Jöhet az Alba elleni negyeddöntő

2016.04.27.

Becsülettel helytállt Sopronban csapatunk, amely csak az utolsó negyedben került nagyobb hátrányba az esélyesebb házigazdákkal szemben.

Sopron KC–Kaposvári KK 90–77 (16–19, 23–20, 23–20, 28–18)
Sopron, Novomatic Aréna, 1200 néző. Vezette: Gorka, Minár, Rácz.
Sopron KC: Laroche (20/3), Bán (3/3), Tiggs (12), Dénes (3/3), Taylor (11). Csere: Bavcic (9), Ruják (8), Rancic (10/3), Tóth G. (-), Molnár M. (9), Takács N. (5/3), Kántor (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Kaposvári KK: Fodor M. (22/12), Benke (20/12), Baki (10/3), Hendlein (16/6), Jazvin (7). Csere: Kocsis (-), Grebenár (-), Horváth M. (-), Szőnyi (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2, 7. perc: 10–10, 12. perc: 20–22, 17. perc: 34–32, 23. perc: 43–45, 27. perc: 55–54, 33. perc: 70–66, 37. perc: 81–68. . Jók: Laroche, Tiggs, Taylor, illetve Fodor M., Hendlein, Benke.
Mindkét együttes nyugodtan készülődhetett a találkozóra, miután abszolút tét nélküli meccsről volt szó. Ettől függetlenül persze nyerni akartak a felek, ám a jövő szerdán rajtoló rájátszás előtt, he lehet mindennemű kockázat nélkül.
A somogyiak a hetedik helyen zárták a középszakaszt és jövő szerdán a második helyen végző TLI-Alba Fehérvár otthonában kezdik a negyeddöntőt.

Jók: Laroche, Tiggs, Taylor, illetve Fodor M., Hendlein, Benke.

Mindkét együttes nyugodtan készülődhetett a találkozóra, miután abszolút tét nélküli meccsről volt szó. Ettől függetlenül persze nyerni akartak a felek, ám a jövő szerdán rajtoló rájátszás előtt, ha lehet mindennemű kockázat nélkül. Az első percekben Tiggs révén szerzett vezetést a hazai együttes, amelyben Bán kapott helyet a kezdő ötösben. Kmézics Zorán vezetőedző is változtatott, hiszen Fodor Márton rajtolt Ubilla helyén a kaposváriaknál. Benke triplájával fordított 6–7-re a somogyi alakulat. A remek formában játszó Fodor Márton két triplát is gyűrűbe küldött. A negyed végéig a fiatal Kocsis Zalán is lehetőséghez jutott a vendégoldalon. A második negyedben is remekül küzdött a Puljko, Spica és Ubilla nélkül szereplő Kaposvári KK, amely Dénes triplája ellenére is tartotta minimális vezetését. A 17. percre már tíz pontig jutott Fodor, s pályára került egy újabb fiatal Szőnyi személyében. Tiggs révén vette vissza a vezetést a Sopron 34–32-nél, a játékrész pedig 39–39-es döntetlennel zárult. A folytatásban Taylor négy (!) zsákolásával jutott ismét vezetéshez a Sopron, ám mivel a távolikat hibátlanul dobó Benke negyedszer is beköszönt és Hendlein, valamint Fodor is szorgalmasan termelt csak 62–59-re vezettek a hazaiak a záró etap előtt. Az utolsó negyed elején aztán Bavcic és LaRoche lendített a hazaiakon, akik csaknem elérték a tíz pontos határt. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdéses, a hazaiak pedig bebiztosították sikerüket.A somogyiak a hetedik helyen zárták a középszakaszt és jövő szerdán a második helyen végző TLI-Alba Fehérvár otthonában kezdik a negyeddöntőt.

Sabáli Balázs, a Sopron vezetőedzője: Örülünk, hogy sérülés nélkül lement a találkozó. Nem egy körömrágós mérkőzés volt, az biztos. Mindkét csapatnak sok sikert kívánok a rájátszásra! Úgy érzem, fejben már mindenki a jövő heti találkozókra készül.

Kmézics Zorán, a Kaposvár vezetőedzője: Ahhoz képest, hogy három kulcsjátékosunk nélkül játszottunk, egy ideig nagyon jól tartottuk magunkat. Amikor elfogyott az erőnk, olyan hibákat követtünk el, amit a Sopron könyörtelenül kihasznált, így sikerült tizenöt ponttal elhúznia. Magabiztosan győztek ma a soproniak, gratulálok nekik, és sok sikert a rájátszásban!

2024.04.20 18:00