Nem tudta ledolgozni hátrányát csapatunk Pécsen

2017.04.15.

Pontatlanabbul dobott csapatunk az első félidőben Pécsen, ezért az utolsó negyedben már hiába hajrázott nagyot, végül vereséget szenvedett.

Hiába hajrázott jól a negyedik negyedben a Kaposvári KK Pécsen, az első félidőben mutatott gyengébb dobóteljesítmény miatt már nem tudott fordítani.
Pécsi VSK-PANNONPOWER–Kaposvári KK 83–75 (20–19, 29–13, 24–21, 10–22)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Győrffy P., Török R., Gorka Sz.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Nelson (11/3), Supola (10/3), Smith (24/6), Budimir (7/3), Sejfic (14). Csere: Harazin (6), Bíró (-), Halász (11/6). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.
Kaposvári KK: Wisseh (6), Frazier (26/9), Cooke (14/3), Hendlein (4), Simms (9). Csere: Fodor M. (5), Grebenár (9), Baki (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–5, 8. perc: 18–12, 12. perc: 26–19, 18. perc: 38–32, 22. perc: 53–34, 28. perc: 67–50, 32. perc: 73–57, 38. perc: 81–68. Kipontozódott: Fodor M. (a 32. percben). Jók: Halász, Smith, illetve Frazier, Cooke.
Nagy hangulatban kezdődött a szomszédvári rangadó, melyet mindkét csapat úgy várt, hogy nyerte előző meccsét. A pécsiek ráadásul kiváló dobóformát mutatva száz pont felett dobtak. Mindkét csapat kihagyta első akcióját, a vezetést Cooke szerezte meg egy betörést követően. Nelson hamar válaszolt, és a meccset kisebb sérülése után is vállaló Sejfic talált be a hazaiak részéről. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik alakulat sem tudott nagyobb előnyt kicsikarni. Supola triplájával egyenlített a Pécs a negyedik percben, s mivel tizedre egyforma dobószázalékkal szerezte pontjait mindkét csapat nem is nagyon változott a helyzet egészen a hatodik percig. Supola 2+1-ével lépett meg a baranyai alakulat, de Grebenár pontjaival 20–19-el zárult az első negyed.
A folytatásban Halász Ákos lendített a Pécsen, így ismét a hazai drukkerek örülhettek, Smith triplája pedig csak tetézte örömüket. Hiába araszoltak a vendégek Grebenár találataival, mert kintről hiba nélkül céloztak a pécsiek. Halász triplája után már 36–24 állt az eredményjelzőn, így nem maradhatott el Fekete Ádám időkérése. A hátrányt nem sikerült csökkenteni, hiszen olyan is előfordult, hogy lejárt a kaposváriak támadóideje. Percekig nem esett újabb kosár, mert mindkét oldalon nagyon sokat hibáztak a játékosok. Frazier hármasai törték meg a rossz kaposvári sorozatot, ám az amerikai korán eljutott három faultig. A félidő végére az újabb hármasokat elérő hazaiak 49–32-re húztak el. A nagyszünetet követően is a baranyaiak akarata érvényesült, így nem volt meglepő, hogy 61–39-ig lépett el a Smith és Halász Ákos által vezérelt Pécs. Kettősük szerezte a baranyai pontok felét. A túloldalon Frazier triplái csak arra voltak jók, hogy a kaposváriak a húsz pont körüli hátrányt tartani tudják.
A negyedik negyedre is megnyugtató előnnyel fordulhatott a Pécs, de a somogyiak nem adták fel és próbáltak minél közelebb kerülni Csirke Ferenc edző együtteséhez. Fodor Márton a 33. percben kipontozódott, ráadásul a másik irányító Wisseh is négy faultnál tartott. A szorosabb eredmény elérésére a 35. percben Frazier hármasa után csillant fel a remény, amikor 79–65 volt az állás. A hátra lévő időt azonban már ki tudta játszani a hazai alakulat, amely újabb győzelmével megerősítette hatodik helyét a tabellán.

Nagy hangulatban kezdődött a szomszédvári rangadó, melyet mindkét csapat úgy várt, hogy nyerte előző meccsét. A pécsiek ráadásul kiváló dobóformát mutatva száz pont felett dobtak. Mindkét csapat kihagyta első akcióját, a vezetést Cooke szerezte meg egy betörést követően. Nelson hamar válaszolt, és a meccset kisebb sérülése után is vállaló Sejfic talált be a hazaiak részéről. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik alakulat sem tudott nagyobb előnyt kicsikarni. Supola triplájával egyenlített a Pécs a negyedik percben, s mivel tizedre egyforma dobószázalékkal szerezte pontjait mindkét csapat nem is nagyon változott a helyzet egészen a hatodik percig. Supola 2+1-ével lépett meg a baranyai alakulat, de Grebenár pontjaival 20–19-el zárult az első negyed.A folytatásban Halász Ákos lendített a Pécsen, így ismét a hazai drukkerek örülhettek, Smith triplája pedig csak tetézte örömüket. Hiába araszoltak a vendégek Grebenár találataival, mert kintről hiba nélkül céloztak a pécsiek. Halász triplája után már 36–24 állt az eredményjelzőn, így nem maradhatott el Fekete Ádám időkérése. A hátrányt nem sikerült csökkenteni, hiszen olyan is előfordult, hogy lejárt a kaposváriak támadóideje. Percekig nem esett újabb kosár, mert mindkét oldalon nagyon sokat hibáztak a játékosok. Frazier hármasai törték meg a rossz kaposvári sorozatot, ám az amerikai korán eljutott három faultig. A félidő végére az újabb hármasokat elérő hazaiak 49–32-re húztak el. A nagyszünetet követően is a baranyaiak akarata érvényesült, így nem volt meglepő, hogy 61–39-ig lépett el a Smith és Halász Ákos által vezérelt Pécs. Kettősük szerezte a baranyai pontok felét. A túloldalon Frazier triplái csak arra voltak jók, hogy a kaposváriak a húsz pont körüli hátrányt tartani tudják.     A negyedik negyedre is megnyugtató előnnyel fordulhatott a Pécs, de a somogyiak nem adták fel és próbáltak minél közelebb kerülni Csirke Ferenc edző együtteséhez. Fodor Márton a 33. percben kipontozódott, ráadásul a másik irányító Wisseh is négy faultnál tartott. A szorosabb eredmény elérésére a 35. percben Frazier hármasa után csillant fel a remény, amikor 79–65 volt az állás. A hátra lévő időt azonban már ki tudta játszani a hazai alakulat, amely újabb győzelmével megerősítette hatodik helyét a tabellán.

Statisztika

GALÉRIA

Csirke Ferenc (PVSK): - Ilyen hangulatú meccset öröm játszani. Talán a javunkra az döntött, hogy a Kaposvárnak ez volt a negyedik, nekünk pedig csak a harmadik mérkőzésünk a középszakaszban. Harmincöt percig jól védekeztünk, úgy ahogy nagyon régen. Még nem vagyunk play off-ban, de ma nagy lépést tettünk ennek érdekében. Szurkolóinknak szép húsvéti ünnepet kívánunk!
Fekete Ádám (Kaposvár): - Az első félidőben még fej-fej mellet haladtak a csapatok, de a második negyedtől sok hibával játszottunk. Nem találtuk a ritmust a támadásokban és ez megbosszulta magát, az ellentámadásokból könnyű kosarakat kaptunk. Egy nagyon jól játszó Pécs ellen kaptunk ki, nekünk a továbbiakban is az a célunk, hogy a play off-ba jussunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket.

Csirke Ferenc: - Ilyen hangulatú meccset öröm játszani. Talán a javunkra az döntött, hogy a Kaposvárnak ez volt a negyedik, nekünk pedig csak a harmadik mérkőzésünk a középszakaszban. Harmincöt percig jól védekeztünk, úgy ahogy nagyon régen. Még nem vagyunk play off-ban, de ma nagy lépést tettünk ennek érdekében. Szurkolóinknak szép húsvéti ünnepet kívánunk!

Fekete Ádám: - Az első félidőben még fej-fej mellet haladtak a csapatok, de a második negyedtől sok hibával játszottunk. Nem találtuk a ritmust a támadásokban és ez megbosszulta magát, az ellentámadásokból könnyű kosarakat kaptunk. Egy nagyon jól játszó Pécs ellen kaptunk ki, nekünk a továbbiakban is az a célunk, hogy a play off-ba jussunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket.

2024.04.24 18:00