Frazier győzelemre vezette csapatunkat

2017.03.16.

Pazar győzelmet aratott csapatunk, amely bravúros sikerével harcban áll a felsőházi rájátszásért.

Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94–75 (22–23, 22–11, 26–24, 24–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Kapitány G., Boros T., Praksch P.
Kaposvári KK: Wisseh (13), Frazier (28/12), Cooke (10/3), Hendlein (12), Simms (14). Csere: Fodor M. (10), Grebenár (2), Baki (5/3), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens (17/3), Medford (9), Váradi (10/6), Pustahvar (13/6), Zsigeranovics (8). Csere: Barham (8/6), Tóth N. (8), Bognár (-), Kovács P. (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Váradi Kornél.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 7. perc: 12–17, 12. perc: 24–23, 18. perc: 40–29, 23. perc: 52–37, 27. perc: 62–48, 32. perc: 77–60, 38. perc: 89–70. Jók: Frazier, Hendlein, Wisseh, Fodor M., illetve Govens, Pusztahvar.

Óriási csatát hozott tavaly márciusban a két együttes kaposvári találkozója. A szituáció hasonló volt, mint most. A Falco akkor is esélyesebbként érkezett a somogyi megyeszékhelyre és jobb pozícióban várhatta a sérülésekkel küzdő somogyiak elleni összecsapást. Igazán hősies küzdelmet követően sikerült nyerni 103–98-ra. Az előjeleket tekintve ezúttal sem volt másként, s a somogyiak hasonlóképp fogadkoztak, hogy megpróbálják begyűjteni a két bajnoki pontot a rendkívül jó formában lévő vasiak ellen. A hazai oldalon mind a két, korábban betegséggel küzdő játékos Wisseh és Baki is vállalta a játékot, így komplett együttesek feszülhettek egymásnak a túlzás nélkül létfontosságúnak nevezhető összecsapáson. Remekül rajtoltak a kaposváriak, de hiába szereztek 7–2-es vezetést a harmadik perc végéig, Pustahvar ziccerével már a vendégek tartottak előrébb. A kaposváriak hibáit többször is triplákkal büntették a vasiak, akik ellen egykori kedvencük, Frazier vette fel hasonlóképp a harcot. Az amerikaira mindig számíthattak a somogyiak, oroszlánrészt vállalt abban, hogy tartani tudta a döntetlen közeli állást a hazai alakulat. Jött is vissza rögtön a rövid pihenőt kapó Zsigeranovics és Váradi is, de a jól védekező és a támadó lepattanókat jobban szedő hazaiak 34–27-re léptek el a 15. percig. Szrecsko Szekulovics kapott technikait reklamálásért és két perccel később már időt is kellett kérnie, mert az addigi legnagyobb különbséget mutatta az eredményjelző 40–29-nél. A harmadik negyedet Simms pontjai vezették be, de Váradi és Govens nem engedte, hogy túlzottan leszakadjon a Falco. A kiválóan játszó Hendlein által vezetett, rendkívül lelkesen kosárlabdázó kaposváriak azonban nem ismertek elveszett labdát és a záró szakasz előtt 70–58-ra vezettek. Fraziert ezen az estén nem lehetett megállítani, legszebb napjaira emlékeztetően kosárlabdázott, más kérdés, hogy ezúttal a kaposváriak örülhettek ennek. A remek védekezés után gyors ellenakciókat vezető somogyiak a 33. percben már 77–60-nál tartottak. A folytatásban sem volt válasz a vasi oldalról, az egészen kiválót nyújtó Fodor Márton és Wisseh teljesítményére, Cooke zsákolását követően pedig már tombolt a teljesen megérdemelt győzelmet ünneplő hazai publikum.

Statisztika

GALÉRIA

Fekete Ádám: – A ZTE-től elszenvedett vereséget követően az elmúlt egy hétben két kemény mérkőzést is sikerült megnyernünk. Azt gondolom, hogy ez megmutatta, miért is tartunk itt. A két diadal begyűjtése volt a legfontosabb célunk. Ezúttal ráadásul extrát nyújtottunk, igazi csapatként küzdöttünk és ennek gyümölcse az újabb sikerünk. Megyünk tovább, hiszen immár a felsőházi rájátszásért harcolunk és szeretnénk még ilyen estéket átélni a minket támogató, mellettünk kitartó szurkolóinkkal.

Szrecsko Szekulovics: – Sok eladott labdánk volt a meccs első felében, ráadásul a támadó lepattanókat is jobban szedte az ellenfél. Ekkor alakították ki az egyre nagyobb különbséget. A megbeszéltekből sajnos ezúttal nem sokat valósítottunk meg. Megérdemelten nyert a Kaposvár, csak gratulálni tudok győzelmükhöz!