Sikerült visszavágni a Pécsnek

2017.02.04.

Nagyot harcolt csapatunk az újabb két bajnoki pontért, de végül megérdemelt győzelmet arattunk a pécsiek ellen.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-PANNONPOWER 63–55 (18–14, 11–21, 27–12, 7–8)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla Z., Boros T., Kulcsár T.
Kaposvári KK: Wisseh (11/3), Frazier (10), Cooke (12/3), Hendlein (9), Simms (11/3). Csere: Fodor M. (8/3), Grebenár (-), Baki (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Nelson (-), Bíró (10/6), Smith (19/3), Budimir (9), Sejfic (8). Csere: Halász (7/3), Antóni (-), Harazin (2). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–6, 7. perc: 13–12, 12. perc: 18–17, 17. perc: 27–22, 22. perc: 32–35, 27. perc: 42–41, 32. perc: 59–50, 37. perc: 60–52. Kipontozódott: Nelson (a 32. percben). Jók: Hendlein, Cooke, Wisseh, illetve Smith.
A két együttes tavaly őszi bajnoki összecsapásán 85–65-ös megérdemelt pécsi siker született a baranyai megyeszékhelyen. Nagyon nem ment a játék akkor a somogyiaknak, akik ezúttal fogadkoztak, hogy visszavágnak a nagy zakóért.
Ebben az a Winsome Frazier is érdekelt volt, aki azon a meccsen ugyan még nem volt a csapat tagja, de szerződését immár a szezon végéig hosszabbította meg a kaposvári klub.
Supola Zoltán betegség miatt el sem utazott a pécsiekkel a somogyi megyeszékhelyre, de Antóni Csanád és Harazin Tamás vállalta a játékot Csirke Ferenc vezetőedző csapatában.
Az összecsapás egy perces gyászszünettel kezdődött Filipovics Gordan edző napokban elhunyt édesapjára emlékeztek ekképp a csarnokban.
Sejfic szerezte az első pontokat a meccsen, de Hendlein hamar válaszolt a túloldalon. Kapkodva, idegesen kosárlabdáztak a hazaiak, a hibákat pedig kihasználták a vendégek. Simms bravúros triplája, majd Frazier ziccere után aztán átvették a vezetést a somogyiak. Mindkét edző sok cserével próbálta frissen tartani csapatát, a pécsiek pedig Smith triplájával zárkóztak 18–17-re. Frazier két ziccere lendített a hazaiakon, Harazin sportszerűtlen hibája után pedig Simms szerzett újabb pontokat. Ezzel együtt sem tudott előnyt kiépíteni a hazai alakulat, mert támadásban egyre többször választottak rossz megoldásokat a pályán lévők. Halász triplájával már újra a Pécs vezetett, amely jobban is védekezett, mint a somogyiak. Mindössze tizenegy pontra futotta a második játékrészben a somogyiak erejéből, ez pedig ahhoz vezetett, hogy hat egységgel tartott előrébb a baranyai együttes.
A nagyszünet után Wisseh büntetője törte meg a kaposvári pontcsendet, majd Cooke egyenlített triplával 35–35-nél. A kiosztott labdákból már eredményesebbek voltak a végre okosabban, több passzal kosárlabdázó kaposváriak, így 42–39-nél már időt is kért Csirke Ferenc. Ezt követően pedig a baranyaiak lendültek meg, Bíró triplájával ismét előnyben voltak. Sokáig ez sem tartott, mer egy 8–0-ás rohanással lépett el a Kaposvár, ráadásul Fodor Márton újabb triplát dobott. Egy kosár híján annyi pontot dobtak ebben a negyedben a somogyiak, mint az első kettőben összesen. Hendlein rengeteg lepattanót szedett, gondoskodva ezzel arról, hogy a kihagyott pécsi dobások után ne jöjjön újabb kísérlet. Nelson kipontozódása után, öt perccel a vége előtt 60–50 volt az állás, amikor Sejfic rosszul ért talajt és nem tudta folytatni a játékot. A végjátékban már inkább a küzdelem dominált, de a Pécsnek már nem volt esélye az egyenlítésre.
A kaposváriak zsinórban harmadik diadalukat aratták a bajnokságban és ezzel nagy lépést tettek a felsőházi rájátszás elérése felé.
Fekete Ádám: – Nagyon kemény védekezés volt jellemző mindkét oldalon. Nyolc nap alatt ez volt a harmadik győzelmünk, egyre fáradtabbak voltunk és ez látszott is. Ennek ellenére óriásit küzdöttünk és mindent megcsináltunk, amit kellett. A közönségünk kezdettől fogva nagyon kitartóan, lelkesen buzdított minket, öt percet leszámítva pedig mienk is volt a meccs.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a Kaposvárnak! Elsősorban a védőlepattanókkal voltak gondjaink. A Kaposvárnak, de más csapatnak sem szabad tizenkilenc támadólepattanót engedélyeznünk. Remélem nem súlyos Sejfic sérülése és nem töri ketté a szezonunkat, ellenkező esetben kezdhetjük elölről a csapatépítést.

A két együttes tavaly őszi bajnoki összecsapásán 85–65-ös megérdemelt pécsi siker született a baranyai megyeszékhelyen. Nagyon nem ment a játék akkor a somogyiaknak, akik ezúttal fogadkoztak, hogy visszavágnak a nagy zakóért.Ebben az a Winsome Frazier is érdekelt volt, aki azon a meccsen ugyan még nem volt a csapat tagja, de szerződését immár a szezon végéig hosszabbította meg a kaposvári klub. Supola Zoltán betegség miatt el sem utazott a pécsiekkel a somogyi megyeszékhelyre, de Antóni Csanád és Harazin Tamás vállalta a játékot Csirke Ferenc vezetőedző csapatában.Az összecsapás egy perces gyászszünettel kezdődött Filipovics Gordan edző napokban elhunyt édesapjára emlékeztek ekképp a csarnokban. Sejfic szerezte az első pontokat a meccsen, de Hendlein hamar válaszolt a túloldalon. Kapkodva, idegesen kosárlabdáztak a hazaiak, a hibákat pedig kihasználták a vendégek. Simms bravúros triplája, majd Frazier ziccere után aztán átvették a vezetést a somogyiak. Mindkét edző sok cserével próbálta frissen tartani csapatát, a pécsiek pedig Smith triplájával zárkóztak 18–17-re. Frazier két ziccere lendített a hazaiakon, Harazin sportszerűtlen hibája után pedig Simms szerzett újabb pontokat. Ezzel együtt sem tudott előnyt kiépíteni a hazai alakulat, mert támadásban egyre többször választottak rossz megoldásokat a pályán lévők. Halász triplájával már újra a Pécs vezetett, amely jobban is védekezett, mint a somogyiak. Mindössze tizenegy pontra futotta a második játékrészben a somogyiak erejéből, ez pedig ahhoz vezetett, hogy hat egységgel tartott előrébb a baranyai együttes.  A nagyszünet után Wisseh büntetője törte meg a kaposvári pontcsendet, majd Cooke egyenlített triplával 35–35-nél. A kiosztott labdákból már eredményesebbek voltak a végre okosabban, több passzal kosárlabdázó kaposváriak, így 42–39-nél már időt is kért Csirke Ferenc. Ezt követően pedig a baranyaiak lendültek meg, Bíró triplájával ismét előnyben voltak. Sokáig ez sem tartott, mer egy 8–0-ás rohanással lépett el a Kaposvár, ráadásul Fodor Márton újabb triplát dobott. Egy kosár híján annyi pontot dobtak ebben a negyedben a somogyiak, mint az első kettőben összesen. Hendlein rengeteg lepattanót szedett, gondoskodva ezzel arról, hogy a kihagyott pécsi dobások után ne jöjjön újabb kísérlet. Nelson kipontozódása után, öt perccel a vége előtt 60–50 volt az állás, amikor Sejfic rosszul ért talajt és nem tudta folytatni a játékot. A végjátékban már inkább a küzdelem dominált, de a Pécsnek már nem volt esélye az egyenlítésre.A kaposváriak zsinórban harmadik diadalukat aratták a bajnokságban és ezzel nagy lépést tettek a felsőházi rájátszás elérése felé.

2024.04.27 18:00
Caffé PertéGyőri Kft.OptiCost Security Kft.L Altro ÉtteremAlfaGumi KaposvárAzúr DrogériaPek-SnackTOTI SportMarázPlast