Nem volt esélye a MAFC-nak

2017.03.23.

Meggyőző teljesítménnyel nyert újabb meccset csapatunk a MAFC ellen, így továbbra is él a remény a felsőházi középszakaszra.

Kaposvári KK–MAFC 97–70 (23–17, 26–20, 26–17, 22–16)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Földházi T., Kulcsár T., Gyuris P.
Kaposvári KK: Wisseh (2), Fodor M. (11/3), Frazier (23/15), Cooke (15/3), Simms (16). Csere: Baki (6), Papp P. (14/6), Grebenár (6), Kocsis Z. (2), Hock (2), Balázs (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–6, 7. perc: 13–10, 12. perc: 30–17, 17. perc: 43–25, 22. perc: 51–40, 27. perc: 62–45, 32. perc: 79–56, 37. perc: 89–69. Kipontozódott: (Smith a 24. percben). Jók: Simms, Cooke, Frazier, Papp P., Fodor M., illetve Lakits, Kovács Ád.

MAFC: D. Smith (9/3), Misek (9), Lakits (14/6), Kovács Ád. (8), Sihota (9/3). Csere: Poscic (9), Polyák (6), Molnár M. (5/3), Kucsora (1), Pápai (-). Vezetőedző: Garai Péter. Edző: Jakab Máté.

Azt már előzetesen tudni lehetett, hogy a vendégeknél Uros Duvnjak nem állhat majd Garai Péter vezetőedző rendelkezésére, így a fővárosiak nélküle vették fel a harcot. A hazai oldalon pedig Hendlein Roland esett ki. A kaposváriak csapatkapitánya a héten nem is edzett és a találkozó előtti bemelegítéskor is látszott, hogy nincs száz százalékos állapotban a lába. Horváth Tamás gyúró negyed órával a meccs előtt újra kezelésbe vette, ám az a döntés született, hogy inkább pihentetik és nem játszik a somogyiaknál. Fekete Ádám így kénytelen volt átszervezni csapatát és Cooke kezdett Hendlein helyén az alacsonyabb szerkezetű együttesben. A vendégek jól használták ki a kezdeti pontatlanságokat és tartani tudták a lépést a hazaiakkal. Simms óriási zsákolásai után a 8. percben 19–12-nél kérte ki első idejét Garai Péter, de Frazier újabb triplával büntetett. Smith sportszerűtlen hibája után Baki kapott technikait mert a sípszó után a palákra vágta a labdát. A folytatásban is egymást segítve védekeztek a hazaiak, akik Papp Péter triplájával 33–17-re léptek el. Frazier több labdát is szerzett és rendre ziccerekkel fejezte be akcióit. A reklamáló Garai edző nem kerülhette el a technikait, a látványosan kosárlabdázó kaposváriak pedig Grebenár találatával alakították ki a 43–23-as eredményt. Egy 7–0-ás szakasszal jelezte a MAFC, hogy koránt sem tekintik lefutottnak a találkozót. Smith még a félidő vége előtt begyűjtötte a negyedik faultját, ennek ellenére kezdett a harmadik negyedben is. Négy perc után odaütött Simms-nek és kipontozódott. Egy újabb rohammal visszaállította a korábbi különbségek a somogyi alakulat, ami nagyban volt köszönhető Cooke zsinórban elért hat pontjának. A jól játszó Papp Péter utolsó másodperces triplája remek zárása volt a harmadik negyednek. A záró szakaszban már több hiba csúszott a somogyiak játékába, 81–69-nél Fekete Ádámnak is időt kellett kérnie. Frazier rázta meg magát, két triplája nyomán lett 89–69 az állás. A végjátékban már Kocsis Zalán, Hock Gergő és Balázs Bodó is szerepet kapott a hazaiaknál, akik agilis játékkal vívták ki a szurkolók tetszését. Végül a várt magabiztossággal gyűjtötték be az újabb két pontot a somogyiak, akik készülhetnek a vasárnapi szegedi mérkőzésre.

Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatomnak, mert végig koncentráltan játszottak! Külön örülök annak, hogy a fiatalok is hozzátették a magukét. Nagyon fontos volt a győzelmünk. Holnaptól a Szeged ellen készülünk, mert vasárnap is nyerni szeretnénk. Köszönjük az alapszakaszban végig mellettünk álló szurkolóink segítségét, nélkülük nem ment volna!

Garai Péter: – Gratulálok a Kaposvárnak és külön Papp Péternek!