A Falco szerzett vezetést a párharcban

2017.05.10.

Négy perccel a vége előtt csupán egy pontos hátrányban volt csapatunk, ám végül nyert a Falco KC és 1–0-ra vezet a negyeddöntőben.

Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 82–72 (31–15, 19–18, 14–24, 18–15)
Szombathely, Aréna Savaria, 2600 néző. Vezette: Földházi T., Török R., Boros T.
Falco KC Szombathely: Govens (20/6), Váradi B. (-), Barham (26/15), Pustahvar (14/6), Tóth N. (2). Csere: Zsigeranovics (8), Medford (7/3), Bognár K. (5). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző Váradi Kornél.
Kaposvári KK: Wisseh (8), Frazier (14/6), Cooke (19/9), Hendlein (5/3), Simms (18). Csere: Fodor M. (5/3), Baki (-), Papp P. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 8. perc: 22–9, 12. perc: 32–17, 17. perc: 45–24, 22. perc: 50–37, 28. perc: 60–52, 32. perc: 68–62, 38. perc: 76–72. Kipontozódott: Wisseh (a 36. percben), Simms (a 40. percben). Jók: Barham (a mezőny legjobbja), Govens, illetve Cooke, Simms.
A bajnoki negyeddöntő első mérkőzésén vendégként tért vissza egykori sikerei helyszínére Winsome Frazier. Az amerikai játékos ezúttal azonban nem a szombathelyiek, hanem a kaposváriak diadaláért szállt harcba. Edző is szinten is kapcsolódott a két alakulat, hiszen a vasiakkal korábban bajnoki címet nyerő Szrecsko Szekulovics a 2015/2016-os szezonban a somogyi megyeszékhelyen dolgozott. Jól ismerte tehát a kaposvári csapatot, amit bizonyít, hogy a két alakulat tavaly őszi vasi összecsapását kiütéssel, 107–80-ra nyerte együttesével. Igaz akkor Hendlein Roland nélkül és még Durennel állt ki a Kaposvári KK.
Emellett a rájátszás azért, ha úgy tetszik mégis csak más műfaj. A vendégek pedig arra készültek, hogy meglepjék a jóval esélyesebb hazai pályán eddig veretlen szombathelyieket.
Simms kosarával indult a meccs, de Barham két triplával válaszolt. A hazaiak szinte minden akcióban csak a triplák lehetőségét keresték, s ebben rendkívül jók is voltak. Barhamot nem tudták tartani a somogyiak, öt perc alatt 12 pontot szerzett. Jött is Fekete Ádám időkérése, de Pustahvar közelijével már a hetedik percre tíz pont fölötti előnyt harcolt ki a Falco. A kihagyott kaposvári helyzetek után rendre hazai találatok születtek, így gyakorlatilag nyolc perc alatt döntő pozícióba kerültek Váradiék. A folytatásban a különbség csökkentéséért vívott elkeseredett harcot a Kaposvári KK, amely Fodor triplájával 34–22-ig zárkózott. Az újabb eladott somogyi labdák miatt azonban nőtt a Falco előnye, mert Barham hibátlanul dobott távolról. Még a félidő vége előtt eljutott 20 egységig, oroszlánrészt vállalva csapata pontjaiból. Sokkal gyorsabb kosárlabdát játszott a Falco és megérdemelten vonulhatott pihenőre 50–33-as vezetéssel.
Jól rajtoltak a vendégek a harmadik negyedben és két perc alatt tíz pontra csökkentették a hátrányt, de Simms megkapta negyedik hibáját. Frazier második triplája után időt kért Szekulovics is, de Cooke hármasával mégis tíz alá kerültek a somogyiak. Hét pontos hátránnyal indult a negyedik negyed a somogyiak szempontjából, amit Papp Péter első triplája tovább faragott. Govens nyugtatta meg a hazaiakat újabb pontjaival, ám Cooke és Simms meccsben tartotta a jól védekező kaposváriakat. A 36. percben 71–70-nél Wisseh kipontozódott, és a kritikus pillanatokban hibázó vendégek már nem tudták ledolgozni az újabb hátrányt.
A bajnoki negyeddöntő állása: 1–0 a Falco KC javára.
Szombaton 18 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban újra összecsapnak a mérkőző felek.

A bajnoki negyeddöntő első mérkőzésén vendégként tért vissza egykori sikerei helyszínére Winsome Frazier. Az amerikai játékos ezúttal azonban nem a szombathelyiek, hanem a kaposváriak diadaláért szállt harcba. Edző is szinten is kapcsolódott a két alakulat, hiszen a vasiakkal korábban bajnoki címet nyerő Szrecsko Szekulovics a 2015/2016-os szezonban a somogyi megyeszékhelyen dolgozott. Jól ismerte tehát a kaposvári csapatot, amit bizonyít, hogy a két alakulat tavaly őszi vasi összecsapását kiütéssel, 107–80-ra nyerte együttesével. Igaz akkor Hendlein Roland nélkül és még Durennel állt ki a Kaposvári KK.Emellett a rájátszás azért, ha úgy tetszik mégis csak más műfaj. A vendégek pedig arra készültek, hogy meglepjék a jóval esélyesebb hazai pályán eddig veretlen szombathelyieket.Simms kosarával indult a meccs, de Barham két triplával válaszolt. A hazaiak szinte minden akcióban csak a triplák lehetőségét keresték, s ebben rendkívül jók is voltak. Barhamot nem tudták tartani a somogyiak, öt perc alatt 12 pontot szerzett. Jött is Fekete Ádám időkérése, de Pustahvar közelijével már a hetedik percre tíz pont fölötti előnyt harcolt ki a Falco. A kihagyott kaposvári helyzetek után rendre hazai találatok születtek, így gyakorlatilag nyolc perc alatt döntő pozícióba kerültek Váradiék.

A folytatásban a különbség csökkentéséért vívott elkeseredett harcot a Kaposvári KK, amely Fodor triplájával 34–22-ig zárkózott. Az újabb eladott somogyi labdák miatt azonban nőtt a Falco előnye, mert Barham hibátlanul dobott távolról. Még a félidő vége előtt eljutott 20 egységig, oroszlánrészt vállalva csapata pontjaiból. Sokkal gyorsabb kosárlabdát játszott a Falco és megérdemelten vonulhatott pihenőre 50–33-as vezetéssel. Jól rajtoltak a vendégek a harmadik negyedben és két perc alatt tíz pontra csökkentették a hátrányt, de Simms megkapta negyedik hibáját. Frazier második triplája után időt kért Szekulovics is, de Cooke hármasával mégis tíz alá kerültek a somogyiak. Hét pontos hátránnyal indult a negyedik negyed a somogyiak szempontjából, amit Papp Péter első triplája tovább faragott. Govens nyugtatta meg a hazaiakat újabb pontjaival, ám Cooke és Simms meccsben tartotta a jól védekező kaposváriakat. A 36. percben 71–70-nél Wisseh kipontozódott, és a kritikus pillanatokban hibázó vendégek már nem tudták ledolgozni az újabb hátrányt. A bajnoki negyeddöntő állása: 1–0 a Falco KC javára. Szombaton 18 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban újra összecsapnak a mérkőző felek.

Statisztika

GALÉRIA

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Köszönöm a közönségünknek, nagyon jól szurkolt ma este is, sokat segített. Férfias meccs volt, nem szeretem, amikor korán sokkal vezetünk, mert olyankor egy csapat általában elhiszi, hogy már vége is a meccsnek. A harmadik negyedben nagyon gyengék voltunk, sok gyorsindítást engedtünk ellenfelünknek, nem találtunk be, megint elrontottuk a büntetőket, és volt egy csomó eladott labdánk. A meccs előtt is elmondtam, hogy a Kaposvár nem gyenge csapat, ezt ma igazolta is: amint volt rá sansza, visszajött a meccsbe. Sajnálom, hogy Zigeranovic megsérült, mert ezáltal rövidebb lett a rotációnk ötös poszton. Barharm viszont nagyon jó volt, remek munkát végzett, védekezésben levette a pályáról Fraziert, és jól is dobott, ő volt a pontkirály. Jól harcoltunk, bár menet közben egy kicsit görcsösek lettünk a harmadik negyedben, de ez a play off. A rájátszás tele van izgalommal. Ez volt az első meccs, a lényeg, hogy megint nyertünk, 1-0 ide, megyünk tovább.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: Gratulálok a Falcónak, nagyon jól kezdte a meccset, és ezzel meg is alapozta a sikerét. Sikerült ugyan visszajönnünk a végjátékba, ahol reális esélyünk volt fordítani - egy pontra fel is jöttünk -, de sajnos nem tudtunk átbillenni. A Falco nagyon stabil és erős csapat, hazai pályán eddig legyőzhetetlen volt, bármilyen fegyvert is találtunk volna ki, nehéz lett volna őket legyőzni. Szombaton egyik kulcsjátékosunk hiányában is megpróbálunk ilyen felfogásban játszani, mint a második félidőben, és akkor szerintem reális esélyünk lehet az egyenlítésre.

2024.04.27 18:00