Djeraszimovics vezette győzelemre a Kecskemétet

Kikapott csapatunk a Djeraszimovics vezette Kecskeméttől a középházi középszakasz nyolcadik fordulójában.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 94–74 (24–18, 23–23, 21–16, 26–17)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kapitány G., Jakab L., Rácz Zs.
Kecskeméti TE-Duna Aszfalt: Pongó Martin (5/3), Pongó Máté (6/6), Djeraszimovics (27/9), Ivosev (18), Karahodzics (18). Csere: Djukanovics (15/9), Mészáros (-), Hegedűs (5/3). Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Guóth Ádám.
Kaposvári KK: Wisseh (15/3), Frazier (15/9), Cooke (14/6), Hendlein (8), Simms (11). Csere: Baki (6/6), Fodor M. (5/3), Grebenár (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4, 7. perc: 16–9, 12. perc: 32–18, 17. perc: 36–32, 22. perc: 49–43, 27. perc: 57–56, 32. perc: 71–59, 37. perc: 86–69.
Jók: Djeraszimovics (a mezőny legjobbja), Karahodzics, Ivosev, illetve Wisseh.
Mint ismert az alapszakasz során mindkét meccset a kaposváriak nyerték, legutóbb azonban az alföldiek diadalmaskodtak a somogyi megyeszékhelyen. Jól kezdtek a vendégek a két együttes negyedik párharcán. A harmadik perctől a hazaiak akarata érvényesült, Djeraszimovics, valamint Ivosev kosaraival – egy 9–0-ás rohammal – 11–4-re húztak el az alföldiek. Fekete Ádám vezetőedző időkérése után a tíz pontot is elérte a két csapat közti különbség, így a legjobbkor jött Simms három pontja. A negyed végére 24–18-ig tudott zárkózni a somogyi alakulat. Hegedűs és Pongó Máté tripláival lendült tovább a Kecskemét, amely így 30–18-ra lépett el. A kaposváriak tizenkét perc alatt már kilenc eladott labdánál jártak, így az újabb 8–0-ás szakaszt követően nem volt meglepő az eredmény. A játékrész derekán aztán feljavult a vendégek védekezése és Cooke, valamint Frazier triplájával már 36–32 állt az eredményjelzőn. A jól dobó Djeraszimovics és Djukanovics aztán gondoskodtak arról, hogy csapatuk ismét tízig tornázza a különbséget. Végül 23–23-al zárult a negyed, ami azt jelentette, hogy 47–41-re vezetett a Kecskemét a félidőben. Ivosev büntetői vezették fel a harmadik játékrészt, de ezt követően Hendlein és Wisseh révén kaposvári találatok következtek. Baki két triplájával 57–56-ig felzárkózni, a negyed vége azonban ismét az alföldieké volt. Ismét tíz pont feletti hátrányt kellett volna ledolgozni a kaposváriaknak, ám ahelyett, hogy csökkent volna a különbség, Djukanovics újabb triplája miatt tovább nőtt a távolság. Az extrán játszó Djeraszimovics pedig gondoskodott arról, hogy csapata tartani tudja előnyét és megnyerje a legjobb nyolc közé jutás szempontjából nagyon fontos mérkőzést.

2024.04.27 18:00
Caffé PertéLisaesther Rendezvényház és ÉtteremMarázPlastDreher Sörgyárak Zrt.KVGYSpekula Kft.Azúr DrogériaAlfaGumi KaposvárGyőri Kft.