Megtörték a nyírségi átkot

2016.01.23.

Hosszú idő után győzött ismét Nyíregyházán együttesünk, amely 84–68-as sikert aratott a szabolcsi városban.

Tizenegy év után nyert újra meccset Nyíregyházán a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban.
MARSO Nyíregyháza–Kaposvári KK 68–84 (19–19, 12–22, 20–23, 17–24)
Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola, 800 néző. Vezette: Györffy P. A., Vida B., Rácz Zs.
MARSO Nyíregyháza: Bus (8), Kósa (5/3), Unruh (18/12), Miller (8), Krisztanovics (7/3). Csere: Molnár M. (9), Lekli (10), Szavics (-), Nagy K. (3/3), Lajsz (-). Vezetőedző: Sitku Ernő.
Kaposvári KK: Ubilla (12), Baki (-), Puljko (13/3), Hendlein (21), Spica (25). Csere: Jazvin (4), Benke (7), Fodor M. (1), Papp P. (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–6, 7. perc: 11–13, 12. perc: 22–27, 18. perc: 27–37, 22. perc: 37–46, 27. perc: 41–58, 32. perc: 53–70, 37. perc: 61–78. Kipontozódott: Miller (a 32. percben), Kósa (a 37. percben), Puljko (a 38. percben). Jók: Lekli, Unruh, illetve Spica, Hendlein, Puljko, Ubilla.
Jól rajtolt a vendégcsapat, amely Puljko és Spica találataival szerzett 6–0-ás vezetést. Miller vezérletével vette üldözőbe a hazai együttes a vendégeket és a negyed derekán sikerült is a felzárkózás. A kaposváriaknál pályára lépett a frissen igazolt bosnyák Ermin Jazvin, aki csakhamar megszerezte első pontjait is új csapatában. A negyed 19–19-es eredménnyel zárult, ám ezt követően ismét a somogyiak kerültek néhány ponttal előnybe. A Spica-Hendlein duó ekkor igazán elemében volt, neki is köszönhetően sikerült 37–27-es vezetést kovácsolni a félidő zárása előtt. Az utolsó két percben tartotta előnyét a kiválóan védekező vendéggárda, így 31–41-el zárult a félidő. A folytatásban Miller és Unruh pontjaival dolgozta le hátrányát a Nyíregyháza, igaz ekkor a már 17 egységig jutó Spica pihenőjét töltötte a kispadon. Érdekesség, hogy úgy vezetett ekkor a Kaposvári KK, hogy például mind a hat hárompontos kísérletük kihasználatlan maradt. A 26. percben aztán Puljko dupláját követően 39–53-nál kért időt Sitku Ernő a hazai oldalon. A horvát bedobó ezt követően végre a triplavonal mögül is betalált, így megszerezte a kaposváriak első hármasát a meccsen. Az utolsó negyed előtt Lekli duplái garantálták, hogy ne szakadjon le végleg a Nyíregyháza, ám így is 13 pontos kaposvári vezetéssel indult a záró etap. A 31. percben Benke zsákolását, majd Spica újabb találatát jegyezhettük fel. Öt perccel a vége előtt Nagy Krisztián és Kósa tripláival egy 10–2-es szakasszal lopakodott közelebb a Nyíregyháza, Kmézics edző pedig azonnal időt is kért. Spica és Hendlein nem hagyta, hogy ennél közelebb kerüljenek a hazaiak, ráadásul Ubilla büntetőivel a 21 pontos különbséget is kialakította. Innentől már csak az volt kérdés, hogy tizenegy év után milyen arányban nyer ismét meccset Nyíregyházán a Kaposvári KK együttese.
Végül 68–84 állt az eredményjelzőn, a somogyiak pedig hatodik győzelmüknek örülhettek a bajnokságban.

Jól rajtolt a vendégcsapat, amely Puljko és Spica találataival szerzett 6–0-ás vezetést. Miller vezérletével vette üldözőbe a hazai együttes a vendégeket és a negyed derekán sikerült is a felzárkózás. A kaposváriaknál pályára lépett a frissen igazolt bosnyák Ermin Jazvin, aki csakhamar megszerezte első pontjait is új csapatában. A negyed 19–19-es eredménnyel zárult, ám ezt követően ismét a somogyiak kerültek néhány ponttal előnybe. A Spica-Hendlein duó ekkor igazán elemében volt, neki is köszönhetően sikerült 37–27-es vezetést kovácsolni a félidő zárása előtt. Az utolsó két percben tartotta előnyét a kiválóan védekező vendéggárda, így 31–41-el zárult a félidő.

A folytatásban Miller és Unruh pontjaival dolgozta le hátrányát a Nyíregyháza, igaz ekkor a már 17 egységig jutó Spica pihenőjét töltötte a kispadon. Érdekesség, hogy úgy vezetett ekkor a Kaposvári KK, hogy például mind a hat hárompontos kísérletük kihasználatlan maradt. A 26. percben aztán Puljko dupláját követően 39–53-nál kért időt Sitku Ernő a hazai oldalon. A horvát bedobó ezt követően végre a triplavonal mögül is betalált, így megszerezte a kaposváriak első hármasát a meccsen. Az utolsó negyed előtt Lekli duplái garantálták, hogy ne szakadjon le végleg a Nyíregyháza, ám így is 13 pontos kaposvári vezetéssel indult a záró etap. A 31. percben Benke zsákolását, majd Spica újabb találatát jegyezhettük fel. Öt perccel a vége előtt Nagy Krisztián és Kósa tripláival egy 10–2-es szakasszal lopakodott közelebb a Nyíregyháza, Kmézics edző pedig azonnal időt is kért. Spica és Hendlein nem hagyta, hogy ennél közelebb kerüljenek a hazaiak, ráadásul Ubilla büntetőivel a 21 pontos különbséget is kialakította. Innentől már csak az volt kérdés, hogy tizenegy év után milyen arányban nyer ismét meccset Nyíregyházán a Kaposvári KK együttese.Végül 68–84 állt az eredményjelzőn, a somogyiak pedig hatodik győzelmüknek örülhettek a bajnokságban.

Sitku Ernő, a Nyíregyháza szakmai igazgatója: Hazai pályán negyvenhat huszonnyolcra vesztettük el a lepattanóharcot, ez megengedhetetlen. Hozzáállásbeli problémáink is voltak, nem érzi mindenki a helyzetünk súlyát, a győzelemhez sokkal többet kellett volna tenni. De nincs is miről beszélni, a lepattanók száma mindent elmond a meccsről és arról, hogy miként küzdöttünk, illetve nem küzdöttünk.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: Ezt a Kaposvárt szeretném látni minden mérkőzésen. Igazi csapatként játszottuk, beáldoztuk egyik fegyverünket, a triplákat azért, hogy a palánk alól szerezhessük pontjaink nagy részét. Jól működött a centerek játékkapcsolata, ennek köszönhető az értékes győzelmünk, amivel életben tartottuk a felsőházi reményeinket. Kulcs volt továbbá, hogy hetven pont alatt tartottuk a Nyíregyházát. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra!

Fotók: Pusztai Sándor

2024.04.27 18:00
GrosbasketTOTI SportPek-SnackMarázPlastAzúr DrogériaLa PergolaKVGYCaffé PertéSpekula Kft.