Nagy kár a harmadik negyedért

2016.11.12.

A harmadik negyedben szerzett előny elég volt a győzelemhez az Alba Fehérvárnak az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában.

Az első félidőben még vezetett az esélyesebb Alba Fehérvár ellen a Kaposvári KK, ám a nagyon rosszul sikerült harmadik negyed miatt végül elvesztette hazai veretlenségét a somogyi csapat a férfikosárlabda NB I./A csoportjában.
Kaposvári KK–TLI Alba Fehérvár 72–88 (17–21, 30–21, 5–25, 20–21)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla Z., Török R., Boros T.
Kaposvári KK: Wisseh (11/3), Duren (10), Cooke (-), Hendlein (11), Simms (9). Csere: Fodor M. (22/6), Baki (5/3), Grebenár (4), Bogdán (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
TLI Alba Fehérvár: Alba Fehérvár: Taylor (19/3), Edwards (25/15), Shepard (5), Lóránt (14/6), Keller Á. (6). Csere: Burgess (3/3), Markovics (8/3), Farr (6), Tóth P. (2), Filipovity (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7, 7. perc: 12–17, 12. perc: 23–28, 17. perc: 37–39, 22. perc: 47–42, 27. perc: 50–53, 33. perc: 54–72, 37. perc: 71–85.
Kipontozódott: Duren (a 38. percben), Fodor M. (a 39. percben), illetve Shepard (a 38. percben). Jók: Fodor M., Hendlein, illetve Lóránt, Edwards, Taylor.
A talán legerősebb játékoskerettel rendelkező együttest látta vendégül a Kaposvári KK csapata az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában. A székesfehérváriak kiváló formában vannak, melyet bizonyít a tabellán elfoglalt második helyük, illetve a nemzetközi kupában mutatott hármas győzelmi sorozatuk is. Az előzetesen esélyesebbnek ítélt vendégek ellen rangadóra készültek a kaposváriak, akik a Kecskeméten aratott diadalt követően ezúttal is szerették volna meglepni ellenfelüket.
Telt ház fogadta a csapatokat a kezdésnél, Keller Ákos duplájával, valamint Shepard triplájával az Alba szerzett vezetést. A harmadik percben Simms révén születtek meg az első hazai pontok, ám a kissé megilletődötten kosárlabdázó somogyiak folyamatosan futottak az eredmény után. A javuló védekezés nyomán sikerült a szerzett labdákból kosarakat elérni, ebben nagy szerepe volt a Wisseh helyett csereként érkező Fodor Mártonnak. A távoli próbálkozások nagyon nem mentek a hazai oldalon, az első negyedben öt rádobásból egy sem volt sikeres. Markovics pedig a negyedik triplát dobta, így az Alba 17–21-es zárhatta az első játékrészt. A folytatásban Markovics zsákolásával és Lóránt hármasával lendült tovább a Fehérvár, de a pazarul játszó Fodor igazi vezére volt a kaposváriaknak. Hajtottak, küzdöttek Fekete Ádám tanítványai a folyamatosan friss erőket bevető vendégek ellen, és Simms zsákolása után már csak két pontnyi volt a különbség. Az egyik palánkon meghibásodott a támadóidőt mérő óra, ezért percekig állt a meccs, de a közjáték nem zökkentette ki a hazaiakat. Annyira nem, hogy kecskeméti meccs után Forray Gábor edző által fakezűnek nevezett Wisseh triplájával már 37–35 állt az eredményjelzőn. Remek periódusa volt ekkor az amerikai irányítónak, aki a pontszerzés mellett jól szolgálta ki társait is. Nagyon hasznosan kosárlabdázott Grebenár is, s ha Cooke nem rontotta volna el mind a kilnc dobását, akkor a félidőben nem csak 47–42-re vezethetett volna a Kaposvári KK. A harmadik negyed elején Lóránt ütötte szemen Cooke-ot, akit le is kellett cserélni. Taylor egyenlített a 24. percben, ráadásul Fodor Márton ellen sportszerűtlen hibát, majd a reklamálásért technikait is ítéltek. Edwards jól használta ki helyzeteit, így újra az Alba volt előrébb. A 27. percben 50–57-nél már időt kellett kérni Fekete Ádámnak, mert nagyon megakadt a kaposváriak támadójátéka. Ebben a negyedben csupán öt pontig jutottak a somogyiak, így nyugodtabban készülhetett a záró szakaszra az Alba. Fodor triplájával megcsillant a felzárkózás reménye, de Duren kosara után azonnal időt kért Dzunics edző. Küzdött, hajtott a felzárkózásért a hazai alakulat, ám nagyon fogyott az idő. Cooke sokadik elrontott akciója után tartani tudta a tíz pont feletti különbséget az Alba. Duren ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, majd a reklamálást követően jött a menetrendszerű technikai is. Egy perccel később Edwards is begyűjtött egy technikait, ezt pedig már gúnyosan megtapsolták a lelátón. A hátra lévő időben biztosan tartotta előnyét a székesfehérvári együttes és megnyerte a találkozót.
Fekete Ádám: – Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! Sajnos a harmadik negyedben nem játszottuk azt a megszokott, nyugodt játékot, amit korábban. Sokszor hibáztunk és az Alba könyörtelenül kihasználta ezt. Utána már nem tudtunk visszajönni a meccsbe, pedig többször is megpróbáltuk. Köszönjük a szurkolóink támogatását, remek hangulatot teremtettek.
Dzunics Braniszlav: – Úgy gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidőben összeállt a védekezésünk olyanná, ahogy kezdtünk. A második negyedben kaotikus tűnt ez a játékelem, de utána a játékosaim már azt játszották, ami a sikerünkhöz kellett.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7, 7. perc: 12–17, 12. perc: 23–28, 17. perc: 37–39, 22. perc: 47–42, 27. perc: 50–53, 33. perc: 54–72, 37. perc: 71–85.Kipontozódott: Duren (a 38. percben), Fodor M. (a 39. percben), illetve Shepard (a 38. percben). Jók: Fodor M., Hendlein, illetve Lóránt, Edwards, Taylor.

A talán legerősebb játékoskerettel rendelkező együttest látta vendégül a Kaposvári KK csapata az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában. A székesfehérváriak kiváló formában vannak, melyet bizonyít a tabellán elfoglaltmásodik helyük, illetve a nemzetközi kupában mutatott hármas győzelmi sorozatuk is. Az előzetesen esélyesebbnek ítélt vendégek ellen rangadóra készültek a kaposváriak, akik a Kecskeméten aratott diadalt követően ezúttal is szerették volna meglepni ellenfelüket. Telt ház fogadta a csapatokat a kezdésnél, Keller Ákos duplájával, valamint Shepard triplájával az Alba szerzett vezetést. A harmadik percben Simms révén születtek meg az első hazai pontok, ám a kissé megilletődötten kosárlabdázó somogyiak folyamatosan futottak az eredmény után. A javuló védekezés nyomán sikerült a szerzett labdákból kosarakat elérni, ebben nagy szerepe volt a Wisseh helyett csereként érkező Fodor Mártonnak. A távoli próbálkozások nagyon nem mentek a hazai oldalon, az első negyedben öt rádobásból egy sem volt sikeres. Markovics pedig a negyedik triplát dobta, így az Alba 17–21-es zárhatta az első játékrészt. A folytatásban Markovics zsákolásával és Lóránt hármasával lendült tovább a Fehérvár, de a pazarul játszó Fodor igazi vezére volt a kaposváriaknak. Hajtottak, küzdöttek Fekete Ádám tanítványai a folyamatosan friss erőket bevető vendégek ellen, és Simms zsákolása után már csak két pontnyi volt a különbség. Az egyik palánkon meghibásodott a támadóidőt mérő óra, ezért percekig állt a meccs, de a közjáték nem zökkentette ki a hazaiakat. Annyira nem, hogy Wisseh triplájával már 37–35 állt az eredményjelzőn. Remek periódusa volt ekkor az amerikai irányítónak, aki a pontszerzés mellett jól szolgálta ki társait is. Nagyon hasznosan kosárlabdázott Grebenár is, s ha Cooke nem rontotta volna el mind a kilnc dobását, akkor a félidőben nem csak 47–42-re vezethetett volna a Kaposvári KK. A harmadik negyed elején Lóránt ütötte szemen Cooke-ot, akit le is kellett cserélni. Taylor egyenlített a 24. percben, ráadásul Fodor Márton ellen sportszerűtlen hibát, majd a reklamálásért technikait is ítéltek. Edwards jól használta ki helyzeteit, így újra az Alba volt előrébb. A 27. percben 50–57-nél már időt kellett kérni Fekete Ádámnak, mert nagyon megakadt a kaposváriak támadójátéka. Ebben a negyedben csupán öt pontig jutottak a somogyiak, így nyugodtabban készülhetett a záró szakaszra az Alba. Fodor triplájával megcsillant a felzárkózás reménye, de Duren kosara után azonnal időt kért Dzunics edző. Küzdött, hajtott a felzárkózásért a hazai alakulat, ám nagyon fogyott az idő. Cooke sokadik elrontott akciója után tartani tudta a tíz pont feletti különbséget az Alba. Duren ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, majd a reklamálást követően jött a menetrendszerű technikai is. Egy perccel később Edwards is begyűjtött egy technikait, ezt pedig már gúnyosan megtapsolták a lelátón. A hátra lévő időben biztosan tartotta előnyét a székesfehérvári együttes és megnyerte a találkozót.

2024.03.30 18:00
Oros GumiszervizStier PincészetMTOKDreher Sörgyárak Zrt.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremEuroProfilSpekula Kft.Győri Kft.OptiCost Security Kft.