Vastaps járt a Körmend legyőzéséért

2017.01.28.

Lelkes játékkal verte csapatunk a tabella második helyén álló Egis Körmend együttesét szombaton este.

A kiváló formában lévő Egis Körmendet fogadta a Kaposvári KK együttese, amely két vereség után szeretett volna javítani pozícióján. A tabellán második helyen álló vasiak a nemzetközi kupában jutottak tovább a hét közepén és bizakodva várhatták a somogyiak elleni összecsapást is.
A kaposvári oldalon első hazai meccsére készülődött az a Winsome Frazier, aki már rendelkezett tapasztalhattak a körmendiek elleni ütközetekkel kapcsolatban. Tört már borsot a vasiak orra alá, főleg, amikor a Falco KC Szombathely együttesében szerepelt. Ezúttal is hasonlóra készült az amerikai hátvéd.
Nagy csatában, lelkes játékkal ismét olyan csapatot győzött le a Kaposvári KK, amely előkelőbb helyet foglal el a bajnoki tabellán a somogyiaknál.
Fekete Ádám: – Mindenek előtt gratulálok a Körmendnek a nemzetközi kupaszerepléshez! Ami a meccset illeti köszönettel tartozom a csapatomnak és a szurkolóinknak egyaránt, ezért a csodás estéért! Az, hogy a Körmendet 66 ponton tudtuk tartani mindent elmond. Nagy csata és végig igen kemény meccs volt. Az döntött, hogy amíg a kulcspillanatokban a körmendiek hibáztak, addig mi ki tudtuk használni a helyzeteinket.
Gasper Potocnik: – Gratulálok a Kaposvárnak a megérdemelt győzelemhez! Csapatom ezúttal nem mozgósított olyan energiákat, amellyel egy ilyen idegenbeli mérkőzést meg lehetett volna nyerni. Több mindent megpróbáltunk, hogy megtörjük a hazaiakat, de ezúttal ez nem sikerült.
Kaposvári KK–Egis Körmend 77–66 (18–19, 15–14, 28–13, 16–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Cziffra Cs., Hegedüs T., Balog Gy.
Kaposvári KK: Wisseh (10/3), Frazier (9/3), Cooke (18/6), Hendlein (17/3), Simms (11). Csere: Grebenár (-), Fodor M. (6), Baki (6/6), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Egis Körmend: Petty (16), Smith (10/6), Ferencz (-), Allen (11), Horti (5). Csere: Csorvási (4), Loveridge (5/3), Gibbs (15/9), Németh Á. (-). Vezetőedző: Gasper Potocnik. Edző: Hencsey Tamás.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–5, 7. perc: 11–17, 12. perc: 23–19, 17. perc: 29–28, 23. perc: 39–38, 27. perc: 51–43, 32. perc: 63–53, 37. perc: 69–62. Kipontozódott: Petty (a 40. percben). Jók: Simms, Hendlein, Cooke, Frazier, illetve Petty.

A kiváló formában lévő Egis Körmendet fogadta a Kaposvári KK együttese, amely két vereség után szeretett volna javítani pozícióján. A tabellán második helyen álló vasiak a nemzetközi kupában jutottak tovább a hét közepén és bizakodva várhatták a somogyiak elleni összecsapást is.A kaposvári oldalon első hazai meccsére készülődött az a Winsome Frazier, aki már rendelkezett tapasztalhattak a körmendiek elleni ütközetekkel kapcsolatban. Tört már borsot a vasiak orra alá, főleg, amikor a Falco KC Szombathely együttesében szerepelt. Ezúttal is hasonlóra készült az amerikai hátvéd.   Telt ház előtt Smith triplája nyitotta a meccset, de gyorsan jött válaszként Wisseh duplája is. A jó bejátszások után Horti szerzett könnyű kosarakat a palánk alól, majd Allen zsákolhatott könnyedén. Keményen védekeztek a vasiak, így nehezen alakítottak ki helyzetet a hazaiak. Hendlein és Cooke tripláival azért sikerült megakadályozni, hogy a vendégek legalább ne lépjenek el túlságosan. Frazier és Cooke találatai után pedig már Gasper Potocnik kért időt 15–17-nél. A folytatásban Simms is végre pontokat szerzett, így újra a kaposváriak voltak előrébb. A 13. percben 27–22-nél, Fodor Márton találatát követően jött az újabb körmendi időkérés, ám mivel mindkét oldalon kimaradtak a külső dobások percekig nem változott az eredmény. A remekül játszó Petty büntetőivel került közelebb a vendégcsapat, amely Gibbs öt pontjával fordított. A harmadik negyed 33–33-ról indult és Petty védése még mindig komoly problémát okozott. Frazier remek labdákkal szolgálta ki társait, Hendlein zsákolása, majd Wisseh triplája után pedig már 44–38 állt az eredményjelzőn. Frazier ziccere után tíz ponttal léptek el a somogyiak, amit Baki újabb triplával toldott meg. Ritmust váltottak a vendégek és pillanatok alatt faragtak a hátrányból. Kiválóan védekeztek a játékrész utolsó perceiben a kaposváriak, akik Cooke triplája után 61–46-al kezdték a záró szakaszt. Minden egyes labdáért óriási harc dúlt a pályán, a vasiak pedig mindent egy lapra feltéve küzdöttek az egyenlítésért. Hendlein és Cooke szerzett ekkor nagyon fontos pontokat, de még mindig nem nyugodhattak meg a kaposváriak. Három perccel a vége előtt 69–62-nél kért időt Fekete Ádám, de a kimaradó hazai próbálkozásokat rendre kosárral büntették a körmendiek. Simms duplája, majd Frazier büntetői után azonban Cooke állította be a 77–66-os végeredményt. Nagy csatában, lelkes játékkal ismét olyan csapatot győzött le a Kaposvári KK, amely előkelőbb helyet foglal el a bajnoki tabellán a somogyiaknál.

2024.03.30 18:00
TT Ablakrendszer Kft.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremStier PincészetDreher Sörgyárak Zrt.Győri Kft.MarázPlastCaffé PertéDorottya BistroSpekula Kft.