Nem tudtunk élni a lehetőséggel

2016.04.09.

Nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel csapatunk, amely hazai pályán kapott ki a tartalékos Soprontól.

Kaposvári KK–Sopron KC 86–92 (16–26, 25–23, 25–18, 20–25)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Török R., Szabó G., Radnóti M.
Kaposvári KK: Ubilla (6/3), Benke (8), Baki (7/3), Hendlein (22), Spica (20). Csere: Puljko (7/3), Jazvin (14), Fodor M. (2). Megbízott edző: Filipovics Gordan.
Sopron KC: Laroche (18), Tiggs (11), Takács N. (3/3), Dénes (-), Taylor (27). Csere: Ruják (21/12), Molnár (2), Élő (-), Bán (10/6). Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–9, 7. perc: 7–19, 12. perc: 24–30, 17. perc: 34–39, 23. perc: 48–56, 28. perc: 62–62, 32. perc: 68–67, 37. perc: 76–80. Kipontozódott: Jazvin (a 38. percben), Fodor M. (39. percben), illetve Taylor (a 39. percben). Jók: Spica, Hendlein, Benke, illetve Taylor, Laroche, Ruják, Bán.
A két együttes közül a soproniak várták tartalékosabban az összecsapást, a hazaiaknál visszatért az együttesbe a horvát Hrvoje Puljko, így csak Horváth Márton maradt civilben a padon. Ez ugyanakkor nem jelentette azt, hogy előbbi száz százalékos állapotban lenne, de ennek ellenére vállalta a játékot. Mellette Emmanuel Ubilla is kihagyott edzéseket a héten, neki is talpsérülés nehezíti a dolgát, ám ő is úgy döntött megpróbálkozik a játékkal.
Egy szép centerakcióból Hendlein révén jutott vezetéshez a Kaposvári KK, de Taylor egykezes zsákolása és ziccere nyomán már a Sopron tartott előrébb. Nem úgy indult a meccs, ahogy azt a hazaiak szerették volna, ezt jelezte Kmézics Zorán időkérése is a harmadik percben. Nagyon gyengén védekeztek a somogyiak, akár nagyobb különbséggel is vezethettek volna a vendégek. Érkezett Pujko és Jazvin is, utóbbi sportszerűtlen hibája nyomán pedig Taylor növelte tíz pont fölé a különbséget. A legjobbkor jött Puljko első triplája, de ezzel együtt is 16–26-al zárult az első játékrész. A folytatásban néhány szerzett labda nyomán sikerül némiképp közelebb férkőzni, Dénes sportszerűtlen hibája nyomán ő pedig a sértett Hendlein faragta tovább a kaposváriak hátrányát. Spica harciassága hozta közelebb az egyenlítést, de Ruják triplája és Taylor újabb találatai ismét a vendégeket lendítették tovább. A bajokat tetézte, hogy Jazvin negyedik hibáját is befújták a játékvezetők. A félidőben 41–49-es állást mutatott az eredményjelző, ami hűen tükrözte, bizony a soproniaknál használt a hétközi ügyvezetői "fejmosás". Ubilla triplával kezdődött a harmadik negyed, ám a soproni akciókat nem sikerült védeni. Ráadásul a vendégek folyamatos, egész pályás letámadása nagyon nem ízlett a kaposváriaknak. Aztán Benke és Fodor ziccerei után azonnal időt kért Sabáli Balázs, de továbbra is a hazaiak maradtak lendületben. A javuló védekezés nyomán, valamint a remekül kosárlabdázó Spica révén sikerült egyenlíteni 62–62-nél.
A záró szakaszban Benke remek védekezései után Jazvin duplája a somogyi előnyt jelentette, de a vendégek nagyon szívósan küzdöttek minden kosárért. A fiatal Bán nagyon fontos öt pontja jött jókor a Sabáli-csapatnak, amely ezzel ismét előnybe került. Taylor szépségdíjas zsákolása után, Jazvin pontozódott ki a hazai oldalon. Öt pont előnnyel vágott az utolsó két percnek a Sopron, a kaposváriak pedig Fodort is elvesztették. Taylor kipontozódása után Ubilla rontott triplát Tiggs, Laroche és Bán pedig bebiztosították a vendégek megérdemelt diadalát.
Kmézics Zorán: – Nem feküdt nekünk a Sopron alacsony, kellemetlen szerkezete. Sok hibával játszottunk és néhány kulcsember hozzáállása sem olyan volt, mint kellett volna egy ilyen fontos mérkőzésen. A védekezésünk abszolút rossz volt, amire készültünk a Sopron legerősebb játékából, abból kaptunk sok pontot. Elszalasztottuk a nagy lehetőséget, de remélem fejben rendet tudunk rakni és a következő összecsapáson ismét úgy játszunk, ahogy azt a szurkolóink megszokhatták az elmúlt hónapokban. Gratulálok a Sopronnak, megérdemelten nyertek!

Kaposvári KK: Ubilla (6/3), Benke (8), Baki (7/3), Hendlein (22), Spica (20). Csere: Puljko (7/3), Jazvin (14), Fodor M. (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.

A két együttes közül a soproniak várták tartalékosabban az összecsapást, a hazaiaknál visszatért az együttesbe a horvát Hrvoje Puljko, így csak Horváth Márton maradt civilben a padon. Ez ugyanakkor nem jelentette azt, hogy előbbi száz százalékos állapotban lenne, de ennek ellenére vállalta a játékot. Mellette Emmanuel Ubilla is kihagyott edzéseket a héten, neki is talpsérülés nehezíti a dolgát, ám ő is úgy döntött megpróbálkozik a játékkal.Egy szép centerakcióból Hendlein révén jutott vezetéshez a Kaposvári KK, de Taylor egykezes zsákolása és ziccere nyomán már a Sopron tartott előrébb. Nem úgy indult a meccs, ahogy azt a hazaiak szerették volna, ezt jelezte Kmézics Zorán időkérése is a harmadik percben. Nagyon gyengén védekeztek a somogyiak, akár nagyobb különbséggel is vezethettek volna a vendégek. Érkezett Pujko és Jazvin is, utóbbi sportszerűtlen hibája nyomán pedig Taylor növelte tíz pont fölé a különbséget. A legjobbkor jött Puljko első triplája, de ezzel együtt is 16–26-al zárult az első játékrész. A folytatásban néhány szerzett labda nyomán sikerül némiképp közelebb férkőzni, Dénes sportszerűtlen hibája nyomán ő pedig a sértett Hendlein faragta tovább a kaposváriak hátrányát. Spica harciassága hozta közelebb az egyenlítést, de Ruják triplája és Taylor újabb találatai ismét a vendégeket lendítették tovább. A bajokat tetézte, hogy Jazvin negyedik hibáját is befújták a játékvezetők. A félidőben 41–49-es állást mutatott az eredményjelző, ami hűen tükrözte, bizony a soproniaknál használt a hétközi ügyvezetői "fejmosás". Ubilla triplával kezdődött a harmadik negyed, ám a soproni akciókat nem sikerült védeni. Ráadásul a vendégek folyamatos, egész pályás letámadása nagyon nem ízlett a kaposváriaknak. Aztán Benke és Fodor ziccerei után azonnal időt kért Sabáli Balázs, de továbbra is a hazaiak maradtak lendületben. A javuló védekezés nyomán, valamint a remekül kosárlabdázó Spica révén sikerült egyenlíteni 62–62-nél. A záró szakaszban Benke remek védekezései után Jazvin duplája a somogyi előnyt jelentette, de a vendégek nagyon szívósan küzdöttek minden kosárért. A fiatal Bán nagyon fontos öt pontja jött jókor a Sabáli-csapatnak, amely ezzel ismét előnybe került. Taylor szépségdíjas zsákolása után, Jazvin pontozódott ki a hazai oldalon. Öt pont előnnyel vágott az utolsó két percnek a Sopron, a kaposváriak pedig Fodort is elvesztették. Taylor kipontozódása után Ubilla rontott triplát Tiggs, Laroche és Bán pedig bebiztosították a vendégek megérdemelt diadalát.

Sabáli Balázs: – Gratulálok a csapatomnak! Kérdés, hogy miért nem tudunk mindig ilyen hozzáállással kosárlabdázni. Negyven percen keresztül meghaltunk a pályán, minden labdáért megküzdöttünk. Ugyanakkor régi betegségünkkel, az eladott labdákkal felhoztuk az ellenfelet. Ha megtanulunk enélkül játszani, akkor nagyobb sikereink is lehetnek. Matematikailag már a legjobb nyolc között vagyunk. Külön is szeretném kiemelni Bán Tibort, aki kiválóan szállt be a játékba és remekül teljesített.

2024.04.27 18:00
MarázPlastLisaesther Rendezvényház és ÉtteremPepsiLa PergolaDreher Sörgyárak Zrt.Trattoria La PrimaDorottya BistroPek-SnackSpekula Kft.