Budapesten is diadalt aratott csapatunk

2016.02.06.

Nagy csatában kerekedett felül csapatunk a fővárosban, amely ezzel megszilárdította pozícióját a középmezőnyben.

Második idegenbeli győzelmét aratta a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. Hendleinék a MAFC otthonában nyertek nagy csatában.
Kun Zoltán
MAFC–Kaposvári KK 86–90 (30–18, 6–26, 21–23, 29–23)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi, Minár, Vida.
MAFC: Smith (18/15), Misek (17/6), Kovács Á. (16/3), Lakits (-), Sihota (21/6). Csere: Mócsán (14/12), Tursics (-), Debreceni (-), Koncz P. (-). Vezetőedző: Garai Péter.
Kaposvári KK: Ubilla (12), Puljko (14/12), Baki (10/6), Hendlein (25), Spica (17). Csere: Benke (5/3), Fodor M. (-), Jazvin (7). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4, 7. perc: 19–12, 12. perc: 30–24, 17. perc: 30–30, 22. perc: 43–46, 27. perc: 55–58, 32. perc: 60–69, 37. perc: 73–79. Jók: Sihota, Smith, Misek, Kovács Á., illetve Hendlein, Spica, Baki, Ubilla.
Jobban rajtoltak a hazaiak, akik a kiváló formában dobó Mocsán vezérletével harcoltak ki 12–6-os vezetést az ötödik percre. Nem is volt elégedett a látottakkal Kmézics Zorán vezetőedző, aki időkérése alatt nyilván szigorúbb védekezést kért a pályán lévőktől. Sajnos ez nem valósult meg, így a fővárosiak Sihota második triplája révén tíz pontosra hizlalták a különbséget. A kiváló százalékkal értékesített hazai triplák miatt a negyed végére már 30–18 állt az eredményjelzőn. A folytatásban nagy erőfeszítéseket tettek a vendégek a felzárkózásért. Spica találatai nyomán már csupán hat pontnyi volt a hátrány, amikor Garai Péter vezetőedző is megszakítatta a játékot. Spica egyenlített 30–30nál, úgy, hogy csapata egy 15–0-ás szakaszt repesztett, miközben a hazaiak utolsó tíz dobási kísérletüket egyaránt elrontották. Hendlein duplájával már a somogyiak tartottak előrébb, még úgy is, hogy például Puljko mind a hat dobását elhibázta. Őt azonban ez nem szokta zavarni, s a hátra lévő másfél percben három triplával jelezte, hogy azért ő is pályán van. A nagyszünetet követően Hendlein szerzett újabb két pontot, de a társak sem maradtak el mellette. A hazaiak érezték, hogy ennél több kell, s a Sihota, Misek, Kovács Á. trió segítségével 52–54-re zárkóztak fel. A negyed végén Baki öt pontja kellett ahhoz, hogy 57–67 álljon a táblán. Smith, valamint Mocsán harmadik-harmadik távoli találata hozta ismét közelebb a MAFC-ot, jelezve, hogy a budapestiek öt perccel a meccs vége előtt még nem mondtak le a győzelemről. Ki más, mint Puljko villant ismét a kaposváriaknál, de hazai légiósok is nagyon ponterősek voltak. Hendlein zsákolásával 76–82-vel fordultak az utolsó két percre a csapatok, de Mocsán triplájával már csupán egyetlen pont volt csapata hátránya. A rendkívüli izgalmakat hozó végjátékban Ubilla és Puljko is biztos kézzel értékesítették a büntetőket, ez pedig az újabb, nagyon értékes idegenbeli diadalt jelentette a somogyiak számára.

Jobban rajtoltak a hazaiak, akik a kiváló

formában dobó Mocsán vezérletével harcoltak ki 12–6-os vezetést az ötödik percre. Nem is volt elégedett a látottakkal Kmézics Zorán vezetőedző, aki időkérése alatt nyilván szigorúbb védekezést kért a pályán lévőktől. Sajnos ez nem valósult meg, így a fővárosiak Sihota második triplája révén tíz pontosra hizlalták a különbséget. A kiváló százalékkal értékesített hazai triplák miatt a negyed végére már 30–18 állt az eredményjelzőn. A folytatásban nagy erőfeszítéseket tettek a vendégek a felzárkózásért. Spica találatai nyomán már csupán hat pontnyi volt a hátrány, amikor Garai Péter vezetőedző is megszakítatta a játékot. Spica egyenlített 30–30nál, úgy, hogy csapata egy 15–0-ás szakaszt repesztett, miközben a hazaiak utolsó tíz dobási kísérletüket egyaránt elrontották. Hendlein duplájával már a somogyiak tartottak előrébb, még úgy is, hogy például Puljko mind a hat dobását elhibázta. Őt azonban ez nem szokta zavarni, s a hátra lévő másfél percben három triplával jelezte, hogy azért ő is pályán van.

A nagyszünetet követően Hendlein szerzett újabb két pontot, de a társak sem maradtak el mellette. A hazaiak érezték, hogy ennél több kell, s a Sihota, Misek, Kovács Á. trió segítségével 52–54-re zárkóztak fel. A negyed végén Baki öt pontja kellett ahhoz, hogy 57–67 álljon a táblán. Smith, valamint Mocsán harmadik-harmadik távoli találata hozta ismét közelebb a MAFC-ot, jelezve, hogy a budapestiek öt perccel a meccs vége előtt még nem mondtak le a győzelemről. Ki más, mint Puljko villant ismét a kaposváriaknál, de hazai légiósok is nagyon ponterősek voltak. Hendlein zsákolásával 76–82-vel fordultak az utolsó két percre a csapatok, de Mocsán triplájával már csupán egyetlen pont volt csapata hátránya. A rendkívüli izgalmakat hozó végjátékban Ubilla és Puljko is biztos kézzel értékesítették a büntetőket, ez pedig az újabb, nagyon értékes idegenbeli diadalt jelentette a somogyiak számára.

Garai Péter: - Gratulálok a Kaposvárnak.

Kmézics Zorán: - Nehéz, kemény meccs volt, ahogy arra számítottam. Tudtuk a MAFC kellemetlen szerkezetű csapat, agresszív egy-egy elleni játékkal, jó kinti dobókkal. Centerposzton kellett megnyernünk a meccset. Volt, hogy elhúztunk tíz ponttal, de a MAFC, fegyelmezetlenségeinket kihasználva minden mindegy alapon szerzett triplákkal szorossá tette a végjátékot, amelyben jó büntetőzésünknek köszönhetően nyertünk.
2024.03.30 18:00
KVGYAlfaGumi KaposvárDorottya BistroDreher Sörgyárak Zrt.Oros GumiszervizMarázPlastPepsiMTOKAzúr Drogéria