Hosszabbítás döntött a továbbjutóról

2017.02.16.

Búcsúzott a Zsíros Tibor Magyar Kupa nyolcas döntőjétől csapatunk, amely hosszabbításos vereséget szenvedett a sorozatban tavaly ezüstérmet nyerő Szolnoki Olaj KK együttesétől.

Búcsúzott a Zsíros Tibor Magyar Kupa nyolcas döntőjétől a Szolnoki Olaj KK együttesétől hosszabbításban kikapó Kaposvári KK csapata.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, férfiak A Zsíros Tibor Magyar Kupában tavaly ezüstérmet szerző Szolnoki Olaj KK gárdájával csapott össze a legjobb négy közé jutásért a Kaposvári KK csapata.
Fekete Ádám vezetőedző együttese remek formában várhatta a nyolcas döntő második mérkőzését, hiszen utolsó négy találkozóját megnyerte az NB I./A csoportos bajnokságban. Remek szériát mutatott az alföldi gárda is, amióta Kmézics Zorán vette át a vezetőedzői teendőket.
Sokkal jobban rajtolt a Szolnok, amely a volt kaposvári Vojvoda duplájával indított és az első időkérésig 9–2-re húzott el. Centerben a tizenegy pontig menetelő Andric tarthatatlan volt, vezérletével nyerte az első negyedet a Kmézics-csapat. A folytatásban remekül védekezve sikerült fordítani, de Kmézics időkérése után Vojvoda lendítette tovább az alföldieket. A félidő végéig kilenc pontos előnyt kovácsoltak Boriszovék a támadásban sokat hibázó somogyiakkal szemben. A harmadik negyed elején tíz pont fölé nőtt a különbség, de Frazier pontjaival nem szakadt le a Kaposvári KK. Kiválóan sikerült ez a játékrész a kék-fehéreknek, akik 26 pontot értek el ebben a tíz percben. Ennek is köszönhetően csupán négy pontos hátrányban kezdték Hendleinék a negyedet. A lendület tovább tartott és Fodor Márton 65–65-nél már egyenlített. A végén pedig akár nyerhetett is volna a Kaposvári KK, ám Wisseh dobást hibázott, így jöhetett a hosszabbítás. Amíg a rosszul játszó Wisseh mindent elhibázott, addig Vojvoda és Andric parádézott, ezzel nagy csata után a Szolnok jutott a legjobb négy közé.
A pénteki program - első elődöntő: 16.30 óra. Második elődöntő: 19 óra. A szombati program - mérkőzés a harmadik helyért: 17.30 óra. Döntő: 20 óra. A negyeddöntő másik mérkőzésen: Naturtex SZTE Szedeák–Pécsi VSK-PANNON-
POWER 81–74. A Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár és a Falco KC Szombathely–Egis Körmend találkozókat lapzártakor játszották.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 93–79 (23–18, 21–17, 21–26, 13–17, 15–1)
Győr, Audi Aréna, 500 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Hegedűs.
Szolnoki Olaj KK: Pavlicsevics (10/9), Vojvoda (22/6), Barnies (13/9), Eilingsfeld (4), Andric (29). Csere: Popovics (-), Tóth Á. (4), Boriszov (11/3), Wittmann (-). Vezetőedző: Kmézics Zoltán. Edző: Andrias Jurkunas.
Kaposvári KK: Wisseh (9/3), Frazier (19/9), Cooke (12), Hendlein (10), Simms (6). Csere: Grebenár (9), Baki (7/3), Fodor M. (7/3), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–2, 7. perc: 18–13, 12. perc: 23–24, 17. perc: 36–31, 23. perc: 49–42, 27. perc: 60–55, 32. perc: 65–65, 37. perc: 76–76, 43. perc: 85–79. Kiállítva: Pavlicsevics (a 43. percben). Kipontozódott: Simms (a 44. percben), Cooke (a 45. percben). Jók: Andric (a mezőny legjobbja), Vojvoda, Boriszov, illetve Frazier, Cooke.

A Zsíros Tibor Magyar Kupában tavaly ezüstérmet szerző Szolnoki Olaj KK gárdájával csapott össze a legjobb négy közé jutásért a Kaposvári KK csapata. Fekete Ádám vezetőedző együttese remek formában várhatta a nyolcas döntő második mérkőzését, hiszen utolsó négy találkozóját megnyerte az NB I./A csoportos bajnokságban. Remek szériát mutatott az alföldi gárda is, amióta Kmézics Zorán vette át a vezetőedzői teendőket.

Sokkal jobban rajtolt a Szolnok, amely a volt kaposvári Vojvoda duplájával indított és az első időkérésig 9–2-re húzott el. Centerben a tizenegy pontig menetelő Andric tarthatatlan volt, vezérletével nyerte az első negyedet a Kmézics-csapat. A folytatásban remekül védekezve sikerült fordítani, de Kmézics időkérése után Vojvoda lendítette tovább az alföldieket. A félidő végéig kilenc pontos előnyt kovácsoltak Boriszovék a támadásban sokat hibázó somogyiakkal szemben.

A harmadik negyed elején tíz pont fölé nőtt a különbség, de Frazier pontjaival nem szakadt le a Kaposvári KK. Kiválóan sikerült ez a játékrész a kék-fehéreknek, akik 26 pontot értek el ebben a tíz percben. Ennek is köszönhetően csupán négy pontos hátrányban kezdték Hendleinék a negyedet. A lendület tovább tartott és Fodor Márton 65–65-nél már egyenlített.

A végén pedig akár nyerhetett is volna a Kaposvári KK, ám Wisseh dobást hibázott, így jöhetett a hosszabbítás. Amíg a rosszul játszó Wisseh mindent elhibázott, addig Vojvoda és Andric parádézott, ezzel nagy csata után a Szolnok jutott a legjobb négy közé.

Kmézics Zorán, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője: Nagyon sok múlt azon, hogy a kaposvári meccsel ellentétben nem engedtük ellenfelünket annyi támadó lepattanót szedni, ez sorsdöntőnek bizonyult. Én ilyen meccsre számítottam, tudtam, hogy fizikálisan jól áll a Kaposvár, van négy remek légiósa és négy remek magyar játékosa is. Nagyon sajnálom, hogy ez a két csapat összekerült egymással, hiszen az én szívemben ennek a két városnak a csapata foglalja el a legnagyobb helyet. Gratulálok a Kaposvárnak, és sok sikert kívánok nekik a folytatásra.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: Sokan megmosolyogtak minket, pedig tényleg éremért jöttünk Győrbe, és ahogy a mérkőzés is mutatta, nem sokon múlt, hogy erre meg is teremtsük az esélyt. Nagyon sajnálom, hogy a rendes játékidő utolsó pillanatában az a bizonyos labda kifelé pörgött, ezen múlt, hogy most nem mi ünnepelhettünk.

2024.04.24 18:00