A harmadik negyedben lépett el a Körmend

2015.12.06.

Derekasan helytállt csapatunk Körmenden a bajnokság 10. fordulójában, ám végül tíz ponttal nyertek a hazaiak.

Egis Körmend–Kaposvári KK 91–81
(25–18, 21–26, 28–19, 17–18)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Pálla Z., Gorka Sz., Jakab L.

Egis Körmend: Perry (16/6), Channels (12/3), Ferencz (11/9), Dickerson (24/3), Duinker (12). Csere: Katura (5/3), Tóth N. (11/3). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edző: Hencsey Tamás.

Kaposvári KK: Ubilla (25/6), Baki (4), Puljko (29/18), Hendlein (14), Horváth M. (-). Csere: Spica (7), Benke (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 15–14, 12. perc: 25–23, 17. perc: 38–40, 23. perc: 49–47, 27. perc: 60–57, 32. perc: 76–65, 38. perc: 89–77. Kipontozódott: Horváth M. (a 29. percben), Spica (a 34. percben). Jók: Duinker, Tóth N., Dickerson, Perry, illetve Puljko, Ubilla.

A vasi városban folytatta szereplését a Kaposvári KK együttese, amelyben még nem mutatkozhatott be az új amerikai játékos Novar Gadson. A légiós Philadelphiából érkezett pénteken éjjel, ám játékengedélye még nincs meg, így csak a következő összecsapáson számolhat vele Kmézics Zorán vezetőedző. Mellette mindkét egykori körmendi, Fodor Márton és Grebenár Péter is csak civilben lehetett ott a kaposvári kispadon.

Kmézics edző taktikai okokból változtatott a kezdőcsapaton, így Baki és Horváth Márton is azonnal pályára került. Utóbbi aztán három perc alatt begyűjtött két faultja miatt hamar mehetett pihenni. Spica óriási zsákolással mutatkozott be, és Benke is szép betörést követően szerzett pontokat. Az eladott labdák miatt azonban nem sikerült a Körmend nyakán maradni, Duinker pedig ellenállhatatlan volt. Puljko triplái nagyon kellettek a somogyiaknak, de ekkor jött Dickerson és ismét növelte a körmendi előnyt. Nem sikerült stabilizálni a kaposváriak védekezését, jól mutatta ezt az első negyedben kapott 25 pont. Ubilla öt ponttal tette le névjegyét a folytatásban, és Puljko is rendre eredményes volt távolról. Ubilla egyenlített 30–30-nál, Puljko pedig újabb tripláival pedig a kaposváriakat jutatta vezetéshez. Óriási dobóformát mutatott ezekben a percekben a horvát hátvéd, a negyed Channels-duplával és két pontos vasi vezetéssel zárult. A nagyszünetet követően sem hagyta magát a somogyi együttes és harcos munkával tapadt a hazaiakra. A játékrész vége előtt Horváth Márton és Spica is megkapta negyedik faultját, ezt pedig jól használták ki a vasiak. A szerzett labdák nyomán tíz pont feletti lett a különbség, ráadásul egy felesleges szabálytalanság után Horváth Márton ki is pontozódott. Perry félpályás triplájával 74–63-al fordultak a csapatok a záró szakaszra. A fáradó kaposváriak támadásban és védekezésben is egyre többet hibáztak, Spica kipontozódása pedig végleg eldöntötte a csatát. A végig becsülettel küzdő vendégek végül 91–81-re kaptak ki a sokkal esélyesebb Körmendtől, ám nincs szégyenkezni valójuk az eredmény miatt.

Teo Cizmic, a Körmend vezetőedzője: Nagyon fontos volt ez a mai mérkőzés, azt talán mondanom sem kell, hogy mekkora nyomás nehezedett a csapatra. Örülök neki, hogy sikerült győznünk. Bár soha nem szoktam külön játékosokra kitérni, ma mégis megteszem. Tóth Norbi volt ma a szíve a csapatnak és húzta magával a többieket is. A közönségnek pedig külön köszönöm a bíztatást és, hogy buzdításukkal nyomták előre a csapatot.

Kmézics Zorán, a Kaposvár vezetőedzője: Nagyon jó meccset játszottak a fiúk, nagyon keményen harcoltak. A körmendi pad hosszabb, mint a miénk és ma ez nagyban befolyásolta a végeredményt. Sajnos nem tudtuk eléggé kontrollálni a meccset és nagyon sok labdát is eladtunk. Az ezekből szerzett könnyű kosarak pedig megint csak nem jöttek jól. Plujko ma extrán játszott, viszont Baki, Benke, és Horváth pontjai nagyon hiányoztak.

Egis Körmend–Kaposvári KK 91–81 (25–18, 21–26, 28–19, 17–18)
2024.04.27 18:00
AlfaGumi KaposvárPek-SnackAzúr DrogériaSpekula Kft.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremOptiCost Security Kft.Győri Kft.PepsiStier Pincészet