Jobban hajráztak a hazaiak

2017.01.21.

Három negyeden át jól tartotta magát csapatunk Sopronban, ám a jobban hajrázó hazaiak végül kiharcolták a győzelmet.

Winsome Frazier személyében új játékost is avattak, aki csütörtökön este érkezett a távozó Javier Duren helyére a kaposváriakhoz. A kezdő csapatban ugyanakkor még nem jutott szóhoz, Fodor Márton rajtolt Duren helyén. Az első találat Wisseh nevéhez fűződött, majd Johnson egyenlített 6–6-nál. A folytatásban a Fodor, Cooke, Simms trió szerezte a kaposváriak pontjait, így a hetedik percig 9–16-ra sikerült ellépni a somogyiaknak. A negyed végjátéka a hazaiaké volt, akik zsinórban hét pontot szerezve zárkóztak fel, sőt a folytatásban Mills triplája a 21–21-es eredményt jelentette. Wisseh és Baki lendítette tovább a vendégeket, Frazier első kaposvári pontjait pedig egy tripla jelentette. Baki hármasával 34–24-re lépett el a Kaposvári KK, de a soproniak a negyedik tripláját szerző Mills révén nem hagyták, hogy ennél jobban nőjön a különbség. Végül Takács kihagyott hármasa miatt 35–40-nel vonultak pihenőre a csapatok. Jobban rajtoltak a hazaiak a harmadik negyedben és Spica duplájával már ők vezettek 43–42-re. A soproniak jól használták ki, hogy Simms négy faultja miatt kényszerpihenőjét töltötte a kaposvári kispadon. Gyengén dobtak mindkét oldalon a játékosok, aztán Fodor triplájára azonnal jött Dénes válasza a túloldalról. A negyedik negyed úgy kezdődött, hogy Hendlein addig még nem szerzett pontot a kaposváriaknál, ráadásul eladott labdája után Mills ért el újabb hármast. A hazaiak kisemberét nem tudták tartani a somogyiak, egy dobást rontva jutott el 19 pontig. A 9–0-ás szakaszt futó Sopron ekkor kovácsolt olyan előnyt, melyet aztán végig tartott és győzelmet aratott a legjobb nyolc közé jutás szempontjából mindkét fél számára nagyon fontos mérkőzésen. Igaz az esetleges összevetésben egyetlen ponttal a kaposváriak lesznek jobbak, mert tavaly ősszel 82–71-re nyertek a somogyi megyeszékhelyen.
Sopron KC–Kaposvári KK 83–73 (18–21, 17–19, 23–15, 25–18)
Sopron, Novomatic Aréna, 800 néző. Vezette: Papp P., Szabó G., Gál J.
Sopron KC: Johnson (24/12), Ruják (5/3), Myles (1), Dufault (12/3), Spica (14). Csere: Mills (19/15), Dénes (8/3), Takács N. (-). Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Kaposvári KK: Wisseh (24/12), Fodor M. (12/6), Cooke (13/6), Hendlein (4), Simms (4). Csere: Frazier (9/3), Baki (5/3), Grebenár (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2, 7. perc: 9–16, 12. perc: 24–26, 17. perc: 32–38, 23. perc: 39–42, 27. perc: 49–48, 32. perc: 63–55, 37. perc: 77–66. Jók: Mills, Johnson, Dufault, Spica, illetve Wisseh.

Dragan Alekszics, a Sopron KC vezetőedzője: Az első félidőben gyengén játszottunk, a második félidőben jobban dobtunk. A meccs végére összeállt a védekezésünk is.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: 20-25 percig jól játszottunk, de a hazaiak zónájára nem találtunk ellenszert. Sajnálom, hogy nem tudtunk élni a lehetőséggel, pedig a kezünkben volt a győzelem lehetősége.