Nem volt esély Székesfehérváron

2016.05.09.

Nem tudott méltó ellenfele lenni a kiváló napot kifogó Albának csapatunk, amely vereségével a hetedik helyen fejezte be a bajnokságot.

zoltan2.kun@mediaworks.hu
A találkozó előtt mindkét együttes szakvezetője bizakodóan nyilatkozott. Dzunics Braniszlav úgy vélte, hogy nagy meglepetésre nem lehet számítani, küzdelmes összecsapáson, de a hazai pálya előnyével élve nyer majd csapata.
Kmézics Zorán, a kaposváriak mestere remélte, hogy nem ez lesz az utolsó bajnoki meccse a csapatnak, ennek érdekében pedig - még ha meghatározó emberek is hiányoztak - mindent meg is tesznek majd játékosai.
A hazai oldalon nem változott a hiányzók névsora, Ryan Pearson és Supola Zoltán sérülések miatt nem volt bevethető, míg a vendégeknél Spica Marko és a combizomhúzódás miatt kidőlő amerikai Emanuell Ubilla hiányzott. Utóbbi játékán már nagyon látszott az elmúlt meccseken is, hogy nem száz százalékos állapotban vállalta az összecsapásokat, ám ezúttal át sem öltözött.
Nem a legjobb előjelekkel várhatták tehát a somogyiak az összecsapást, melyet Fodor szép ziccerrel, Hendlein pedig triplával indított. A vendégek védekezési hibáit könyörtelenül kihasználó hazaiak azonban hamar fordítottak. Myles és Spurlock távoli találataival, valamint Lóránt Péter centerkosaraival egyelőre nem tudtak mit kezdeni a vendégek. A hetedik percben időt is kért Kmézics Zorán, de a folytatásban sem változott a játék képe. Jazvin katasztrofálisan teljesített mindkét palánk alatt, gyakorlatilag nem volt értékelhető megmozdulása. Még a negyed vége előtt jött is helyette Grebenár, így Puljko személyében egyetlen légióssal állt fel a Kaposvári KK. A védekezéssel adódó gondokra bizonyíték volt a negyed alatt kapott 32 pont is.
A második negyedben is megmutatkozott a koncentráció hiánya a vendégoldalon, a somogyiak gyakorlatilag csak faultok árán tudták megfékezni a fehérváriakat. A 14. percben a kaposvári nevelésű Filipovics Márkó is gyűrűbe talált, ám ennek aligha örült felhőtlenül a somogyi kispadon helyet foglaló édesapja. Teljesen szétesett a vendégek játéka, tetszés szerint érte el kosarait az Alba, ráadásul öt percig nem született kaposvári pont...
Még a félidő előtt húsz egységgel vezetett a Dzunics legénység, amely a látottak alapján nyugodtan készülhetett a harmadik negyedre. A folytatásban sem volt védekezés a vendégeknél, így folyamatosan gyűltek a pontok a székesfehérvári oldalon. Wright ellenfél nélkül zsákolhatott, addig, amíg Horváth Márton szándékos szabálytalansága le nem kellett cserélni. Pazar dobóformát fogtak ki a hazaiak, akik edzéssé alakították a negyeddöntő utolsó meccsét. Fodort is le kellett cserélni negyedik (szándékosnak ítélt) faultja miatt, így Puljko vette át az irányító pozíciót. A záró szakaszban csak a különbség mértéke volt kérdéses. Az ötven pontot legalább elérte a Kaposvári KK, más kérdés, hogy ekkor már száz határán járt az székesfehérvári egylet. Összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott a TLI Alba Fehérvár, az ezúttal gyengén kosárlabdázó kaposváriak ellen.
Továbbjutott a TLI Alba Fehérvár 3–0-ás összesítéssel.
TLI-Alba Fehérvár–Kaposvári KK 103–57 (32–22, 26–10, 31–12, 14–13)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum, 1600 néző. Vezette: Földházi, Györffy, Török.
TLI Alba Fehérvár: Simon B. (5/3), Myles (11/6), Markovics (13), Spurlock (15/12), Lóránt (10). Csere: Cherry (9), Tóth P. (5/3), Csorvási (14), Filipovics (9), Wright (10), Czirbus (2). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.
Kaposvári KK: Fodor M. (11/3), Benke (18/3), Puljko (17/6), Hendlein (5/3), Jazvin (2). Csere: Baki (2), Grebenár (-), Horváth M. (-), Kocsis (-), Bogdán (-), Szőnyi (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7, 7. perc: 23–18, 12. perc: 34–22, 18. perc: 55–30, 23. perc: 64–32, 27. perc: 84–37, 32. perc: 93–46, 38. perc: 103–53. Jók: Lóránt, Spurlock, Simon B., Csorvási, Cherry, Filipovics, illetve Puljko, Benke.

A hazai oldalon nem változott a hiányzók névsora, Ryan Pearson és Supola Zoltán sérülések miatt nem volt bevethető, míg a vendégeknél Spica Marko és a combizomhúzódás miatt kidőlő amerikai Emanuell Ubilla hiányzott. Utóbbi játékán már nagyon látszott az elmúlt meccseken is, hogy nem száz százalékos állapotban vállalta az összecsapásokat, ám ezúttal át sem öltözött.Nem a legjobb előjelekkel várhatták tehát a somogyiak az összecsapást, melyet Fodor szép ziccerrel, Hendlein pedig triplával indított. A vendégek védekezési hibáit könyörtelenül kihasználó hazaiak azonban hamar fordítottak. Myles és Spurlock távoli találataival, valamint Lóránt Péter centerkosaraival egyelőre nem tudtak mit kezdeni a vendégek. A hetedik percben időt is kért Kmézics Zorán, de a folytatásban sem változott a játék képe. Jazvin katasztrofálisan teljesített mindkét palánk alatt, gyakorlatilag nem volt értékelhető megmozdulása. Még a negyed vége előtt jött is helyette Grebenár, így Puljko személyében egyetlen légióssal állt fel a Kaposvári KK. A védekezéssel adódó gondokra bizonyíték volt a negyed alatt kapott 32 pont is. A második negyedben is megmutatkozott a koncentráció hiánya a vendégoldalon, a somogyiak gyakorlatilag csak faultok árán tudták megfékezni a fehérváriakat. A 14. percben a kaposvári nevelésű Filipovics Márkó is gyűrűbe talált, ám ennek aligha örült felhőtlenül a somogyi kispadon helyet foglaló édesapja. Teljesen szétesett a vendégek játéka, tetszés szerint érte el kosarait az Alba, ráadásul öt percig nem született kaposvári pont...Még a félidő előtt húsz egységgel vezetett a Dzunics legénység, amely a látottak alapján nyugodtan készülhetett a harmadik negyedre.

Dzunics Braniszlav, az Alba vezetőedzője: Az első negyed ötödik percétől elkezdtünk úgy védekezni, ahogyan a csapat valóban képes és ezt a szintet folyamatosan tudtuk tartani, ezért lett a nagy különbség a végére. A párharc előrehaladtával várható volt, hogy kijön a két csapat kerete közötti különbség, örülök, hogy most így alakult.

Zoran Kmézics, a Kaposvár vezetőedzője: A mai meccsre elfogytunk, fizikálisan és mentálisan is. Nem bírtunk az Alba korszerű, gyors játékával. Nagyon jól játszott a hazai csapat, mi pedig rendre elkéstünk, lemaradtunk pár lépéssel. Ekkora különbséggel is megérdemelt a győzelmük, gratulálok és további sok sikert kívánok nekik. Ugyanakkor nem szólhatok egy rossz szót sem a saját játékosaimra, a párharcban küzdöttek, ahogy tőlük telt. Az első két mérkőzésen volt esélyünk a győzelemre, ma viszont nem.

2024.03.30 18:00
EuroProfilSpekula Kft.Pek-SnackLisaesther Rendezvényház és ÉtteremOros GumiszervizOptiCost Security Kft.Caffé PertéDorottya BistroLa Pergola