Sikerült visszavágni a Sopronnak

2017.04.22.

Nagyot küzdve, nehéz meccset nyert csapatunk a Sopron KC ellen, így egyre közelebb került a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Kaposvári KK–Sopron KC KK 84–80 (18–15, 22–22, 23–20, 21–23)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Szabó G., Jakab L., Tőzsér D.
Kaposvári KK: Wisseh (17/3), Frazier (11/3), Cooke (19/9), Hendlein (14/3), Simms (6). Csere: (), Grebenár (2), Fodor M. (10), Baki (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Sopron KC: Johnson (16/3), Mills (2), Myles (12/6), Dufault (19), Tóth G. (4). Csere: Spica (15), Dénes (-), Ruják (7/3), Takács N. (5/3). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Csátaljay Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2, 7. perc: 11–12, 12. perc: 26–22, 18. perc: 38–32, 22. perc: 42–37, 27. perc: 59–48, 32. perc: 67–59, 37. perc: 78–73. Jók: Cooke, Wisseh, Frazier, Hendlein, illetve Johnson, Spica, Dufault.

A középházi középszakasz hetedik fordulójában a Sopron KC együttese ellen lépett pályára a Kaposvári KK, amelyben Kocsis Zalán és az edző Filipovics Gordan is születésnapját ünnepelhette. A kezdeti hazai vezetést Dufault pontjaival tüntette el a vendégcsapat, amely Spica két találatával került előnybe. A negyed vége aztán a kaposváriaké volt, így Baki ziccerével 18–15 lett az állás. A folytatásban épp az ő triplájára válaszolt Ruják hasonlóképp, így nem tudta leszakítani ellenfelét a hazai alakulat. Wisseh pontjaival sikerült 35–28-ra alakítani az eredményt, de Tóth G. zsákolása a legjobbkor jött a soproniaknak. Mindkét együttes nagyon sok hibával kosárlabdázott a Wisseh például négy egymás utáni közvetlen közeli dobáskísérletét rontotta el, mire ismét pontokat szerzett csapatának. Cooke triplájával sikerült először tíz pontnyi előnyt kovácsolni, de ez sem tartott sokáig. Cooke pazar blokkja után Simms zsákolt, Alekszics edző pedig újabb időkéréssel próbálta megállítani a kaposváriakat. Johnson vált aktívabbá, s neki köszönhetően nyílt maradt a meccs a negyedik negyedre is. Jól rajtoltak a hazaiak, akik próbáltak gyors akciókat vezetni a szerzett labdák után, ám a jól játszó Spica ismét visszahozta a meccsbe a Sopront. A 34. percben Fekete Ádám is időt kért 69–65-nél, s a publikum is érezte bizony elkel a bíztatás. Hendlein öt pontja lendítette tovább a somogyiakat, akik a hátra lévő időben már nem engedték ki a győzelmet a kezeik közül.

Fekete Ádám: – Mint minden meccs, ez is nagyon nehéz volt. Legfontosabb célunk a győzelem volt, ezt sikerült elérnünk. Küzdöttünk, harcoltunk és ennek meg lett az eredménye. Kevesen vagyunk a rotációban, ráadásul a félidőben Grebenár is szólt, hogy nincs teljesen rendben. A szurkolóink segítsége nélkül ezúttal biztosan nem nyertünk volna.

Dragan Alekszics: – Ahhoz képest, hogy számunkra már tét nélküli volt a meccs, sikerült jó hozzáállással kosárlabdáznunk. Sajnos sok első szándékú dobást rontottunk, ennek ellenére végig egyenrangó ellenfelek voltunk. Igazi egylabdás meccs volt, ami akár másképp is alakulhatott volna.