A listavezető bírta jobban a hajrát

2015.11.15.

A listavezetővé előlépő Falco KC Szombathely otthonában lépett pályára csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában.

Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 70–66 (18–15, 17–19, 8–18, xx–xx)
Szombathely, Aréna Savaria, 1500 néző, vezette: Papp P., Minár L., Kulcsár T.
Falco KC Szombathely: Rundles (), Butorac (), Váradi (), Hallik (), Wright (). Csere: Bognár (), Comagic (), Simon K. (), Dobos (). Vezetőedző: Kálmán László.
Kaposvári KK: Ubilla (), Puljko (), Benke (), Hendlein (), Spica (). Csere: Baki (), Horváth M. (),  Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–7, 7. perc: 11–12, 13. perc: 27–20, 17. perc: 29–29, 22. perc: 35–39, 27. perc: 40–45, 32. perc: 46–55, 37. perc: 59–63. Kipontozódott: Horváth M. (a 33. percben), Puljko (a 40. percben). Jók: Rudles, Wright, illetve Hendlein, Ubilla, Spica.
A listavezetővé előlépő Falco KC Szombathely otthonában lépett pályára a Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában.
Benke Szilárd szerezte az első pontokat a szombathelyi összecsapáson, de csakhamar beköszönt a triplavonal mögül is. A hazaiaknál Hallik két alkalommal is rontott távolról, hamar le is kapta őt a pályáról Kálmán László. A szombathelyiek Spicát sem tudták megakadályozni a pontszerzésben, így a 7. percben 12–9-re a vendégek vezettek. Bognárnak köszönhetően aztán 13–13-ra egyenlített a Falco, a játékrész végén trénerük pedig kihasználta, hogy sokkal nagyobb rotációs lehetőséggel dolgozhat, mint egykori mestere Szrecsko Szekulovics a túloldalon. A negyed végeredménye Baki eladott labdája nyomán Comagic zsákolásával alakult 18–15-re. A folytatásban jobban használta ki az adódó lehetőségeket a hazai alakulat és 25–20-ra lépett el. A legjobbkor jött Hendlein hármasa, és neki köszönhetően 29–29-nél ismét egyenlítettek a vendégek. Nem is hagyta ezt szó nélkül a szombathelyiek trénere, de a még hátra lévő pár percben csupán egyetlen pontnyi előnyt tudott kicsikarni csapata a remekül küzdő kaposváriak ellen. A nagyszünet után Puljko is betalált, a hazaiak pedig pocsékul dobták a triplákat. Nem úgy Ubilla, aki egy perccel a harmadik játékrész vége előtt újabb távolit értékesített. Remekül megosztoztak a pontokon a kaposváriak a záró szakasz előtt már négyen is tíz egység fölé jutottak. A védekezés is kiváló volt, hiszen csupán nyolc pontig jutott a Falco ebben a játékrészben. A záró szakasz elején Horváth Márton pontozódott ki és Puljko is négy faulttal állt. Rudles találataival közelítettek a hazaiak, de a vége előtt hét perccel már dupla-duplával álló Hendlein gondoskodott a minimális különbség tartásáról. Újra csak Rudles villant, így Szekulovics időt kért 56–59-nél. Három perccel a vége előtt olvadt el a csekély előny, előbb Bognár egyenlített 63–63-ra, majd Wright a vezetést is megszerezte a szombathelyieknek. Hiába jött Ubilla triplája a végén higgadtabb Váradiék, ha a vártnál nehezebben is, de begyűjtötték a győzelemhez szükséges pontokat.

Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 70–66 (18–15, 17–19, 8–18, 27–14)
Falco KC Szombathely: Rundles (22/6), Butorac (6/6), Váradi (7), Hallik (6/3), Wright (11). Csere: Bognár (4), Comagic (12), Simon K. (-), Dobos (2). Vezetőedző: Kálmán László.
Kaposvári KK: Ubilla (17/9), Puljko (11/9), Benke (6/3), Hendlein (15/3), Spica (17). Csere: Baki (-), Horváth M. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.

Kaposvári KK: Ubilla (17/9), Puljko (11/9), Benke (6/3), Hendlein (15/3), Spica (17). Csere: Hawley (-), Baki (-), Horváth M. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.

A listavezetővé előlépő Falco KC Szombathely otthonában lépett pályára a Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában. Benke Szilárd szerezte az első pontokat a szombathelyi összecsapáson, de csakhamar beköszönt a triplavonal mögül is. A hazaiaknál Hallik két alkalommal is rontott távolról, hamar le is kapta őt a pályáról Kálmán László. A szombathelyiek Spicát sem tudták megakadályozni a pontszerzésben, így a 7. percben 12–9-re a vendégek vezettek. Bognárnak köszönhetően aztán 13–13-ra egyenlített a Falco, a játékrész végén trénerük pedig kihasználta, hogy sokkal nagyobb rotációs lehetőséggel dolgozhat, mint egykori mestere Szrecsko Szekulovics a túloldalon. A negyed végeredménye Baki eladott labdája nyomán Comagic zsákolásával alakult 18–15-re.

Kálmán László, a Falco edzője: Fantasztikus győzelmet arattunk. Lehetett látni, hogy két hétig nem tudtunk a csarnokban edzeni, emiatt katasztrofális volt a dobószázalékunk. Emberfelettit nyújtottak a játékosaim, nagyon mélyről kellett felállnunk. Nagyon fáradtak voltak, de a végén, amikor kellett, a helyén volt az eszük és a kezük. Csak gratulálni tudok nekik is és a közönségünknek is, akik belehajszolták a fiúkat a győzelembe. Az ilyen mérkőzések erősítik a csapatunkat. Lehet, hogy nem nekem van a legjobb játékosállományú gárdám, de csapatként nagyon jól funkcionál, ezt ma is bizonyította. Örülök neki, hogy továbbra is vezetjük a tabellát. Ezzel a csapattal ez egy nagy dolog.

Szrecsko Szekulovics, a Kaposvár edzője: Gratulálok a Falcónak. Nagyon nehéz meccs volt, megint hibáztunk a végén. Nem játszottunk jól az utolsó percekben, sok apró hibát vétettünk, ami befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. Nagyon sajnálom, mert csakúgy, mint a Szolnok ellen, ma is közel voltunk a győzelemhez egy élcsapat ellen. Köszönöm a szombathelyiek fogadtatását, jó érzés volt visszatérni ide.

2024.04.27 18:00
EuroProfilLisaesther Rendezvényház és ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.PepsiGyőri Kft.Azúr DrogériaDorottya BistroOros GumiszervizCaffé Perté