Bravúr a javából!

2016.04.16.

Csupaszív játékkal aratott nagyon fontos győzelmet a Spicát, Puljkót és Horváth Mártont is nélkülöző csapatunk az esélyesebb Falco KC Szombathely otthonában.

Óriási meglepetésre két alapemberét nélkülözve aratott csupaszív játékkal bravúros győzelmet az esélyesebb Falco KC Szombathely otthonában a Kaposvári KK csapata.
Kun Zoltán
zoltan2.kun@meadiaworks.hu
Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 82–91 (18–26, 20–29, 25–21, 19–15)
Szombathely, Aréna Savária Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Földházi, Boros, Balogh Gy.
Falco KC Szombathely: Thomas (9/3), Váradi B. (8), Burgess (20/12), Relphorde (17/3), Wright (18). Csere: Lekli (1), Bognár (1), Bazsó (2), Simon K. (6), Kovács B. (-), Hódi (-). Vezetőedző: Kálmán László. Edző: Váradi Kornél.
Kaposvári KK: Ubilla (27/9), Baki (-), Benke (17/15), Hendlein (12), Jazvin (17). Csere: Grebenár (3), Fodor M. (15/12). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6, 7. perc: 10–17, 12. perc: 20–31, 17. perc: 29–44, 23. perc: 44–58, 28. perc: 57–68, 33. perc: 68–76, 37. perc: 76–81. Kipontozódott: Simon K. (a 39. percben). Jók: Relphorde, Burgess, Wright, illetve Ubilla, Hendlein, Benke, Fodor M., Jazvin.
Nagy győzelmet aratott a forduló talán legnagyobb meglepetését okozó tartalékos Kaposvári KK, amely így javított a hazai kudarcok után és bizakodva várhatja a szerdai Kecskeméti TE-Duna Aszfalt elleni hazai összecsapást.

Jól tartotta magát az első percekben a Horváth Márton mellett Spica Markót és Hrvoje Puljkót is nélkülöző Kaposvári KK együttese a komplett kerettel felálló esélyesebb Falco KC Szombathely otthonában. A vendégek Jazvin, Ubilla és Hendlein találataival a hatodik percben 15–8-re léptek el, ám Kálmán László vezetőedző azonnal reagált, s időkérése után annyiban romlott a somogyiak helyzete, hogy Baki a negyed vége előtt már harmadik faultját kapta. A csereként érkező Fodor Márton két triplával mutatkozott be, így 18–26-al zárult az első játékrész. Egyelőre pontosabban céloztak a kaposváriak, Fodor újabb triplát jegyzett, ezzel pedig tíz pont fölé nőtt a somogyiak előnye. Amennyire nem mentek a közelmúltban a távoli dobások, ezúttal pazar volt a dobóforma. Benke is kintről talált be, Kálmán pedig 22–40-nél máris kérhette az újabb időt. Burgess lopta közelebb a Falcót két hármassal, de a negyed vége Ubilláról szólt. A kaposváriak irányítója gondoskodott arról, hogy a nagyszünetben 38–55-öt mutasson az eredményjelző. A harmadik negyedben csökkentette a különbséget a hazai együttes, a vendégeknél pedig a kiválóan kosárlabdázó Ubilla a kipontozódás szélére sodródott. Benke negyedik triplájával ugyan kissé megnyugtatóbb lett a helyzet, a negyedik játékrész pedig 63–76-ról indult. Óriási nyomás hárult a kaposváriakra, akik mindent megtettek azért, hogy tartani tudják korábban szerzett előnyüket. Kétfontosságú volt Benke újabb triplája, de ezzel együtt is már csak hét ponttal vezetett a Kaposvári KK és még hátra volt öt perc. Wrigh duplájával még közelebb került a Falco a fáradó somogyiakkal szemben, de Jazvin nagyon fontos duplát szerzett az utolsó előtti percben. Ubilla és Benke ezt még két-két büntetővel megfejelte, a slusszpoént pedig Jazvin zsákolása jelentette.Nagy győzelmet aratott a forduló talán legnagyobb meglepetését okozó tartalékos Kaposvári KK, amely így javított a hazai kudarcok után és bizakodva várhatja a szerdai Kecskeméti TE-Duna Aszfalt elleni hazai összecsapást.

Kálmán László, a Falco edzője: A Kaposvár frissebb volt, mint mi. A második félidőben visszajöttünk a meccsbe, de a kulcspillanatokban nagyon rossz döntéseket hoztunk: nem azt az embert játszottuk meg, akinek faultproblémái voltak, illetve dobálgattuk a hárompontosokat, amikor jó ritmusunk volt betörésekből. Ezen kívül volt még egy fő oka annak, hogy hazai pályán kikaptunk: azt gondolom, a Játékvezetői Bizottságnak érdemes lenne visszanéznie ezt a mérkőzést, és elgondolkodnia, hogy egy ilyen meccsre talán nem ilyen bírókat kéne küldenie. Nem akarom őket megbántani, biztos, hogy a legjobb tudásukat akarták hozni, de érdekes módon mindig a Falco kárára tévedtek óriásikat. Megyünk tovább, de most már nem a mi kezünkben van a sorsunk, ezt azért tudjuk jól.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: Két kulcsjátékosunk nélkül jöttünk Szombathelyre, de úgy álltunk hozzá a meccshez, hogy ha csak egy pici esélyünk is lesz nyerni, szeretnénk azt megragadni. Az elején bátran és keményen kezdtünk, sikerültek a dobások, és szívósan védekeztünk. Jól játszottunk, és ez meghozta az önbizalmunkat. Egy nagyon jó félidő után tudtuk, hogy a neheze még hátra lesz. A harmadik negyedet sikeresen átvészeltük, de az utolsó negyedek nekünk az utóbbi időben nem sikerültek. Korábban mindig nagyon elveszítettük a záró játékrészt, most is volt ugyan egy kisebb rövidzárlatunk, de nagyon fontos volt, hogy abban a periódusban is szereztünk kosarakat. A Falcónak a végén sietnie kellett, mi kivédekeztük a támadásaikat, magabiztosan, tudatosan és okosan hoztuk le a hajrát. Csapatként muzsikáltunk, megérdemelték a fiúk ezt a győzelmet. Most már reális esélyünk van a nyolcba kerülésre.

2024.04.27 18:00
L Altro ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.OptiCost Security Kft.Győri Kft.Stier PincészetTrattoria La PrimaCaffé PertéPek-SnackPepsi