Felőrölte csapatunkat a Körmend

2016.03.09.

Amíg bírta erővel tartalékos csapatunk, addig méltó ellenfele volt a vendég Egis Körmendnek, amely fokozatosan juttatta érvényre fölényét.

Kaposvári KK–Egis Körmend 86–101 (25–25, 19–22, 20–28, 22–26)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Gorka, Jakab.
Kaposvári KK: Fodor M. (17/6), Baki (5/3), Benke (14/3), Hendlein (18/6), Spica (12). Csere: Jazvin (20), Grebenár (-), Kocsis (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Egis Körmend: Petty (10/6), Channels (29/21), McKinney-Jones (14/6), Tóth N. (9), Duinker (16). Csere: Lakosa (2), Farkas (2), Dickerson (11/6), Ferencz (8/6). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edző: Hencsey Tamás.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–7, 7. perc: 18–13, 12. perc: 27–25, 17. perc: 41–35, 23. perc: 46–56, 27. perc: 56–63, 32. perc: 66–75, 37. perc: 76–90. Jók: Fodor M., Hendlein, Spica, Jazvin, illetve Duinker, Channels, Petty.
A lehető legrosszabb előjelekkel várta a találkozót a Kaposvári KK együttese. Az eddig a bokája miatt sérült Hrvoje Puljko és kiújuló gerincsérve miatt maródi Horváth Márton mellé Emmanuel Ubilla is feliratkozott a hiányzók közé, utóbbi az Achilles-ínát fájlalta. Az elvégzett MRI-vizsgálat szerencsére nem mutatott ki szakadást, de az irányító a sarka feletti duzzanat miatt nem tudta vállalni a játékot. A körmendieknél ellenben visszatért Dickerson.
Ezzel igen jelentősen változtak az erőviszonyok, így a vártnál is nehezebb meccs elé nézett a somogyi alakulat. A hazaiak szokatlan módon kékben léptek pályára, mert a fehérben érkező vendég Körmend kérte ezt. A hírek szerint az MK-győztes vasiak a kupadöntő után a szurkolóknak ajándékozták a piros garnitúrát, s még nem érkezett meg a pótlás számukra.
Fodor Márton és Benke Szilárd is kezdett a somogyiaknál, akik Spica duplájával indítottak. Eleinte felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, egyik csapat sem tudott elszakadni riválisától. A hazaiaknál Fodor Márton nem csak az irányításból, de a pontgyűjtésből is kivette részét. Bakit kellett lecserélni az ötödik percben második faultja miatt, így Jazvin érkezésével Hendlein átmenetileg a hármas posztra került. Benke öt pontja lendített a kaposváriakon, de Duinker nem engedte, hogy elhúzzanak a hazaiak, Channels pedig triplával egyenlített a negyed végén. A folytatásban is nagyot harcolt a rendre friss erőket bevető ellenféllel szemben a somogyi alakulat, amely őrizte minimális előnyét. A félidő vége előtt Duinker duplájával és Channels negyedik triplájával már vezettek a vendégek. Dickerson és Channels két hármasa vezette fel a harmadik játékrészt, ezzel pedig egyre messzebb kerültek a fölényüket érvényesítő, öt légióssal pályán lévő vasiak. Az elfáradó kaposváriak egyre több hibával kosárlabdáztak, de Benke találatai mér mínusz tíznél is éltették a reményt. A záró szakaszra Jazvin duplája miatt 64–75-el fordultak a felek, de a folytatásban fejben és fizikálisan is felőrlődő somogyiak nem tudták megakadályozni az újabb körmendi pontokat. A végén Ferencz triplái tették még biztosabbá a vendégek sikerét, de a küzdeni tudásáért a 38. percig hat emberrel szereplő kaposváriak is dicséretet érdemelnek.
Kmézics Zorán: – Hősiesen harcoltak a fiúk, sajnos három játékosunk nélkül kellett szerepelnünk, így pedig teljesen más volt a meccs képe. Fizikailag és fejben is elfáradtunk, mert nagyon kevés volt a rotációs lehetőségünk. Többször szokatlan felállásban is kellett szerepelnünk.
Teo Cizmic: – Volt egy olyan periódusa a meccsnek, amikor a kaposváriaknak gondjai voltak a zónánkkal. Nagyon jól játszottak, annak ellenére, hogy két kiváló és meghatározó kosárlabdázójukat is nélkülözniük kellett. Ki kell emelnem, hogy Kmézics Zorán kiváló munkát végzett eddig a Kaposváron, de ezúttal nem volt teljes a csapata.
Az U20-as mérkőzésen:
Kaposvári KK–Egis Körmend 64–69 (19–21, 15–16, 16–23, 14–9)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Koncsek, Tolnai.
Kaposvári KK: Tóth K. (11/3), Radnai (8), Kocsis (12/3), Fülöp (-), Szőnyi (26). Csere: Csernák (2), Steller (2), Hock (3). Edző: Pöttendi Gábor.
Kipontozódott: Tóth K. (a 40. percben).

A lehető legrosszabb előjelekkel várta a találkozót a Kaposvári KK együttese. Az eddig a bokája miatt sérült Hrvoje Puljko és kiújuló gerincsérve miatt maródi Horváth Márton mellé Emmanuel Ubilla is feliratkozott a hiányzók közé, utóbbi az Achilles-ínát fájlalta. Az elvégzett MRI-vizsgálat szerencsére nem mutatott ki szakadást, de az irányító a sarka feletti duzzanat miatt nem tudta vállalni a játékot. A körmendieknél ellenben visszatért Dickerson.  Ezzel igen jelentősen változtak az erőviszonyok, így a vártnál is nehezebb meccs elé nézett a somogyi alakulat. A hazaiak szokatlan módon kékben léptek pályára, mert a fehérben érkező vendég Körmend kérte ezt. A hírek szerint az MK-győztes vasiak a kupadöntő után a szurkolóknak ajándékozták a piros garnitúrát, s még nem érkezett meg a pótlás számukra.Fodor Márton és Benke Szilárd is kezdett a somogyiaknál, akik Spica duplájával indítottak. Eleinte felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, egyik csapat sem tudott elszakadni riválisától. A hazaiaknál Fodor Márton nem csak az irányításból, de a pontgyűjtésből is kivette részét. Bakit kellett lecserélni az ötödik percben második faultja miatt, így Jazvin érkezésével Hendlein átmenetileg a hármas posztra került. Benke öt pontja lendített a kaposváriakon, de Duinker nem engedte, hogy elhúzzanak a hazaiak, Channels pedig triplával egyenlített a negyed végén.

A folytatásban is nagyot harcolt a rendre friss erőket bevető ellenféllel szemben a somogyi alakulat, amely őrizte minimális előnyét. A félidő vége előtt Duinker duplájával és Channels negyedik triplájával már vezettek a vendégek. Dickerson és Channels két hármasa vezette fel a harmadik játékrészt, ezzel pedig egyre messzebb kerültek a fölényüket érvényesítő, öt légióssal pályán lévő vasiak. Az elfáradó kaposváriak egyre több hibával kosárlabdáztak, de Benke találatai mér mínusz tíznél is éltették a reményt. A záró szakaszra Jazvin duplája miatt 64–75-el fordultak a felek, de a folytatásban fejben és fizikálisan is felőrlődő somogyiak nem tudták megakadályozni az újabb körmendi pontokat. A végén Ferencz triplái tették még biztosabbá a vendégek sikerét, de a küzdeni tudásáért a 38. percig hat emberrel szereplő kaposváriak is dicséretet érdemelnek.