Vasas-verés áldozattal

2016.12.01.

Áldozattal járt a Vasas elleni győzelem, hiszen Hendlein Roland az első diagnózis szerint részleges bokaszalag-szakadást szenvedett.

Nagy áldozattal járó meccset nyert meg a Vasas Budapest ellen a Kaposvári KK, amely az első diagnózis szerint részleges bokaszalag-szakadást szenvedő Hendlein Rolandot biztosan nélkülözi a következő hetekben.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
Kaposvári KK–Vasas Budapest 94–82 (26–20, 17–19, 29–19, 22–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Papp P., Minár L., Vida J.
Kaposvári KK: Wisseh (14/3), Fodor M. (5), Cooke (18/6), Hendlein (7), Grebenár (11). Csere: Simms (14), Baki (5/3), Duren (16/6), Papp P. (4), Kocsis Z. (-), Bogdán (-), Bodó (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Vasas Budapest: R. Taylor (20/6), Horváth Á. (4), Thompson (19/3), Garamvölgyi (6), Pacher (25). Csere: Katona (3/3), Andrássy (-), Faragó (-), Moravcsik (2), Boros (1), Peringer (2). Vezetőedző: Sárosi Bulcsú. Szakmai igazgató: Saeed Armaghani. Edző: Lekli József.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–7, 7. perc: 19–12, 12. perc: 30–22, 17. perc: 38–37, 22. perc: 50–43, 27. perc: 62–57, 32. perc: 75–58, 37. perc: 86–68. Kipontozódott. Fodor M. (a 28. percben). Jók: Grebenár,  illetve Taylor, Pacher.
Sporttörténeti esemény tanúi voltak azok a szurkolók, akik kilátogattak a Kaposvári Városi Sportcsarnokba a két együttes mérkőzésére. Az élvonalban újonc fővárosi klub még soha nem játszott a somogyiakkal, így igazi premier volt ez mindkét alakulat számára. A hazaiak azzal a nem titkolt céllal vágtak neki a találkozónak, hogy megszerezzék hatodik győzelmüket a bajnokságban. A vendégek - akik eddig egyetlen meccset vívtak meg sikerrel - persze szerettek volna meglepetést okozni.
Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatomnak, mert ismét nagyot küzdöttek! Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, de már többször is nyilatkoztam, hogy ebben a bajnokságban nincs könnyű találkozó. Ezzel a győzelemmel vált igazán értékessé a két idegenbeli bravúrunk. Akadozott a játékunk, de a szurkolóink mindig átsegítettek bennünket a holtpontokon. Többen komoly sérüléssel vállalták a játékot, sajnos, most Hendlein Roland is csatlakozott hozzájuk.
Sárosi Bulcsú: – Sokat dolgozunk a védekezésünkön, kár, hogy ennek csak nyomokban volt jele. Sajnálom, mert több volt ebben a meccsben.

Kaposvári KK: Wisseh (14/3), Fodor M. (5), Cooke (18/6), Hendlein (7), Grebenár (11). Csere: Simms (14), Baki (5/3), Duren (16/6), Papp P. (4), Kocsis Z. (-), Bogdán (-), Balázs (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–7, 7. perc: 19–12, 12. perc: 30–22, 17. perc: 38–37, 22. perc: 50–43, 27. perc: 62–57, 32. perc: 75–58, 37. perc: 86–68. Kipontozódott. Fodor M. (a 28. percben). Jók: Grebenár, Cooke, Wisseh, Duren, Simms, illetve Taylor, Pacher.

Sporttörténeti esemény tanúi voltak azok a szurkolók, akik kilátogattak a Kaposvári Városi Sportcsarnokba a két együttes mérkőzésére. Az élvonalban újonc fővárosi klub még soha nem játszott a somogyiakkal, így igazi premier volt ez mindkét alakulat számára. A hazaiak azzal a nem titkolt céllal vágtak neki a találkozónak, hogy megszerezzék hatodik győzelmüket a bajnokságban. A vendégek - akik eddig egyetlen meccset vívtak meg sikerrel - persze szerettek volna meglepetést okozni.  Két helyen is változtatott Fekete Ádám vezetőedző a hazaiak kezdőcsapatán. Duren helyett Fodor Márton, míg Simms helyett Grebenár rajtolt. Utóbbi hét pontjával indultak a kaposváriak, akik az első percekben többnyire hasztalan akadályozták meg a Vasas pontszerzési kísérleteit. A folytatásban aztán javult a somogyiak védőmunkája, Duren triplája után 19–12-nél pedig már jöhetett is Sárosi edző első időkérése. A kilencedik percben Duren bicegett le a pályáról a lábát fájlalva, a 12. percben pedig Hendlein távozott ugyanígy. Mindez persze érzékenyen érintette a hazaiakat, hiszen a kevesebb pihenő jutott a pályán lévőknek. Jól használta ki ezt a Vasas és fokozatosan felzárkózott. Duren szerencsére visszatérhetett, de Taylor ellen ezzel együtt sem volt ellenszer a somogyi oldalon. Nagyon szívósan küzdött az újonc, s miután rendre kimaradtak a hazaiak távoli dobásai Pacher találataival 37–36-ra már a Vasas vezetett. A szünet előtt Fodort kellett lecserélni, mert négy hibájával a kipontozódás szélére sodródott. A pihenő után jobban rajtoltak a somogyiak, de a remeklő Taylor nem hagyta, hogy leszakadjon a Vasas. A 25. percben Cooke kapott akkorát, hogy a kontaktlencséje is kiesett, ám miután visszarakta folytatta a játékot. Az ő triplájával kissé ellépett a Kaposvár, de Fodor Márton kipontozódása tovább csökkentette a hazaiak szűkös rotációs lehetőségeit. A záró szakasz előtt Cooke újabb hármasa az addigi legnagyobb különbséget alakította ki. Wisseh hármasa indította a negyedik negyedet, az eredményesen kosárlabdázó Duren duplája pedig közel húsz pontosra hizlalta a különbséget. Az utolsó percekben már a fiatalok is pályára kerültek és kivették részüket az újabb kaposvári győzelemből.

2024.03.30 18:00
EuroProfilAlfaGumi KaposvárLisaesther Rendezvényház és ÉtteremSpekula Kft.OptiCost Security Kft.Stier PincészetCaffé PertéTrattoria La PrimaMarázPlast