Hendlein nélkül nem ment

2016.12.10.

A sérült kapitány nélkül nem ment a játék csapatunknak a Falco otthonában.

A sérül Hendlein Roland nélkül nem tudott komoly ellenállást kifejteni a Falco KC Szombathely otthonában a Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság tizedik fordulójában.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 107–80 (31–16, 29–15, 27–31, 21–18)
Szombathely, Aréna Savaria, 1500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Török R., Gyuris P.
Kaposvári KK: Wisseh (14/6), Duren (25/12), Baki (-), Cooke (15/9), Simms (13). Csere: Fodor M. (6), Grebenár (-), Papp P. (5/3), Bogdán (-), Kocsis Z. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 16–11, 12. perc: 34–16, 18. perc: 53–28, 22. perc: 61–48, 27. perc: 80–55, 32. perc: 88–64, 37. perc: 103–72. Jók: Medford, Govens, Pustahvar, Zsigeranovics, illetve Duren.
Eddig mindössze egyetlen alkalommal nyert az Arena Saváriában a Kaposvári KK a Falco KC Szombathely együttese ellen, s 2000-es évek elején, a régi kis sportcsarnokban sem sokszor. A szombathelyiek hazai pályán igen erősek ebben a bajnokságban is, mind a négy meccsüket nyerték.
Fekete Ádám vezetőedző ennek ellenére abban bízott, hogy a somogyiak szoros összecsapást vívhatnak a közelmúltban új légióssal is erősítő Falco otthonában.
Sajnos már a rajt sem sikerült jól a kaposváriaknak, hiszen a kiválóan kezdő szombathelyiek már az első tíz perc végére markáns előnyt kovácsoltak a sérült Hendleint nélkülöző somogyiak ellen. A negyed végére már 31–16 állt az eredményjelzőn. A folytatás sem tartogatott sok jót a vendégek számára, akik nem tudták szorossá tenni a találkozót a nagyobb rotációs lehetőséggel bíró hazaiak ellen. A Medford, Govens, Pustahvar légiós trió ellenállhatatlanul kosárlabdázó és a nagyszünetig könnyedén növelte a vasiak előnyét 59–31-re.
A folytatásban Duren vezérletével próbált közelebb férkőzni a kaposvári együttes, amely a 26. percben ismét húsz pont alá csökkentette a különbséget. Turner és Govens azonban gondoskodtak arról, hogy a somogyiakban nem ébredjenek vérmes remények. A záró szakaszban a nagy különbség ellenére is próbált becsülettel helyt állni a somogyi alakulat, ám csaknem hatvan százalékos pontossággal célzó szombathelyieket nem lehetett megállítani.

Szombathely, Aréna Savaria, 1500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Török R., Gyuris P.Falco KC Szombathely: Medford (25/15), Govens (25/15), Váradi B. (9/9), Pustahvar (14/12), Zsigeranovics (13) (). Csere: Turnes (12), Kovács P. (3), Tóth N. (8), Simon K. (-), Hódi (-), Kozma (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző Váradi Kornél.

Eddig mindössze egyetlen alkalommal nyert az Arena Saváriában a Kaposvári KK a Falco KC Szombathely együttese ellen, s 2000-es évek elején, a régi kis sportcsarnokban sem sokszor. A szombathelyiek hazai pályán igen erősek ebben a bajnokságban is, mind a négy meccsüket nyerték. Fekete Ádám vezetőedző ennek ellenére abban bízott, hogy a somogyiak szoros összecsapást vívhatnak a közelmúltban új légióssal is erősítő Falco otthonában. Sajnos már a rajt sem sikerült jól a kaposváriaknak, hiszen a kiválóan kezdő szombathelyiek már az első tíz perc végére markáns előnyt kovácsoltak a sérült Hendleint nélkülöző somogyiak ellen. A negyed végére már 31–16 állt az eredményjelzőn. A folytatás sem tartogatott sok jót a vendégek számára, akik nem tudták szorossá tenni a találkozót a nagyobb rotációs lehetőséggel bíró hazaiak ellen. A Medford, Govens, Pustahvar légiós trió ellenállhatatlanul kosárlabdázó és a nagyszünetig könnyedén növelte a vasiak előnyét 59–31-re.  A folytatásban Duren vezérletével próbált közelebb férkőzni a kaposvári együttes, amely a 26. percben ismét húsz pont alá csökkentette a különbséget. Turner és Govens azonban gondoskodtak arról, hogy a somogyiakban nem ébredjenek vérmes remények. A záró szakaszban a nagy különbség ellenére is próbált becsülettel helyt állni a somogyi alakulat, ám csaknem hatvan százalékos pontossággal célzó szombathelyieket nem lehetett megállítani.

Statisztika

Szrecsko Szekulovics, a Falco edzője: Nagyon nehéz héten vagyunk túl a zalaegerszegi meccsünk után. Sokat dolgoztunk, próbáltunk javítani a hibáinkon. Nagyon örülök, hogy ma este viszont láttam az egész heti munkánk eredményét. Nyilván minden edző szereti, amikor azt látja a csapatától, hogy száz százalékot nyújt, és jön az eredmény. Ma este tényleg domináltunk védekezésben és támadásban. Nagyon jól fókuszált, koncentrált a csapat, több rotációs lehetőségünk van, Zsigeranovics érkezése nagyon sokat jelent. Jó úton vagyunk, de nagyon korai lenne bármit is mondani, mert borzasztóan kiegyenlített a mezőny. Továbbra is akarjuk védeni a saját pályánkat, szerdán jön a MAFC, nem szabad elbizakodnunk, mert veszélyes csapat a fővárosiaké is.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Ilyenkor az az első, hogy gratuláljunk a Falcónak a győzelemhez. Ellenfelünk ma megmutatta, hogy a szezon elején miért tartották őket nagyon komoly potenciálnak a bajnokságban, gondolom, hogy ezt a későbbiek során csak még jobban fogják erősíteni. Nagyon jól játszottak, főleg támadásban, a statisztika is önmagáért beszél. Remek ritmusban kezdték a mérkőzést, amihez nem tudtunk alkalmazkodni, nem akarunk, nem is szoktam azzal foglalkozni, hogy vannak problémáink, most sem akarok, de azért azt tudni kell, hogy sajnos vannak. Az elmúlt időszakban annyi sérülésünk volt, amik most nem tették lehetővé, hogy ma egy szoros mérkőzést játsszunk. Attól függetlenül, hogy azért küzdöttünk, harcoltunk, de ennyire tellett az erőnkből. Nekünk nagyon fontosak lesznek a hazai mérkőzések, innentől ismét arra koncentrálunk, a következő, Szolnok elleni derbire szeretnénk maximálisan felkészülni, és teljes kerettel kiállni.

2024.04.27 18:00