Bravúros diadalt arattunk Pakson

2017.02.11.

Pakson is diadalt aratott csapatunk, amely zsinórban negyedik alkalommal nyert a bajnokságban.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 78–82 (17–31, 23–16, 19–17, 19–18)
Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 800 néző. vezette: Kapitány G., Török R., Boros T.
Atomerőmű SE: Battle (23/15), Samenas (5/3), Gilbert (9/3), Tiby (14/6), Watkins (6). Csere: Kovács Á. (7), Will (14/12), Illés (-). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edző: Schmidt Béla.
Kaposvári KK: Wisseh (18/9), Frazier (26/15), Cooke (17/3), Hendlein (9), Simms (7). Csere: Fodor M. (2), Grebenár (-), Baki (3/3), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4, 8. perc: 12–26, 12. perc: 20–34, 18. perc: 36–47, 23. perc: 49–53, 27. perc: 51–61, 32. perc: 59–66, 37. perc: 70–78. Kipontozódott: Samenas (a 40. percben). Jók: Battle, Tiby, Will, illetve Frazier, Wisseh, Cooke.
Ezzel zsinórban negyedik diadalát aratta a Kaposvári KK az élvonalbeli bajnokságban és készülhet a Magyar Kupa csütörtöki, Szolnoki Olaj KK elleni negyeddöntőjére.

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 800 néző. vezette: Papp, Minár, Praksch.

Az Atomerőmű SE sportcsarnokában lépett pályára a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság tizennyolcadik fordulójában. A hazaiaknál a találkozó fontosságára való tekintettel Medvén és Bagón kívül valamennyi korábban sérült játékra jelentkezett. A paksiak ráadásul bevethették a frissen igazolt Battle-t is. Hamar le is tette névjegyét, hiszen az ASE mind az öt pontját ő szerezte az első percekben. Frazier és Wisseh két-két tripláival azonban a vendégek tartottak előrébb. Az ötödik percben már 18–7 volt a somogyiak előnye. Ugyanakkor a tolnaiaknak nem ment a távoli dobás hét kísérletből egyszer találtak gyűrűbe. Wisseh és Frazier sem állt le, a kiváló rajtnak pedig egy 31–17-es negyed lett az eredménye. Battle triplájával zárkóztak a hazaiak, de Cooke és Frazier hasonlóképp gondoskodott arról, hogy maradjon a különbség. Samenas és Tiby távoli kosaraival, valamint Watkins zsákolásával lopakodott tízen belülre az ASE, amely a félidő végére 40–47-ig jött fel. A nagyszünet után Will tripláival lendült tovább a Paks, amely a jobban védekezve csupán tizenhét pontot engedélyezett a somogyiaknak, így nyílttá tette a negyedik negyedet. Komoly izgalmakat tartogatott az utolsó játékrész, annál is inkább, mert Battle két triplájával és Kovács Ákos duplájával az egyenlítés küszöbére értek a paksiak. Fekete Ádám időkérése után a végjáték felé közeledve őrizte előnyét a Kaposvári KK, amely 78–70-re vezetett a 37. percben. Jobban védekezett a somogyi alakulat ezekben a percekben és Cooke fontos duplája pedig azt jelentette, hogy az újabb bravúros kaposvári győzelmet már Gilbert triplája sem veszélyeztette.Ezzel zsinórban negyedik diadalát aratta a Kaposvári KK az élvonalbeli bajnokságban és készülhet a Magyar Kupa csütörtöki, Szolnoki Olaj KK elleni negyeddöntőjére.

Teo Cizmic: az ASE edzője: Mindenek előtt gratulálok kollégámnak a győzelemhez! Az első negyedben nagyon jól kezdett a Kaposvár, mi pedig nagyon lassúak voltunk minden téren. Tény, hogy egy új játékos beépítésekor általában ez szokott történni, de ez nem ment fel minket. A klubnál mindenkinek, de különösen a játékosoknak meg kell érteniük, hogy felelősséget kell vállalnunk és egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak ezeket a vereségeket. Nincs több időnk, nem fér bele több vereség.

Fekete Ádám: a KKK edzője: Extrán kezdtük a meccset, a folytatásban azonban már nem sikerültek ilyen jól a dolgaink. A Paks megzavart minket a védekezésével, a zónájával. A sikerünk kulcsa a harmadik negyed volt, akkor nem engedtük fordítani az ellenfelet. Az utolsó öt percben szerencsénk is volt, de már nem az első ilyen meccs volt, amit meg tudtunk nyerni. Gratulálok a fiúknak, megérdemlik a sikert! A győzelmeknek köszönhetően egyre több drukker is elkísér minket idegenbe, ennek különösen örülök.

2024.04.20 18:00
Dorottya BistroLa PergolaL Altro ÉtteremPek-SnackAzúr DrogériaOptiCost Security Kft.Stier PincészetTT Ablakrendszer Kft.Trattoria La Prima