Hősies küzdelemben nyert csapatunk

2016.04.20.

Óriási küzdelemben nyert kulcsfontosságú meccset tartalékos csapatunk a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt együttese ellen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság középházi középszakaszában.

Kaposvári KK–KTE-Duna Aszfalt 80–76 (19–15, 21–19, 21–20, 19–22)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Szabó G., Jakab L., Kulcsár T.
Kaposvári KK: Ubilla (17), Benke (15/9), Baki (6), Hendlein (17), Jazvin (4). Csere: Fodor M. (19/9), Grebenár (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Kecskeméti TE-Duna Aszfalt: Pongó Martin (10/6), Pongó Máté (9/3), Djeraszimovics (17/3), Ivosev (15/3), Karahodzsics (21). Csere: Csere: Hegedűs (2), Mészáros (2), Jakab (-). Vezetőedző: Boriszlav Maljkovics.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4, 7. perc: 10–9, 12. perc: 24–15, 17. perc: 32–26, 23. perc: 44–39, 27. perc: 54–48, 33. perc: 70–58, 37. perc: 76–71. Kipontozódott: Fodor M. (a 36. percben). Jók: Ubilla, Hendlein, Benke, Fodor M. illetve Karahodzics, Ivosev, Djeraszimovics, Pongó Martin.

A zsinórban négy meccset nyerő alföldiek komplett együttessel érkeztek, a hazai oldalon Spica Marko és Hrvoje Puljko sérülése miatt maradt ismét civilben. A porckorongsérvvel bajlódó Horváth Márton azonban átöltözött jelezve, hogy valamennyi - bármilyen szinten hadra fogható - játékosra szüksége lehet a somogyiaknak.

Ubilla ziccerével indult a meccs, s a hazaiak megpróbáltak türelmes akciókat vezetve kosarakat szerezni, de a vendégek kiválóan használták ki fizikai fölényüket mindkét palánk alatt. Ivosev és Karahodzics is szinte akadálytalanul gyűjthette pontjait. A somogyiaknak óriási darálóban kellett küzdeni a pozíciókért, Hendlein közelijével pedig sikerült a kezdeti vezetést is visszavenni. Az első negyedben nem mentek a külső dobások, emiatt nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni. Ivosev tarthatatlan volt, igaz ő sem nagyon tudott mit kezdeni Hendleinnel. Az amerikai Ubilla is sokat vállalt, kilenc pontig jutott az első tíz percben. Hiába épített kilenc pontos előnyt a Kaposvár, a legkisebb hibákat is azonnal megtorolta a vendégcsapat. A 14. percben Jazvin kapta meg harmadik faultját, s ez igen érzékenyen érintette az amúgy is szűk rotációs lehetőségekkel bíró hazaiakat. A vendégek kisemberei rögtön ezt azonnal ki is használták. Ezzel, valamint a reklamáló Fodor ellen ítélt technikai után csaknem egyenlítettek Pongóék. Ekkor érkezett Benke triplája, s megjött a publikum hangja is. A játékrész vége megint Ubilláról szólt, aki a hátán vitte csapatát. Benke pazar blokkja vezette be a harmadik negyedet és végre Jazvin is megszerezte első pontjait. Fodor triplájával megint sikerült kissé elszakadni és a befejező szakasz előtt Benke is betalált kintről. Óriási izgalmakat tartogatott a negyedik negyed, amelynek legnagyobb kérdése az volt, hogy egyre jobban elfáradva bírja-e a rá nehezedő nyomást a hazai alakulat? Baki ziccerével jutott 65–54-es vezetéshez a Kaposvári KK, de Ivosen és Pongó Máté azonnal válaszolni tudott. Négy perccel a vége előtt Fodor Márton kipontozódott, de a pályán maradó társak továbbra is hősiesen tartották magukat. Több elrontott dobás és eladott labda után Djeraszimovics ziccere a 78–76-os állást jelentette, de az előtti utolsó pillanatban Hendlein pöccintése bebiztosította a győzelmet. Még volt 0,1 másodperc vissza, de ezzel már nem tudott élni a Kecskemét.

Mivel a Sopron nyert a Falco ellen, a mai győzelemmel bejutottunk a legjobb 8 közé. A kérdés a továbbiakban az, hogy megtartjuk-e a jelenlegi 7. helyünket.

Kmézics Zorán: – Nem túl szép játékkal - és ugyan kevesebb, mint tíz ponttal, de végül nagyon fontos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak! Hálásak vagyunk a szurkolóink bíztatásáért, mert nélkülük nem sikerülhetett volna a győzelem!

Boriszlav Maljkovics: – Igazi férfias mérkőzés volt. Nagy küzdelem zajlott minden egyes pontért. A végén kialakult négy pontos különbség talán a hazai pálya előnyének tudható be. Gratulálok a győzelemhez a Kaposvárnak!

2024.03.23 18:00