Bravúros diadallal kezdett csapatunk

2016.10.06.

Nem mindennapi bravúrral indította csapatunk a 2016/2017-es bajnokságot, hiszen a második félidőben nyújtott kiváló teljesítménnyel sikerült legyőzni a jóval esélyesebbnek tartott Sopron KC együttesét.

Bravúros győzelemmel kezdte a 2016/2017-es NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságot a Kaposvári KK, amely légiós centere nélkül is legyőzte a jóval erősebb játékosállománnyal érkező Sopron KC együttesét.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
Kaposvári KK–Sopron KC 82–71 (12–19, 11–17, 32–22, 27–13)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Papp P., Szabó G., Hervay T.
Kaposvári KK: Wisseh (16/3), Duren (-), Cooke (25/9), Hendlein (12), Grebenár (6). Csere: Fodor M. (16/6), Baki (2), Papp P. (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Sopron KC: Threatt (5), Ruják (8/6), Lewis (17/9), Dufault (17/3), Spica (7). Csere: Tóth G. (5), Mills (10/6), Dénes (2), Takács (-), Bán (). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–5, 7. perc: 8–17, 12. perc: 12–23, 17. perc: 19–29, 23. perc: 32–41, 27. perc: 43–51, 32. perc: 57–60, 37. perc: 68–66. Jók: Cooke, Wisseh, Hendlein, Fodor M., illetve Dufault, Lewis, Ruják.
Rossz előjelekkel kezdődött a mérkőzés a kaposváriak számára. A somogyi együttesben ugyanis nem léphetett pályára az amerikai Matt Stainbrook.
– Mivel a játékossal újabb próbaidős szerződést kötöttünk (erre hétfőn este kaptuk meg az igenlő választ a menedzserétől), csak kedden reggel tudtuk intézni a szükséges papírmunkát – nyilatkozta Monok Tibor, a Kaposvári KK ügyvezetője. – A játékos előző német csapatától azonban csak dél után érkezett meg az dokumentum, ami alapján elindíthattuk az átigazolását, így tizenhat perccel kifutottunk az előírt határidőből.
A találkozót egy perces gyászszünet vezette fel, emlékezve a közelmúltban elhunyt Varga István törzsszurkolóra.
Lewis triplájával vezetett először a Sopron, amely mezőnyből pontosabban célzott az első percekben. Mindkét csapat centerét hamar lekapta edzője, hiszen Spica és Grebenár is percek alatt két hibánál tartott. Dufault öt pontjával már 8–19 állt az eredményjelzőn és azonnal időt is kért Fekete Ádám. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült. Az elhibázott kaposvári dobások után rendre a soproni kezekben kötöttek ki a lepattanók, és a gyors játékot erőltető Rujákék folyamatosan növelhették előnyüket. Percekig nem született kaposvári pont, ebben pedig nagy szerepe volt például Durennek, aki mind az öt kísérletét elrontotta. A 17. percben Fekete Ádám kapott technikait reklamálásért, így hiába zárkózott kissé a somogyi alakulat, újra soproni pontok következtek. A szünetig mind a nyolc hazai triplakísérletet kimaradt, ez is eredményezte a 23–36-os állást. A nagyszünet után végre Cooke megdobta az első hármast, amivel újra tíz alá csökkent a különbség. Megjött a publikum hangja is amikor Fodor ziccerével 36–41-re alakult az állás és Sabáli Balázs is kénytelen volt időt kérni. Más fordulatszámon kosárlabdázott ekkor a Kaposvári KK és Cooke újabb triplája 41–41-nél az egyenlítést is meghozta. A vendégek Lewis és Dufault révén villantak újból, Ruják pedig újabb triplával hűtötte le gyorsan a kedélyeket. Lewist nem tudták tartani a hazaiak, nagy szerepet vállalt abban, hogy a Sopron biztosan tartotta előnyét. A harmadik negyedet Papp palánkos triplája zárta, így mindössze három pont volt a somogyi hátrány. Elkeseredetten harcolt az újabb egyenlítésért a kaposvári alakulat, de Durennek ezen az estén semmi nem sikerült. Ami neki nem, az Fodornak sérült kézzel is ment, négy perccel a vége előtt pedig Cooke duplája már a 64–62-es vezetést jelentette. Wisseh nagyon feljavult és Cooke pontjaira mindig lehetett számítani. Sabáli újabb időkérése után Spica hagyott ki három büntetőt, majd Wisseh triplával, Hendlein pedig ziccerrel büntetett. Az utolsó percben a második félidőben hősiesen küzdő kaposváriak teljesen megérdemelt diadalát Fodor, Wisseh és hendlein újabb találatai biztosították be.
Fekete Ádám: – Először is annyit, hogy valójában a közönségünk segítségével sikerült nyerni, ezzel együtt óriásit küzdött a csapatunk. Ez a győzelem megfelelő üzenet a többi csapatnak is: itt vagyunk, számolni kell velünk!
Sabáli Balázs: – Nehézséggel indult a meccs, azzal, hogy Spica két faultja miatt korán kivált. Jó ritmusban játszottunk és az első félidőben kevés kosarat is kaptunk. Érthetetlen, hogy a második félidőben miért változott ennyit a játék. A Kaposvár támadójátéka felgyorsult, a mi védekezésünk pedig egyénileg szétesett. Takács még az első félidőben megsérült, így hiányzott a rotációnkból. Gratulálok a Kaposvárnak, a második félidő teljesítménye alapján megérdemelten nyerték a mérkőzést!
Az U20-as mérkőzésen:
Kaposvári KK–Sopron KC 94–78 (22–20, 22–18, 31–25, 19–15)
Legjobb kaposvári dobók: Kocsis Z. (29/6), Balázs (26/6), Bogdán (14), Hock (11).

Ennek megfelelően a Matt Stainbrook csak civilben figyelhette a találkozóra melegítő társait. Ráadásul Grebenár kisebb térdsérülése után, Fodor Márton pedig sérülten kellett hogy vállalja a mérkőzést. A hátvédnek a dobókezén sérült meg a középső ujja, amelyben megnyúltak a szalagok. A találkozót egy perces gyászszünet vezette fel, emlékezve a közelmúltban elhunyt Varga István törzsszurkolóra.

Lewis triplájával vezetett először a Sopron, amely mezőnyből pontosabban célzott az első percekben. Mindkét csapat centerét hamar lekapta edzője, hiszen Spica és Grebenár is percek alatt két hibánál tartott. Dufault öt pontjával már 8–19 állt az eredményjelzőn és azonnal időt is kért Fekete Ádám. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült. Az elhibázott kaposvári dobások után rendre a soproni kezekben kötöttek ki a lepattanók, és a gyors játékot erőltető Rujákék folyamatosan növelhették előnyüket. Percekig nem született kaposvári pont, ebben pedig nagy szerepe volt például Durennek, aki mind az öt kísérletét elrontotta. A 17. percben Fekete Ádám kapott technikait reklamálásért, így hiába zárkózott kissé a somogyi alakulat, újra soproni pontok következtek. A szünetig mind a nyolc hazai triplakísérletet kimaradt, ez is eredményezte a 23–36-os állást.

A nagyszünet után végre Cooke megdobta az első hármast, amivel újra tíz alá csökkent a különbség. Megjött a publikum hangja is amikor Fodor ziccerével 36–41-re alakult az állás és Sabáli Balázs is kénytelen volt időt kérni. Más fordulatszámon kosárlabdázott ekkor a Kaposvári KK és Cooke újabb triplája 41–41-nél az egyenlítést is meghozta. A vendégek Lewis és Dufault révén villantak újból, Ruják pedig újabb triplával hűtötte le gyorsan a kedélyeket. Lewist nem tudták tartani a hazaiak, nagy szerepet vállalt abban, hogy a Sopron biztosan tartotta előnyét. A harmadik negyedet Papp palánkos triplája zárta, így mindössze három pont volt a somogyi hátrány. Elkeseredetten harcolt az újabb egyenlítésért a kaposvári alakulat, de Durennek ezen az estén semmi nem sikerült. Ami neki nem, az Fodornak sérült kézzel is ment, négy perccel a vége előtt pedig Cooke duplája már a 64–62-es vezetést jelentette. Wisseh nagyon feljavult és Cooke pontjaira mindig lehetett számítani. Sabáli újabb időkérése után Spica hagyott ki három büntetőt, majd Wisseh triplával, Hendlein pedig ziccerrel büntetett. Az utolsó percben a második félidőben hősiesen küzdő kaposváriak teljesen megérdemelt diadalát Fodor, Wisseh és hendlein újabb találatai biztosították be.