Döntőt ér az első győzelem

2016.09.09.

Csapatunk is döntőt játszhat szombaton 17 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban az MTOK VI. Orosz László Emléktornán.

A Sopron KC és a házigazda Kaposvári KK vívja a döntőt szombaton 17 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban az MTOK VI. Orosz László Emléktornán. A bronzéremért 15 órától a pécsiek és a szegediek csapnak össze.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@mediaworks.hu
Kosárlabda, férfiak A Pécsi-VSK Pannonpower–Sopron KC találkozó vezette fel az MTOK VI. Orosz László Emléktornát a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. A nyári meleg bizony alaposan próbára tette a játékosokat, hiába nyitották ki valamennyi oldalajtót a pálya mellett. A kezdeti soproni vezetést Budimir és Smith tripláival faragta le a baranyai alakulat, amely Nelson duplájával a vezetést is átvette. Az első percekben a soproniaknál viszonylag kevés labdát kapott a nyáron éppen Kaposvárról odaigazoló Spica Márkó, aki aztán egy 2+1-es akcióval mutatkozott be új csapatában. Nagy adok- kapok zajlott a pályán a negyed végéig újra a Sopron került minimális előnybe. Mindkét tréner sokat cserélve próbálgatta csapata játékát, s ahogy egyre jobban A hullámzó játék folytatódott a félidő végéig, így csupán négy pont volt a különbség a két együttes közt, ekkor éppen a Sopron vezetett. A fordulás után Dufault zsákolásával lendült tovább a Sabáli-legénység, de a Pécsnél ekkor jól működött a Nelson-Sejfic irányító-center páros. Utóbbi egyenlített is 59–59-nél. Ahogy fáradtak a csapatok, úgy lettek egyre pontatlanabbak a dobások, végül higgadtabb soproniak Spica vezérletével kicsikarták a győzelmet.
A második találkozón ugyan csaknem teljes csapattal állt ki a Kaposvári KK (csak a sérült Kocsis Zalán ült civilben a padon), ám ezzel együtt sem volt mindenki rendben a hazaiaknál. Fodor Márton részleges bokaszalag-szakadás után tért vissza, míg Papp Péter gyomorproblémája miatt töltött kórházban néhány napot.
Az MTOK VI. Orosz László Emléktorna szombaton 15 órakor a Pécsi VSK-Pannonpower–Naturtex SZTE Szedeák mérkőzéssel folytatódik a harmadik helyért, míg a 17 órakor kezdődő döntőben a Sopron KC és a Kaposvári KK csap össze a végső győzelemért.
PVSK-Pannonpower–Sopron KC 81–86 (24–26, 18–20, 26–22, 13–18)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Farkas, Söjtöry, Bálind.
Pécsi VSK-Pannonpower: Nelson (6/3), Supola (10/3), Smith (21/9), Budimir (15/6), Sejfic (13/3). Csere: Halász (4), Harazin (4), Antóni (5/3), Demeter (3/3), Bíró (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.
Sopron KC: Threatt (8), Mills (7/3), Lewis (9/3), Dufault (22), Spica (25). Cserék: Bán (7/6), Tóth G. (2), Takács (6/6). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–8, 7. perc: 13–16, 12. perc: 32–29, 17. perc: 37–39, 22. perc: 49–51, 27. perc: 61–63, 34. perc: 73–77, 37. perc: 77–82. Jók: Smith, Nelson, Budimir, illetve Dufault, Mills, Spica.
Kaposvári KK–Naturtex SZTE Szedeák 64–55 (20–13, 12–14, 20–13, 12–15)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Gelencsér.
Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (11/3), Lakosa (8/3), Juhos (9/3), Csirics (-), Majsztorovics (10). Csere: Révész (8), Vágvölgyi (1), Wirth (6), Meleg (2). Vezetőedző: Nikola Lazics. Mlenko Topics.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4, 7. perc: 10–6, 12. perc: 20–15, 18. perc: 28–23, 22. perc: 34–32, 27. perc: 47–36, 32. perc: 55–42, 37. perc: 62–47. Jók: Cooke, Hendlein, illetve Boltics.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Gelencsér.Kaposvári KK: Wisseh (12/3), Duren (10/3), Cooke (19/9), Hendlein (6), Todorovics (4). Csere: Baki (3/3), Grebenár (2), Papp P. (2), Fodor M. (4), Hock (2), Balázs (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A második találkozón ugyan csaknem teljes csapattal állt ki a Kaposvári KK (csak a sérült Kocsis Zalán ült civilben a padon), ám ezzel együtt sem volt mindenki rendben a hazaiaknál. Fodor Márton részleges bokaszalag-szakadás után tért vissza, míg Papp Péter gyomorproblémája miatt töltött kórházban néhány napot. Az első szegedi akciót kivédekezte a somogyi együttes, amely Duren szép kosarával szerezte meg első pontjait. Sorra maradtak ki a tiszta dobóhelyzetek a hazai oldalon, de a Szeged sem játszott pontosabban. A legjobbkor jött Cooke triplája, majd Wisseh is három pontot ért el. Tíz percnyi játék után 20–13 állt az eredményjelzőn, s a folytatásban néhány gyors akciót is tudtak vezetni a labdákat szerző hazaiak. A center Todorovics sikertelenül ostromolta a gyűrűt a hármas vonalon túlról, ezt pedig rendre kihasználták a Tisza-partiak. Nagyon hiányzott a belső játék ekkor a kaposváriaknál. A nagyszünet előtt nagy tapsot érdemelt Papp Péter mentése, amely nyomán Cooke szerezhetett pontokat. A pihenőt követően alacsonyabb szerkezetre váltottak a hazaiak, s próbálták felgyorsítani a játékot a Csirics nélkül visszatérő szegediek ellen. Duren büntetőjével hízott tíz pont fölé a különbség. Az utolsó percekben rengeteg hibával kosárlabdázott mindkét együttes, joggal bosszankodtak az edzők a kispadokon. A végén Hock és Balázs is bemutatkozott a felnőtteknél, a hazaiak pedig örülhettek a döntőbe jutásnak.

2024.04.20 18:00
Pek-SnackEuroProfilGrosbasketMTOKDorottya BistroAlfaGumi KaposvárKVGYTOTI SportStier Pincészet