A Sopron KC a tornagyőztes

2016.09.10.

A Sopron KC együttese nyerte az kaposvári MTOK VI. Orosz László Emléktornát, miután a döntőben magabiztosan verte a házigazda csapatot.

Kaposvári KK–Sopron KC 76–92 (16–26, 12–21, 27–24, 21–21)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 307 néző. Vezette: Kovács N., Radnóti, Csallóközi.
Kaposvári KK: Wisseh (10), Duren (14/3), Cooke (12/6), Hendlein (10), Todorovics (18/6). Csere: Baki (1), Grebenár (-), Papp P. (5/3), Fodor M. (6/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Sopron KC: Threatt (9/9), Mills (14/9), Lewis (9/9), Dufault (14), Spica (12). Cserék: Bán (16/12), Takács (11/9), Kántor (4/3), Élő (3). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–10, 8. perc: 12–18, 12. perc: 16–28, 17. perc: 24–41, 24. perc: 35–55, 27. perc: 47–66, 32. perc: 58–71, 37. perc: 67–86. Jók: Todorovics, Cooke, illetve Bán, Mills, Spica.
Jobban rajtolt a fehér mezben játszó – Tóth-ot, Rujákot és Dénest is nélkülöző – Sopron, s bizony furcsa volt a kaposvári szurkolóknak Hendleint, valamint Spicát egymás ellen látni. Gyorsabb kosárlabdát játszott a határ menti együttes, amely a negyed közepén 15–8-ra vezetett. A hazaiaknál Todorovics továbbra is igen gyenge formát mutatott, és bizony nagyon akadozott a kaposváriak támadójátéka. Rengeteg hibával kosárlabdáztak a somogyiak, a túloldalon pedig egymás után hullottak a triplák. A félidő végére 28–47 állt az eredményjelzőn, ennek ellenére még próbált felzárkózni a Kaposvári KK. A soproni triplák ellen azonban nem volt ellenszer, így tartotta előnyét a Sabáli-csapat. Todorovics agilisabbá vált és távolról is betalált, így 55–71-ről indult a negyedik negyed. Fokozatosan faragta hátrányát a somogyi alakulat, de mielőtt tíz pontnyi lett volna a különbség mindig betalált valaki a soproniaknál. A 38. percben Dufault sérült meg, így le kellett cserélni, ennek ellenére magabiztosan és megérdemelten nyert a Sopron KC.
Az MTOK VI. Orosz László Emléktorna végeredménye: 1. Sopron KC, 2. Kaposvári KK, 3. Naturtex SZTE Szedeák, 4. Pécsi VSK-Pannonpower.
A torna legeredményesebb játékosának járó különdíjat Spica Marko kapta, aki a két találkozón 37 pontig jutott.