Csak a hosszabbításban kerekedett felül az ASE

2016.01.15.

Az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 14. fordulójában hazai pályán fogadtuk az ASE együttesét. Remekül küzdött csapatunk, ám végül kiharcolták a győzelmet a vendégek.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 102–107 (18–22, 28–19, 20–16, 24–33, 12–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Papp P., Török R., Minár L.
Kaposvári KK: Ubilla (26/6), Puljko (20/12), Baki (-), Hendlein (16), Spica (17). Csere: Horváth M. (-), Benke (16/12), Fodor M. (7/3), Grebenár (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.
Atomerőmű SE: Dunn (16/6), Medve (7/3), Barnies (17/15), Eilingsfeld (13/3), Tóth Á. (18/3). Csere: Kovács Á. (11), Robinson (18/3), Will (7/3). Vezetőedző: Schmidt Béla. Edző: Morgen Frigyes.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–6, 7. perc: 7–13, 12. perc: 24–24, 17. perc: 34–34, 22. perc: 51–43, 27. perc: 62–50, 32. perc: 71–64, 37. perc: 81–81, 42. perc: 92–93. Kipontozódott: Benke (a 45. percben), Puljko (a 45. percben). Jók: Ubilla, Puljko, Benke, Hendlein, illetve Tóth Á., Eilingsfeld, Kovács Á., Dunn.
zoltan2.kun@mediaworks.hu
KOSÁRLABDA NB I./A, férfiak Egy egy amerikai nélkül állt ki mindkét együttes a mérkőzésre, igaz más-más okok miatt. A kaposváriak megváltak a próbajátékon Somogyban tartózkodó Novar Gadson, míg a paksiaknál Ryan Watkins családi okok miatt utazott haza az Egyesült Államokba.
Az élő televíziós közvetítés és a meglehetősen szokatlan időpont miatt foghíjas lelátók előtt kezdődött az összecsapás. Ubilla triplájával nyitottak a hazaiak, ám Barnies és Dunn révén hamar fordítottak a tolnaiak. Az eladott labdák miatt rendre újabb támadásokat vezethettek a vendégek, ráadásul a harmadik faultját is begyűjtő Spicát el is vesztették a kaposváriak. Medve triplája után Kmézics edzőnek nem is volt más választása, mint az időkérés. Benke és Puljko hármasaival a közelben maradtak a kaposváriak, ráadásul Benke 22–22-nél egyenlített is. A vendégek azonban nem hagyták annyiban és Kovács Ákos gyorsaságát kihasználva araszoltak közelebb. Egészen Fodor triplájáig, a kaposvári hátvéd visszatérése óta első távoli találatát szerezte ezzel. Az ex-kaposvári Dunn kapott technikait reklamálásért, s le is cserélte edzője. Robinson lendített a paksiak szekerén, de Puljkóra és Benkére lehetett számítani a túloldalon, ráadásul Ubilla a dudaszós duplája a 46–41-es félidőt jelentette. Pazar találatokkal nyitotta a folytatást a hazai alakulat, amely sokkal jobban védekezett a korábbiaknál. A vendégek jobbára Tóth Ádám centerjátékában bízhattak, de ez nem volt elegendő arra, hogy érdemben csökkentsék a különbséget. Benke ismét hozta a szezon elején látott kiváló formát és tarthatatlan volt. Kilenc pontnyi előnnyel vághattak neki az utolsó negyednek a somogyiak, ami pillanatok alatt ötre csökkent. Ismét csak Benke villant egy hármassal, de Barnies két triplája 73–70-ig hozta fel az ASE együttesét. Dunn betörése után már a tolnaiaknál volt az előny, az utolsó percekre nagyon feljavult az irányító. Az utolsó Barnies távolijára Ubilla válaszolt az utolsó pillanatban, így hosszabbításra mentette a meccset. Barnies tripláira azonban már nem volt ellenszer a ráadásban, így végül nyerni tudott az ASE.
Kmézics Zorán: – A végén hatból hatot bedobtak a paksiak, ezzel a bravúrral tudtak fordítani. A lecsorgó labdákból sok pontot kaptunk a végén, ez döntött. Gratulálok a csapatomnak, mert jól küzdött és erre a játékra lehet építeni. A Paksnak is mert végül megnyerték a találkozót.
Schmidt Béla: – Örülök, hogy nyertünk, bár nem vagyok teljesen elégedett, mert rapszodikusan teljesítettünk. Amikor csapatként játszottunk, akkor tudtunk eredményt elérni. Egymásért is játszottunk, így tudtunk nyerni.

Egy-egy amerikai nélkül állt ki mindkét együttes a mérkőzésre, igaz más-más okok miatt. A kaposváriak megváltak a próbajátékon Somogyban tartózkodó Novar Gadson, míg a paksiaknál Ryan Watkins családi okok miatt utazott haza az Egyesült Államokba.Az élő televíziós közvetítés és a meglehetősen szokatlan időpont miatt foghíjas lelátók előtt kezdődött az összecsapás. Ubilla triplájával nyitottak a hazaiak, ám Barnies és Dunn révén hamar fordítottak a tolnaiak. Az eladott labdák miatt rendre újabb támadásokat vezethettek a vendégek, ráadásul a harmadik faultját is begyűjtő Spicát el is vesztették a kaposváriak. Medve triplája után Kmézics edzőnek nem is volt más választása, mint az időkérés. Benke és Puljko hármasaival a közelben maradtak a kaposváriak, ráadásul Benke 22–22-nél egyenlített is. A vendégek azonban nem hagyták annyiban és Kovács Ákos gyorsaságát kihasználva araszoltak közelebb. Egészen Fodor triplájáig, a kaposvári hátvéd visszatérése óta első távoli találatát szerezte ezzel. Az ex-kaposvári Dunn kapott technikait reklamálásért, s le is cserélte edzője. Robinson lendített a paksiak szekerén, de Puljkóra és Benkére lehetett számítani a túloldalon, ráadásul Ubilla a dudaszós duplája a 46–41-es félidőt jelentette. Pazar találatokkal nyitotta a folytatást a hazai alakulat, amely sokkal jobban védekezett a korábbiaknál. A vendégek jobbára Tóth Ádám centerjátékában bízhattak, de ez nem volt elegendő arra, hogy érdemben csökkentsék a különbséget. Benke ismét hozta a szezon elején látott kiváló formát és tarthatatlan volt.

Kilenc pontnyi előnnyel vághattak neki az utolsó negyednek a somogyiak, ami pillanatok alatt ötre csökkent. Ismét csak Benke villant egy hármassal, de Barnies két triplája 73–70-ig hozta fel az ASE együttesét. Dunn betörése után már a tolnaiaknál volt az előny, az utolsó percekre nagyon feljavult az irányító. Az utolsó Barnies távolijára Ubilla válaszolt az utolsó pillanatban, így hosszabbításra mentette a meccset. Barnies tripláira azonban már nem volt ellenszer a ráadásban, így végül nyerni tudott az ASE.

Kmézics Zorán: – A végén hatból hatot bedobtak a paksiak, ezzel a bravúrral tudtak fordítani. A lecsorgó labdákból sok pontot kaptunk a végén, ez döntött. Gratulálok a csapatomnak, mert jól küzdött és erre a játékra lehet építeni. A Paksnak is gratulálok, mert végül megnyerték a találkozót.

Monok Tibor ügyvezető pedig elmondta, hogy az új évben ismét támogatónk lesz a Szerencsejáték Zrt. Ezért újra megjelenhet támogatóink között a TIPPMIX.  Ezúton is köszönjük!

2024.04.20 18:00
TOTI SportEuroProfilMarázPlastLisaesther Rendezvényház és ÉtteremGrosbasketLa PergolaCaffé PertéAzúr DrogériaPek-Snack