Huszáros hajrával fordított csapatunk

2016.11.20.

Hatalmas hajrával fordított az utolsó negyedben csapatunk Zalaegerszegen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában.

KOSÁRLABDA NB I./A csoport, férfiak Zalaegerszegen vendégszerepelt a kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában.
Kissé kapkodva rajtoltak a csapatok, mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek, majd, Simms zsákolásával szerezte meg első pontjait a Kaposvári KK. A pontosabban támadó hazaiak aztán fokozatosan elhúztak a több dobást elrontó vendégekkel szemben. Mivel az ötödik percben is csupán kettő pont szerepelt a kaposváriak neve mellett a táblán, Fekete Ádám kénytelen volt kikérni első idejét. Amíg a somogyiak alig-alig voltak eredményesek, addig a higgadtabb zalaiak lelépték a kaposváriakat. Szétesően, rosszul kosárlabdáztak a vendégek, így a negyed végére 21–7 állt az eredményjelzőn. Duren sportszerűtlen hibája vezette be a második negyedet, a lehetőséggel pedig éltek is a hazaiak. Mohácsi hasonló vétke után Fekete Ádám ellen ítéltek technikait reklamálásért és továbbra is csak a tíz pont feletti különbség csökkentéséért próbáltak küzdeni a somogyiak. Ez azért sem volt könnyű feladat, mert gyakorlatilag valamennyi zalai akció pontokkal, vagy faulttal végződött.
A negyed derekán Duren triplájával, valamint Fodor és Simms találataival zárkózott a Kaposvári KK, de Bencze Tamás azonnal időt is kért. Ubilla lendítette tovább a zalaiakat, így kezdhettek minden elölről a vendégek. Fodor Mártonra nem lehetett panasz, az irányító munka mellett a pontszerzésből is kivette részét. Neki és Bakinak volt köszönhető, hogy „csak” 12 pontos volt a somogyiak hátránya a nagyszünetben. A kiválóan kosárlabdázó Szabó Zsolt miatt nem tudott közelebb lépni a vendégcsapat, ráadásul Simms negyedik hibája okán kényszerpihenőt kapott. Czinger óriási sapkát osztott ki Cooke-nak, Benke pedig remekelt volt csapat ellen. Duren lábára léptek rá, le is sántikált a kaposváriak amerikaija.
A záró szakaszban tovább üldözték Bakiék a hazaikat és öt perccel a vége előtt sikerült a tíz alá kerülni. Cooke harmadik triplája új helyzetet teremtett, és 84–79-nél kért időt Bencze Tamás.
Simms óriási zsákolással egyenlített, Hendlein pedig a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben már az előny tartására törekedett a Wisseh vezérletével kiválóan hajrázó Kaposvári KK, amely valósággal kiütötte ellenfelét a záró szakaszban.
Nem sokan hitték, hogy sikerül a tizenkilenc pontos hátrányt ledolgozni, ám a kaposváriak másként gondolták és csupaszív játékkal meglepték ellenfelüket.

Zalakerámia ZTE KK–
Kaposvári KK 88–95
(21–7, 25–27, 27–20, 15–41)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Kapitány G., Benczúr T.,
Kovács N.
Zalakerámia ZTE KK: Ubilla (11), Norfleet (16/6), Benke (16/6), Szabó Zs. (18/6), Drungilas (15). Csere: Czinger (2), Mohácsi (6/6), Kerpel-Fronius (4), Kis R. (-), Olasz (-). Vezetőedző: Bencze Tamás.
Kaposvári KK: Wisseh (19/9), Duren (6/3), Cooke (9/9), Hendlein (17/3), Simms (11). Csere: Fodor M. (11), Baki (19/6), Grebenár (1), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2, 17. perc: 37–24, 22. perc: 57–41, 27. perc: 63–48, 33. perc: 76–63, 37. perc: 84–84. Jók: Fodor M., Baki, Wisseh, Hendlein, illetve Drungilas, Szabó Zs., Benke.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 88–95 (21–7, 25–27, 27–20, 15–41)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Kapitány G., Benczúr T., Kovács N.

Kissé kapkodva rajtoltak a csapatok, mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek, majd, Simms zsákolásával szerezte meg első pontjait a Kaposvári KK. A pontosabban támadó hazaiak aztán fokozatosan elhúztak a több dobást elrontó vendégekkel szemben. Mivel az ötödik percben is csupán kettő pont szerepelt a kaposváriak neve mellett a táblán, Fekete Ádám kénytelen volt kikérni első idejét. Amíg a somogyiak alig-alig voltak eredményesek, addig a higgadtabb zalaiak lelépték a kaposváriakat. Szétesően, rosszul kosárlabdáztak a vendégek, így a negyed végére 21–7 állt az eredményjelzőn. Duren sportszerűtlen hibája vezette be a második negyedet, a lehetőséggel pedig éltek is a hazaiak. Mohácsi hasonló vétke után Fekete Ádám ellen ítéltek technikait reklamálásért és továbbra is csak a tíz pont feletti különbség csökkentéséért próbáltak küzdeni a somogyiak. Ez azért sem volt könnyű feladat, mert gyakorlatilag valamennyi zalai akció pontokkal, vagy faulttal végződött. A negyed derekán Duren triplájával, valamint Fodor és Simms találataival zárkózott a Kaposvári KK, de Bencze Tamás azonnal időt is kért. Ubilla lendítette tovább a zalaiakat, így kezdhettek minden elölről a vendégek. Fodor Mártonra nem lehetett panasz, az irányító munka mellett a pontszerzésből is kivette részét. Neki és Bakinak volt köszönhető, hogy „csak” 12 pontos volt a somogyiak hátránya a nagyszünetben. A kiválóan kosárlabdázó Szabó Zsolt miatt nem tudott közelebb lépni a vendégcsapat, ráadásul Simms negyedik hibája okán kényszerpihenőt kapott. Czinger óriási sapkát osztott ki Cooke-nak, Benke pedig remekelt volt csapat ellen. Duren lábára léptek rá, le is sántikált a kaposváriak amerikaija. A záró szakaszban tovább üldözték Bakiék a hazaikat és öt perccel a vége előtt sikerült a tíz alá kerülni. Cooke harmadik triplája új helyzetet teremtett, és 84–79-nél kért időt Bencze Tamás. Simms óriási zsákolással egyenlített, Hendlein pedig a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben már az előny tartására törekedett a Wisseh vezérletével kiválóan hajrázó Kaposvári KK, amely valósággal kiütötte ellenfelét a záró szakaszban. Nem sokan hitték, hogy sikerül a tizenkilenc pontos hátrányt ledolgozni, ám a kaposváriak másként gondolták és csupaszív játékkal meglepték ellenfelüket.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: Soha nem éltem még át hasonló negyedik negyedet... Egyszer pozitív irányban igen, de ez most egészen más volt... Gratulálok a Kaposvárnak, mert bár a megbeszéltek szerint 3 negyeden keresztül kontrolláltuk a mérkőzést, s egészen jól védekeztünk, ők nem adták fel. Minden jól alakult, egészen a záró tíz percig, amikor valami eltört. Én is vállalom ebben a felelősséget, de az látható volt, hogy a taktikánk 30 percig remekül működött, túl sok újat nem lehetett kitalálni a végén. Próbáltunk belenyúlni a meccsbe, védekezésváltásokkal, cserékkel, ám semmi nem sikerült. Sajnos az időkérésekkel sem tudtuk megállítani az ellenfél rohanását a találkozó végjátékában. Sajnálom szurkolóinkat, mert ők sem azért jöttek, hogy mindezt át kelljen élniük, de nem is volt benne a találkozóban, hogy így alakul a vége... Hiába hangsúlyoztam a srácoknak közel húszpontos vezetésünknél, hogy vége akkor van egy találkozónak, amikor lefújják, sajnos nem sikerült a győzelem. Nagyon kiegyenlített ez a bajnokság; topcsapatok ellen és velünk egy szinten levők ellen is csak maximális koncentrációval lehet nyerni – negyven percen keresztül ott kell lenni fejben a siker érdekében, különben nem győzhetsz - s ezt ma saját bőrünkön éreztük. Ez lehet a győzelem kulcsa a továbbiakban is: nem elég harminc perc jó játék, végig ott kell lenni fejben is. Gratulálok a Kaposvárnak, mert hittek abban, hogy van visszaút. Sokan nem adtak volna egy lyukas garast sem a fordításukra, ám ezért is szép játék a kosárlabda, amíg nem fújják le a mérkőzést, bárki győzhet. Most sajnos mi voltunk a szenvedő alanyok, reméljük csütörtökön ismét győzelemnek örülhetünk hazai pályán, szurkolóink támogatásával.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Nehéz egy ilyen mérkőzés után mit mondanom, annak ellenére, hogy mi nyertünk. 3 negyeden keresztül a ZTE játszott fölényben, nem tudtunk tíz ponton belülre kerülni. Szépen felkészültek belőlünk és jól kihasználták gyengéinket. Nem játszottunk csapatként, aztán azonban a zárónegyedben valami olyan történt, ami ritkán fordul elő. Meg kell néznem majd újra ezt a mérkőzést, jelenleg hihetetlennek tűnik, hogy 41 pontot dobva a záró játékrészben megfordítottuk a találkozót. Kellett ehhez az, hogy a csapat elhiggye, hogy ez a meccs még nyerhető és olyan extrákat tudott hozni, ami nem mindennapi. Csapatként nyertünk, s ez a diadal fontos volt a nyolcba jutás szempontjából. Büszke vagyok játékosaimra és nagyon köszönjük a minket elkísérő szurkolók buzdítását, remélem jól érezték magukat.

2024.03.30 18:00
OptiCost Security Kft.Stier PincészetAzúr DrogériaL Altro ÉtteremEuroProfilPek-SnackLa PergolaDreher Sörgyárak Zrt.TOTI Sport