Nagy csatában növelte előnyét az Alba

2016.05.06.

Kis különbséggel, de érvényesítette a papírformát az esélyesként érkező TLI Alba Fehérvár együttese csapatunk ellen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében.

A televíziós közvetítés ellenére is megteltek a lelátók, s a kaposvári szurkolók többsége az előzetes felhívásnak eleget téve fehér felsőben foglalt helyet, ezzel is szimbolizálva az együvé tartozást. A hangulatot fúvószeneker is fokozta a karzaton, hát még Grebenár első kosara. Jól kapta el a rajtot a hazai együttes, s a kezdeti nagy rohanásban sikerült is tartani a minimális vezetést. Lóránt triplájával fordított az Alba, amely sorra dobta csatába friss erőit. A negyed végén Jazvin 2+1-ével jutott előrébb a Kaposvár, de a folytatásban a pontatlan távoli dobások miatt nem sikerült jobban ellépni. A vendégeknél Lóránt tarthatatlan volt, neki köszönhette az Alba, hogy nem szakadt le a hazaiaktól. Elképesztően sok volt a hiba mindkét oldalon, látszott, hogy komoly téttel bír a találkozó. A somogyiaknál ekkor egyik légiós sem úgy teljesített, ahogy elvárható lenne. A 18. percben aztán Puljko végre betalált kintről, Fodor kosarával pedig ismét a kaposváriak vezethettek, de csak Myles félidőt záró triplájáig, amivel 38–39-re alakult az eredmény. A védekezésre mindenképpen jobban kellett figyelni a szünet után a somogyiaknak, miután a vendégek sokkal több támadó lepattanót is szereztek. Jazvin kihagyhatatlan helyzetben is hibázott, a túloldalon pedig Csorvási nem tette meg ezt a szívességet. Bár Puljko többször is betalált triplával, az Alba szinte rögtön válaszolni tudott. A záró játékrész elején kollektívebb lett a hazai támadójáték, és ekkorra Jazvin is pontosabb lett. A végjátékra mégis a hazai hibákat kihasználó vendégek fordulhattak előnnyel. Hendlein zsákolása még visszahozta a reményt 82–85-nél, ám Lóránt büntetői bebiztosították a vendégsikert.
Lóránt a mezőny legjobbja volt
Kaposvári KK–TLI-ALba Fehérvár 84–87 (18–14, 20–25, 22–26, 19–22)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Papp P., Kapitány, Boros.
Kaposvári KK: Ubilla (12/6), Baki (9/3), Puljko (18/15), Hendlein (10), Grebenár (4). Csere: Jazvin (18), Benke (5), Fodor M. (6), Horváth M. (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
TLI-Alba Fehérvár: Chery (14/6), Myles (17/6), Markovics (7/3), Lóránt (31/6), Wright (2). Csere: Csorvási (6), Tóth P. (5/3), Spurlock (2), Simon (3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 8. perc: 12–14, 12. perc: 20–16, 17. perc: 28–29, 23. perc: 41–45, 27. perc: 52–55, 32. perc: 63–68, 37. perc: 76–79. Kipontozódott: Csorvási (a 35. percben), illetve Jazvin (a 40. percben). Jók: Puljko, Baki, illetve Lóránt, Cherry, Myles.

Kaposvári KK–TLI-ALba Fehérvár 84–87 (18–14, 20–25, 22–26, 24–22)

TLI-Alba Fehérvár: Chery (14/6), Myles (17/6), Markovics (7/3), Lóránt (31/6), Wright (2). Csere: Csorvási (6), Tóth P. (5/3), Spurlock (2), Simon (3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 8. perc: 12–14, 12. perc: 20–16, 17. perc: 28–29, 23. perc: 41–45, 27. perc: 52–55, 32. perc: 63–68, 37. perc: 76–79. Kipontozódott: Csorvási (a 35. percben), illetve Jazvin (a 40. percben). Jók: Puljko, illetve Lóránt, Cherry, Myles.

Statisztika

GALÉRIA

Kmézics Zorán: – Nagy nyomás volt rajtunk, nagyon nyerni akartunk. Védekezésben már megmutatkozott a fáradtság, ennek ellenére mindenki tette a dolgát. Egy-két jobb egyéni teljesítmény hiányzott. Nem feltett kézzel megyünk Fehérvárra, de nyugodtan kell játszanunk.

Dzunics Braniszlav: –  Próbáltunk minél frissebben tartani a csapatot a végjátékra. Keretünk mélyebb és ez döntő fontosságú. Nüanszok döntöttek, de ezúttal jobban kontrolláltuk a lepattanókat és kevesebb indításgólt kaptunk, mint az első meccsen.

2024.03.30 18:00