Nem adott esélyt a bajnok

2016.02.27.

Nem tudott meglepetést okozni csapatunk a bajnoki címvédő otthonában. Spica nélkül 24 ponttal kaptunk ki.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 76–52 (22–18, 24–11, 22–15, 8–8)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Kapitány G., Pozsonyi L., Tözsér D.
Szolnoki Olaj KK: Wittmann (-), Kovács P. (9/9), Vojvoda (16/6), Milosevics (6), Keller (11). Csere: Gregory (2), Vrbanc (5), Boriszov (12/12), Jones (14), Somogyi (1), Zsíros P. (-). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Andrius Jurkunas.
Kaposvári KK: Ubilla (23/9), Puljko (8/6), Baki (6/6), Hendlein (1), Jazvin (9). Csere: Benke (2), Fodor M. (3), Horváth M. (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 12–5, 7. perc: 17–11, 12. perc: 27–18, 17. perc: 42–28, 23. perc: 50–36, 27. perc: 57–41, 32. perc: 71–44, 37. perc: 75–48. Kipontozódott: Jazvin (a 38. percben), Jók: Jones, Keller, Vojvoda, illetve Ubilla.
A két együttes tavaly őszi mérkőzését óriási csatában – hosszabbítás után – nyerte meg 86–82-re a Szolnoki Olaj KK együttese a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. Azóta több helyen is változott a két csapat összetétele, s kispadokon is más vezetőedző ül mindkét oldalon.
Már csak ezek miatt is más összecsapásra készülhettek a kilátogató szurkolók. A hazai persze remélték, hogy Sztojan Ivkovics alakulata valóra váltja a papírformát és legyőzi a sérült Spica Marko nélkül felálló somogyi csapatot. A szolnokiaknál nevezve sem volt Burrel, a túloldalon ellenben visszatérhetett a gerincsérv miatt kihagyó Horváth Márton.
Jobban kezdtek a Tisza-partiak, akik Keller találataival szereztek előnyt az első percekben. Boriszov triplája után már ki is kérte első idejét Kmézics edző, de a kaposvári nevelésű Vojvoda öt pontjával nyerte a negyedet a Szolnok. Lendületben maradtak a hazaiak, akik Keller zsákolásával már tízes határra értek, de a Sipca helyén játszó Jazvin a legjobbkor szerzett újabb pontokat. Jones zsákolása után aztán már 31–20 állt a táblán, s a hazaiak légiósát a nagyszünet után sem tudták tartani a vendégek. Vojvoda is remek napot fogott ki, így nem csoda, hogy hamar húsz pontnyi lett az Olaj előnye. Kiválóan védekeztek a hazaiak, a kaposváriak egyik játékrészben sem tudták elérni a 20 dobott pontot. A szolnokiaknak bőven belefért, hogy Somogyi kihagyjon egy zsákolást, mert enélkül is igen magabiztos diadalt arattak.
A kaposváriak március 2-án, szerdán 18 órakor javíthatnak, akkor a Falco KC Szombathely érkezik igazi ki-ki mérkőzésre a somogyi megyeszékhelyre.

A két együttes tavaly őszi mérkőzését óriási csatában – hosszabbítás után – nyerte meg 86–82-re a Szolnoki Olaj KK együttese a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. Azóta több helyen is változott a két csapat összetétele, s kispadokon is más vezetőedző ül mindkét oldalon.Már csak ezek miatt is más összecsapásra készülhettek a kilátogató szurkolók. A hazai persze remélték, hogy Sztojan Ivkovics alakulata valóra váltja a papírformát és legyőzi a sérült Spica Marko nélkül felálló somogyi csapatot. A szolnokiaknál nevezve sem volt Burrel, a túloldalon ellenben visszatérhetett a gerincsérv miatt kihagyó Horváth Márton.Jobban kezdtek a Tisza-partiak, akik Keller találataival szereztek előnyt az első percekben. Boriszov triplája után már ki is kérte első idejét Kmézics edző, de a kaposvári nevelésű Vojvoda öt pontjával nyerte a negyedet a Szolnok. Lendületben maradtak a hazaiak, akik Keller zsákolásával már tízes határra értek, de a Sipca helyén játszó Jazvin a legjobbkor szerzett újabb pontokat. Jones zsákolása után aztán már 31–20 állt a táblán, s a hazaiak légiósát a nagyszünet után sem tudták tartani a vendégek. Vojvoda is remek napot fogott ki, így nem csoda, hogy hamar húsz pontnyi lett az Olaj előnye. Kiválóan védekeztek a hazaiak, a kaposváriak egyik játékrészben sem tudták elérni a 20 dobott pontot. A szolnokiaknak bőven belefért, hogy Somogyi kihagyjon egy zsákolást, mert enélkül is igen magabiztos diadalt arattak.A kaposváriak március 2-án, szerdán 18 órakor javíthatnak, akkor a Falco KC Szombathely érkezik igazi ki-ki mérkőzésre a somogyi megyeszékhelyre.

Sztojan Ivkovics, a Szolnok edzője: Új helyzet van az életünkben, az enyémben is, hiszen hat éve szolgálom a szolnoki klubot. Világéletemben maximalista voltam, és az is szeretnék maradni, úgyhogy nem vagyok elájulva a mai győzelmünktől. Ami pozitívum, hogy megszakítottuk a Kaposvár öt győzelemből álló sorozatát, igaz, náluk nem szerepelhetett Marko Spica, de ez mit sem vonhat le érdemeinkből, természetesen dolgozunk tovább.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: Tény, hogy nem játszottunk jól, ráadásul csapatunkból többen is tudásuk alatt játszottak. Tudtuk, hogy a Szolnok jól védekezik, mégis statikusan kosárlabdáztunk, végigerőlködtük a mérkőzést. Az sem lehet mentség számunkra, hogy Marko Spica nem játszhatott.

2024.04.20 18:00
Oros GumiszervizCaffé PertéDorottya BistroTrattoria La PrimaSpekula Kft.L Altro ÉtteremTOTI SportPepsiTT Ablakrendszer Kft.