Az utolsó negyed döntött

2016.04.02.

Három negyeden át remekül tartotta magát csapatunk, ám végül vereséget szenvedett.

KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 91–82 (17–18, 23–23, 20–22, 31–19)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Gál J., Pozsonyi L.
KTE-Duna Aszfalt: Pongó Máté (9/3), Pongó Martin (4), Djeraszimovics (22/6), Ivosev (33/3), Karahodzics (10). Csere: Hegedűs (11), Mészáros (2). Vezetőedző: Boriszlav Maljkovics.
Kaposvári KK: Ubilla (24/3), Benke (6), Baki (12/6), Hendlein (13/3), Spica (15). Csere: Jazvin (6), Fodor M. (6/6). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 9–12, 12. perc: 19–25, 17. perc: 31–34, 22. perc: 44–48, 27. perc: 56–56, 32. perc: 62–63, 37. perc: 81–73. Kipontozódott: Hegedűs (a 40. percben). Jók: Ivosev, Djeraszimovics, Pongó Máté, illetve Ubilla, Hendlein, Baki.
Ahogy várni lehetett a tartósan sérült Horváth Márton mellett Hrvoje Puljko sem tudta még vállalni a játékot a kaposváriaknál, míg a hazai oldalon komplett csapattal számolhatott Boriszlav Maljkovics vezetőedző.

Ahogy várni lehetett a tartósan sérült Horváth Márton mellett Hrvoje Puljko sem tudta még vállalni a játékot a kaposváriaknál, míg a hazai oldalon komplett csapattal számolhatott Boriszlav Maljkovics vezetőedző.Spica találata indította a meccset, de hamar jött Ivosev, aki két duplával fordított. Az első percekben csak utóbbi szerzett pontokat a kecskemétieknél. A vendégek részéről Benke és Hendlein is betalált, ezzel meg is lett a vezetés. Ubilla középtávolija után pedig már időt is kért Maljkovics vezetőedző. Használt is a fejmosás a kecskemétieknek, mert Djeraszimovics és Hegedűs révén újra a hazaiak tartottak előrébb. A negyed végén Ubilla rázta meg magát és hat pontjával lendítette tovább a kaposváriakat. Karahodzsics egyenlített zsákolással 27–27-nél a 15. percben, de a tizedik pontját is megszerző Ubilla szavatolta a minimális somogyi előnyt. Légiósai révén tartották magukat a hazaiak, a vendégek pedig rendre egy-egy kosárral tartották minimális előnyüket. A harmadik játékrész végén Fodor triplája jött a legjobbkor, ám mivel Djeraszimovics nem hibázta el büntetőit, így 60–63-al indult a záró szakasz. Ugyancsak Djeraszimovics vitte hátán csapatát a negyed első perceiben, öt pontjával fordítottak az alföldiek. Ivosev zsákolásával már 70–65 állt az eredményjelzőn, s az utolsó öt perc előtt Kmézics Zorán kért időt. Sajnos a végjátékban már nem tudott újítani a somogyi alakulat, Ivosev triplája és Hegedűs zsákolása pedig bebiztosította a kecskemétiek számára létfontosságú győzelmet.

Statisztika

Boris Maljkovics, a KTE edzője: Jó és taktikus meccset játszottunk. Az első félidőben több lepattanót engedtünk ellenfelünknek, a második félidőben erre már figyeltünk. Kevés eladott labdára törekedtünk, megpróbáltuk kontrolálni az egész meccset, figyeltünk arra is, hogy gyors indításokból ne kapjunk sok kosarat, mert ez a Kaposvár egyik legfőbb fegyvere. Harcosan, jól játszottunk.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: Mi két kemény mérkőzéssel a hátunk mögött érkeztünk Kecskemétre, nem volt igazán időnk pihenni. Azokat a dolgokat, amiket az előző két meccsen meg tudtunk csinálni, most nem jöttek be. Az ellenfél két kulcsjátékosát hagytuk játszani, Ivosev lendületét az elejétől fogva nem tudtuk megállítani. Az időkérések után a Kecskemét mindig frissebb volt, mi hiába szaladtunk utánuk. Mi nem a védekezésünkről vagyunk híresek, de mindig becsülettel felkészülünk, és próbáljuk kevés pontszámon tartatni az ellenfelet, ez most nem sikerült. Gratulálok a Kecskemétnek.

2024.03.30 18:00