pár támadásban már nem volt esélyünk. Nagyon jó meccs volt, igazi play-off csata, kemény harc volt a pályán, minden pontért meg kellett harcolni. A Falco mellet gratulálok a saját csapatomnak is, az elmúlt egy hónapban gödörbe kerültünk, sérüléshullám is sújtotta a csapatunkat, nem volt könnyű, de a szurkolóink végig mellettünk voltak, és ha így folytatjuk, minden esélyünk megvan arra, hogy vasárnap egy utolsó meccsen döntsük el, hogy ki jut tovább. De egyelőre most a legfontosabb, hogy pénteken nyerjünk.

A bajnoki negyeddöntő állása 2–1 a Falco javára.A negyedik mérkőzést pénteken 18 órakor rendezik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

2024.03.30 18:00
Oros GumiszervizSpekula Kft.TOTI SportMTOKCaffé PertéGyőri Kft.PepsiTrattoria La PrimaMarázPlast