Csonka csapattal kellett zárnunk a jászberényi meccset

Megfogyatkozott csapattal kellett befejeznünk egy rendkívül feszült hangulatú találkozót Jászberényben. A végjátékban már nem tudtunk fordítani.

JP-TOP COP Jászberény–Kaposvári KK 85–76 (16–14, 23–21, 31–21, 15–20)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 600 néző. Vezette: Pálla, Balog, Boros.
JP-TOP COP Jászberény: Caffey (27/6), Rakics (13/9), Horváth Á. (3), Dramicsanyin (12/6), Sherman (13). Csere: Cohn (16), Cseh (1). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Kaposvári KK: Ubilla (22/12), Puljko (2), Baki (3/3), Hendlein (10/3), Jazvin (18). Csere: Fodor M. (9/3), Spica (4), Benke (8/6), Grebenár (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–5, 7. perc: 9–9, 12. perc: 19–19, 17. perc: 29–28, 22. perc: 42–37, 27. perc: 55–52, 33. perc: 73–58, 37. perc: 77–70. Kipontozódott: Sherman (a 39. percben), illetve Puljko (a 40. percben). Ubilla (a 40. percben). Jók: Coffey, Dramicsanin, Rakics, Cohn, illetve Jazvin, Ubilla.
Utolsó idegenbeli alapszakasz mérkőzésére készült a hét elején a Kaposvári KK együttese. A bajnokság 25. fordulójában Jászberényben léptek pályára a somogyiak. Bár az már korábban eldőlt, hogy Fodorék a középházban szerepel majd a középszakaszban mégsem volt tét nélküli az összecsapás. Miután a kaposváriak magukkal viszik az alapszakaszban elért eredményeiket, nem mindegy, hogy milyen mérleggel kezdik a rájátszásért zajló küzdelmeket.
Jól rajtoltak a vendégek, akik négy percig nem engedtek pontot a jászságiaknak, igaz ők is csupán ötöt szereztek. Puljkót három rontott triplakísérlete után Fodor Márton váltotta, s a négy távoli kísérletből hármat rontó Bakit is lecserélte Kmézics edző. Közben fordított a pontosabban dobó Jászberény, amely Dramicsanyin hármasával indította a második negyedet. Benke révén maradt eleinte meccsben a somogyi alakulat, amely a játékrész derekán próbálta centereit foglalkoztatni a támadások során. Fodor egyenlített több alkalommal is, de a félidő zárása előtt ismét a hazaiak kerültek lépéselőnybe. Elsősorban Caffey semlegesítése volt megoldhatatlan feladat a vendégek számára. A hazaiak vezére szinte hiba nélkül célzott. Ubilla három triplája vitte közelebb a kaposváriakat az ellenfélhez, de a negyed végén ismét pontosabb hazaiak léptek el. A záró játékrészben tizennégy pontos hátrányt kellett volna ledolgozni a somogyi alakulatnak, ennek érdekében egy 12–0-ás rohamot repesztettek Hendleinék. A hazaiaknak azonban erre is volt válaszuk, Sherman magabiztos volt a palánk alatt és 79–72-nél már Kmézics edző kérhetett időt. A hátra lévő időben már tartotta előnyét a Jászberény és megnyerte a meccset.

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 500 néző. Vezette: Pálla, Balog, Boros.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–5, 7. perc: 9–9, 12. perc: 19–19, 17. perc: 29–28, 22. perc: 42–37, 27. perc: 55–52, 33. perc: 73–58, 37. perc: 77–70.

Kipontozódott: Sherman (a 39. percben), illetve Puljko (a 40. percben). Ubilla (a 40. percben). Kiállítva: Spica (a 25. percben), Kmézics Zorán (a 28. percben). Jók: Coffey, Dramicsanin, Rakics, Cohn, illetve Jazvin, Ubilla.

Utolsó idegenbeli alapszakasz mérkőzésére készült a hét elején a Kaposvári KK együttese. A bajnokság 25. fordulójában Jászberényben léptek pályára a somogyiak. Bár az már korábban eldőlt, hogy Fodorék a középházban szerepel majd a középszakaszban mégsem volt tét nélküli az összecsapás. Miután a kaposváriak magukkal viszik az alapszakaszban elért eredményeiket, nem mindegy, hogy milyen mérleggel kezdik a rájátszásért zajló küzdelmeket. Jól rajtoltak a vendégek, akik négy percig nem engedtek pontot a jászságiaknak, igaz ők is csupán ötöt szereztek. Puljkót három rontott triplakísérlete után Fodor Márton váltotta, s a négy távoli kísérletből hármat rontó Bakit is lecserélte Kmézics edző. Közben fordított a pontosabban dobó Jászberény, amely Dramicsanyin hármasával indította a második negyedet. Benke révén maradt eleinte meccsben a somogyi alakulat, amely a játékrész derekán próbálta centereit foglalkoztatni a támadások során. Fodor egyenlített több alkalommal is, de a félidő zárása előtt ismét a hazaiak kerültek lépéselőnybe. Elsősorban Caffey semlegesítése volt megoldhatatlan feladat a vendégek számára. A hazaiak vezére szinte hiba nélkül célzott. A harmadik negyed elején Baki Gergely egy labdáért folytatott harc során az orrán sérült meg és nem tudta folytatni a játékot. (Lehetséges, hogy el is tört az orra.) A 25. percben a Shermannal való kakaskodás után Spicát állították ki a játékvezetők. Rá két percre Kmézics Zorán kapott technikait reklamálásért, majd a kaposváriak vezetőedzőjét a második technikai miatt ki is állították. Utóbb a székébe rúgott bele mérgében. Közben Ubilla három triplája vitte közelebb a kaposváriakat az ellenfélhez, de a negyed végén ismét pontosabb hazaiak léptek el. A záró játékrészben tizennégy pontos hátrányt kellett volna ledolgozni a somogyi alakulatnak, ennek érdekében egy 12–0-ás rohamot repesztettek Hendleinék. A hazaiaknak azonban erre is volt válaszuk, Sherman magabiztos volt a palánk alatt és 79–72-nél már a kaposváriak kérhetettek időt. A hátra lévő időben már tartotta előnyét a Jászberény és megnyerte a meccset.

A mérkőzés VIDEO

Szrecsko Szekulovics, a JKSE edzője: Nagyon kellett ez a győzelem, most a harmadik negyedben játszottunk a legjobban, és az ott szerzett előnyünket a negyedik negyedben is meg tudtuk tartani, amikor már nem koncentráltunk eléggé. Gratulálok a csapatomnak, megyünk tovább, a célunk a kiesés ellen folytatott párharc elkerülése.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: Az első félidőben jól játszottunk, de a harmadik negyed döntött. Ekkor jogosak voltak a technikai ítéletek. Ezzel együtt is elégedett vagyok a játékosaimmal, és gratulálok nekik, illetve Jászberénynek is.

2024.04.27 18:00
TOTI SportDreher Sörgyárak Zrt.GrosbasketAlfaGumi KaposvárEuroProfilLa PergolaPek-SnackAzúr DrogériaStier Pincészet