Diadalt aratott csapatunk Budapesten

2017.03.12.

Kiélezett mérkőzésen, a végjátékban nyújtott higgadtabb játékkal nyert csapatunk a Vasas Budapest otthonában.

Két, a korábbi fordulókban vereségeket szenvedő együttes feszült egymásnak az élvonalbeli férfikosárlabda-bajnokság huszonkettedik fordulójában. A Vasas Budapest négy összecsapást vesztett az elmúlt hetekben, de a somogyi együttes is két elbukott meccs után szerezett volna javítani mérlegén. Az otthon rendre csak szoros csatákat elbukó Vasas a tizenharmadik, míg a felsőházi rájátszás eléréséért küzdő kaposváriak a hatodik helyen állva várhatták a vasárnap délutáni összecsapást. A lázas beteg baki Gergelyt nélkülöző somogyiak a megszokott Wisseh, Frazier, Cooke, Hendlein és Simms alkotta ötössel rajtoltak a fővárosi meccsen. Sárosi Bulcsú vezetőedző a Taylor, Katona, Horváth Ákos, Pacher, Wright ötösnek szavazott bizalmat.
Gyors triplaváltással kezdődött a találkozó, előbb Frazier, majd a túloldalon Katona talált be távolról. Egyik csapat sem tudott elszakadni riválisától, az ötödik percben 7–7 állt az eredményjelzőn. A vendégeknek továbbra sem ment a távoli dobás. hetek óta hatástalannak bizonyul ez a fegyver. Az első öt kaposvári kísérletből mindössze egyetlen dobás, a már említett Frazier által elért kosár ért három pontot...
A Vasas Thompson zsákolása után jutott 16–14-es előnyhöz, de nem engedte el riválisát Fekete Ádám vezetőedző együttese. Elsősorban Cooke volt elemében, aki hét pontot szerzett az első játékrészben. A negyed vége előtt Frazier és a csereként érkező Fodor Márton büntetőivel alakult ki a 22–24-es eredmény. Jobban szedték a támadó lepattanókat a vendégcsapat tagjai, így második esélyt teremtve tudtak újfent eredményesek lenni. A hazaiak elsősorban Pacher, valamint Taylor agilis és ponterős játékában bízhattak. A Vasas két légiósa hozta is magát, ezzel jött fel 30–31-ig a fővárosi gárda. Utóbbi ráadásul ismét egyenlített, de hiába, hiszen öt ponttal ellépett a somogyi alakulat. Sajnos nem sikerült megtartani a minimális vezetést, mert 37–37-nél újfent beérte ellenfelét a Sárosi-csapat. Ettől kezdve pedig ismét fej-fej mellett haladt a két együttes. A félidő vége előtt technikait kapott reklamálásért a Vasas kispadja, Cooke pedig hibátlanul büntetőzött. Simms egyenlíthetett 44–44-nél, majd Wisseh triplája állította be a félidő végeredményét.
A harmadik negyed Katona ziccerével kezdődött, Pacher büntetői pedig ismét a Vasast lendítették tovább. A legjobbkor jött Cooke újabb triplája és Frazier közeli találata is. Hiába épített fel azonban újabb minimális előnyt a somogyi alakulat, Hendleinre fújtak személyit, majd a reklamálásért egy technikait is kiosztottak a játékvezetők, ezt követően pedig Horváth Ákos triplájával ismét a Vasasnál volt az előny. A fővárosiak bedobója ismét villant, így 64–59-nél Fekete Ádám időkérése következett. A harmadik negyedet hat ponttal nyerő Vasas kedvezőbb helyzetben volt a záró szakasz rajtjánál, de Wisseh büntetőivel hamar változott a helyzet. Az addig néhány távoli dobást rontó Cooke fontos hármast szerzett, így egy 11–0-ás szakaszt repesztett a Kaposvári KK. Ennek Horváth Ákos triplája vezetett véget, Pacher pedig tovább zárkóztatta a Vasast. Az utolsó három percre 81–81-es állásnál fordultak a csapatok. A rendkívüli izgalmakat hozó végjátékban Cooke emelt be egy újabb triplát, ami után azonnal időt kértek a hazaiak. Thompson büntetője után Frazier sem hibázott, Cooke gólpasszából pedig Fodor Márton beállította a 82–89-es végeredményt.
aaaa
Vasas Budapest–Kaposvári KK 82–89 (22–24, 22–23, 27–21, 11–21)
Budapest, Sport 11 Sportcentrum, 500 néző, vezette: Benczur T., Hegedüs T., Jurák K.
Vasas Budapest: R. Taylor (12), Katona (11/6), Horváth Á. (8/6), Pacher (20), Wright (11). Csere: Garamvölgyi (-), Moravcsik (-). Vezetőedző: Sárosi Bulcsú. Edző: Lekli József.
Kaposvári KK: Wisseh (11/3), Frazier (21/3), Cooke (23/12), Hendlein (13/3), Simms (9). Csere: Fodor M. (12/6), Papp P. (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3, 8. perc: 18–19, 12. perc: 25–31, 17. perc: 40–37, 23. perc: 50–55, 27. perc: 68–63, 32. perc: 71–74, 37. perc: 81–81. Jók: Pacher, Taylor, Thompson, illetve Hendlein, Frazier, Cooke, Wisseh, Fodor M.
További eredmények a huszonkettedik fordulóból: Szolnoki Olaj KK 90–76; Sopron KC–Pécsi-VSK-PANNONPOWER 81–71; Egis-Körmend–JP AUTO-JKSE 98–66; MAFC–Kecskeméti TE Duna Aszfalt 81–92; Naturtex-SZTE-SZEDEÁK–Atomerőmű SE 84–70. A Zalaekrámia ZTE KK–Falco KC Szombathely mérkőzés lapzártánkkal egy időben ért véget.

Vasas Budapest: R. Taylor (12), Katona (11/6), Horváth Á. (8/6), Pacher (20), Wright (11). Csere: Thompson (20/15), Garamvölgyi (-), Moravcsik (-). Vezetőedző: Sárosi Bulcsú. Edző: Lekli József.

Két, a korábbi fordulókban vereségeket szenvedő együttes feszült egymásnak az élvonalbeli férfikosárlabda-bajnokság huszonkettedik fordulójában. A Vasas Budapest négy összecsapást vesztett az elmúlt hetekben, de a somogyi együttes is két elbukott meccs után szerezett volna javítani mérlegén. Az otthon rendre csak szoros csatákat elbukó Vasas a tizenharmadik, míg a felsőházi rájátszás eléréséért küzdő kaposváriak a hatodik helyen állva várhatták a vasárnap délutáni összecsapást. A lázas beteg Baki Gergelyt nélkülöző somogyiak a megszokott Wisseh, Frazier, Cooke, Hendlein és Simms alkotta ötössel rajtoltak a fővárosi meccsen. Sárosi Bulcsú vezetőedző a Taylor, Katona, Horváth Ákos, Pacher, Wright ötösnek szavazott bizalmat. Gyors triplaváltással kezdődött a találkozó, előbb Frazier, majd a túloldalon Katona talált be távolról. Egyik csapat sem tudott elszakadni riválisától, az ötödik percben 7–7 állt az eredményjelzőn. A vendégeknek továbbra sem ment a távoli dobás. hetek óta hatástalannak bizonyul ez a fegyver. Az első öt kaposvári kísérletből mindössze egyetlen dobás, a már említett Frazier által elért kosár ért három pontot... A Vasas Thompson zsákolása után jutott 16–14-es előnyhöz, de nem engedte el riválisát Fekete Ádám vezetőedző együttese. Elsősorban Cooke volt elemében, aki hét pontot szerzett az első játékrészben. A negyed vége előtt Frazier és a csereként érkező Fodor Márton büntetőivel alakult ki a 22–24-es eredmény. Jobban szedték a támadó lepattanókat a vendégcsapat tagjai, így második esélyt teremtve tudtak újfent eredményesek lenni. A hazaiak elsősorban Pacher, valamint Taylor agilis és ponterős játékában bízhattak. A Vasas két légiósa hozta is magát, ezzel jött fel 30–31-ig a fővárosi gárda. Utóbbi ráadásul ismét egyenlített, de hiába, hiszen öt ponttal ellépett a somogyi alakulat. Sajnos nem sikerült megtartani a minimális vezetést, mert 37–37-nél újfent beérte ellenfelét a Sárosi-csapat. Ettől kezdve pedig ismét fej-fej mellett haladt a két együttes. A félidő vége előtt technikait kapott reklamálásért a Vasas kispadja, Cooke pedig hibátlanul büntetőzött. Simms egyenlíthetett 44–44-nél, majd Wisseh triplája állította be a félidő végeredményét.

Saeed Armaghani, a Vasas szakmai igazgatója: Úgy érzem, hogy a mai meccsen mindent kihoztunk magunkból, 35 percen keresztül jól kosárlabdáztunk. 74-70 után volt egy olyan szituáció, amikor egy sportszerűtlen faultot követően négypontos akciót csinált a Kaposvár. Akkor átvette a vezetést, és már nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. A kollégák a sajtótájékoztatókon mindig elmondják, hogy jó csapat a Vasas és jó kosárlabdát játszik. Remélem, hogy most már a kosárlabda társadalom is elhiszi, hogy a Vasasnak van keresnivalója az A-csoportban, és egyenlő feltételek mellett tudunk elkezdeni, valamint befejezni egy-egy mérkőzést. A magunk részéről mindent megpróbáltunk, gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez.
Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője: A játékunk nem volt ma az igazi. Védekezésben sem remekeltünk igazán, és a sebességünk sem volt meg. Ebben nyilván az is nagy szerepet játszik, hogy Wisseh már tíz napja komoly betegséggel küzd, de a körülményekhez képest így is nagyon sokat kihozott magából. A mérkőzés egyik kulcsa a védekezésváltásunk volt, a másik pedig Fodor Márton játéka, aki fontos kosarakat dobott, és a társakat is remekül szolgálta ki.

2024.03.30 18:00
KVGYTrattoria La PrimaAzúr DrogériaGyőri Kft.EuroProfilDorottya BistroDreher Sörgyárak Zrt.Oros GumiszervizCaffé Perté