Hosszabbításban vesztett csapatunk a bajnok ellen

2015.11.07.

Csak a hosszabbításban maradt alul a bajnok Szolnoki Olaj KK együttesével szemben csapattunk, amely hősies küzdelem után szenvedte el negyedik vereségét a bajnokságban.

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 82–86 (16–9, 17–20, 18–25, 21–18, 10–14)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Földházi, Török, Tőzsér.
Kaposvári KK: Ubilla (29/9), Baki (7/3), Benke (13/3), Hendlein (18/6), Spica (15). Csere: Horváth M. (-), Hawley (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.
Szolnoki Olaj KK: Craft (15/9), Vojvoda (11/3), Boriszov (18/6), Milosevics (8), Keller (6). Csere: Wittmann (14/9), Natyazhko (6/3), Gregory (8). Szakmai igazgató Sztojan Ivkovics. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 7. perc: 12–9, 12. perc: 17–9, 17. perc: 25–22, 22. perc: 35–36, 28. perc: 50–44, 32. perc: 54–58, 37. perc: 57–63, 42. perc: 77–75. Kipontozódott: Baki a (45. percben), Milosevics (a 39. percben). Jók: Hendlein, Spica, Ubilla, illetve Craft, Boriszov, Wittmann.
Igen komoly túlerővel nézett szembe a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában. A Szolnoki Olaj KK gyaníthatóan a legkiemelkedőbb költségvetéssel dolgozó alakulat hazánkban, ennek megfelelően a játékosállománya is minőségi tagokból áll. Mindezek ellenére a magyar pontvadászatban már korán elvesztették veretlenségüket, ráadásul otthon a Zalaegerszegtől is kikaptak. A megújuló csapatot immár Pór Péter irányítja vezetőedzőként, aki a héten az egyik amerikaitól meg is vált a kaposvári meccs előtt. A magyar válogatottak sorát felvonultató alföldi együttes ennek ellenére is abszolút esélyesként lépett pályára a három sérültet (Fodor M., Grebenár P., Papp P.) nélkülöző hazaiak ellen.
Baki Gergely kapott helyet a kaposvári kezdőötösben, rá várt az a hálátlan feladat, hogy őrizze Vojvodát. Szemre is tetszetős akciókkal szereztek vezetést a hazaiak, akik a lepattanókat is jobban szedték az ellenfélnél. Ubilla fantasztikus testcsele után 12–9 állt az eredményjelzőn, de ekkor Pór Péter friss erőket küldött a pályára, hogy tovább fárasszák az addig  csere nélkül játszó kaposváriakat. A pazar hazai védekezést hűen tükrözi az egy negyed alatt kapott kilenc pont. Óriási harc dúlt a pályán minden egyes labdáért, a kaposváriak pedig nem is kímélték magukat. Craft öt pontjával zárkózott a Szolnok, de néhány szerzett labda után ismét továbbléptek a somogyiak. Rengeteg dobást rontott mindkét csapat, ezért is értek kincset Spica tempói. Gregory bődületes zsákolása zárta a játékrészt, ám így is 33–29 volt a hazaiak javára. A folytatásban Boriszov is megszerezte első pontjait, Craft triplájával pedig már – először a meccsen – a vendégek vezettek. A kaposváriak azonban nem hagyták, hogy nagyon lemaradjanak, Ubilla és Baki hármasaival hamar vissza is állt a korábbi rend és 50–40-nél nem is érdemtelenül tombolt a hazai publikum. Wittmann hozta vissza a szolnoki reményeket, Craft pedig kiegyenlített 51–51-nél. Egyre jobban fáradtak a hazaiak ez pedig elsősorban a védekezés hatékonyságán látszott meg. Boriszov nagyon belejött, így öt perccel a vége előtt megint a Szolnoké volt az előny. Benke ugyan óriásit blokkolt Boriszovon, ám Wittmann ismét a bajnokot lendítette tovább. A végén már higgadtabban használta ki helyzeteit a vendégcsapat, de Hendlein triplája még visszahozta a reményt. Ubilla a dudaszó pillanatában mentette hosszabbításra a meccset. Elképesztő hangulatban kezdődött a ráadás, amely Benke 2+1-es akciójával indult, majd újabb gigantikus blokkjával folytatódott. Az utolsó tartalékait mozgósította minden pályán lévő kaposvári, Hendlein rettenetesen fontos triplája után, azonban a kaposvári elemi hibák és Boriszov miatt fordított a Szolnok. Az utolsó támadásnál Ubilla adta el a labdát Vojvoda pedig bebiztosította a vártnál sokkal nehezebben megszülető szolnoki győzelmet.

Igen komoly túlerővel nézett szembe a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában. A Szolnoki Olaj KK gyaníthatóan a legkiemelkedőbb költségvetéssel dolgozó alakulat hazánkban, ennek megfelelően a játékosállománya is minőségi tagokból áll. Mindezek ellenére a magyar pontvadászatban már korán elvesztették veretlenségüket, ráadásul otthon a Zalaegerszegtől is kikaptak. A megújuló csapatot immár Pór Péter irányítja vezetőedzőként, aki a héten az egyik amerikaitól meg is vált a kaposvári meccs előtt. A magyar válogatottak sorát felvonultató alföldi együttes ennek ellenére is abszolút esélyesként lépett pályára a három sérültet (Fodor M., Grebenár P., Papp P.) nélkülöző hazaiak ellen. Baki Gergely kapott helyet a kaposvári kezdőötösben, rá várt az a hálátlan feladat, hogy őrizze Vojvodát. Szemre is tetszetős akciókkal szereztek vezetést a hazaiak, akik a lepattanókat is jobban szedték az ellenfélnél. Ubilla fantasztikus testcsele után 12–9 állt az eredményjelzőn, de ekkor Pór Péter friss erőket küldött a pályára, hogy tovább fárasszák az addig  csere nélkül játszó kaposváriakat. A pazar hazai védekezést hűen tükrözi az egy negyed alatt kapott kilenc pont. Óriási harc dúlt a pályán minden egyes labdáért, a kaposváriak pedig nem is kímélték magukat. Craft öt pontjával zárkózott a Szolnok, de néhány szerzett labda után ismét továbbléptek a somogyiak. Rengeteg dobást rontott mindkét csapat, ezért is értek kincset Spica tempói. Gregory bődületes zsákolása zárta a játékrészt, ám így is 33–29 volt a hazaiak javára.

A folytatásban Boriszov is megszerezte első pontjait, Craft triplájával pedig már – először a meccsen – a vendégek vezettek. A kaposváriak azonban nem hagyták, hogy nagyon lemaradjanak, Ubilla és Baki hármasaival hamar vissza is állt a korábbi rend és 50–40-nél nem is érdemtelenül tombolt a hazai publikum. Wittmann hozta vissza a szolnoki reményeket, Craft pedig kiegyenlített 51–51-nél. Egyre jobban fáradtak a hazaiak ez pedig elsősorban a védekezés hatékonyságán látszott meg. Boriszov nagyon belejött, így öt perccel a vége előtt megint a Szolnoké volt az előny. Benke ugyan óriásit blokkolt Boriszovon, ám Wittmann ismét a bajnokot lendítette tovább. A végén már higgadtabban használta ki helyzeteit a vendégcsapat, de Hendlein triplája még visszahozta a reményt. Ubilla a dudaszó pillanatában mentette hosszabbításra a meccset. Elképesztő hangulatban kezdődött a ráadás, amely Benke 2+1-es akciójával indult, majd újabb gigantikus blokkjával folytatódott. Az utolsó tartalékait mozgósította minden pályán lévő kaposvári, Hendlein rettenetesen fontos triplája után, azonban a kaposvári elemi hibák és Boriszov miatt fordított a Szolnok. Az utolsó támadásnál Ubilla adta el a labdát Vojvoda pedig bebiztosította a vártnál sokkal nehezebben megszülető szolnoki győzelmet.

Szrecsko Szekulovics: – Szégyellem magam, mert bár nagyon jól játszottunk a végén gyermeteg hibákat vétve maradtunk alul. Kínlódtunk, nem tudtuk rendesen bedobni a labdát, nem tudtunk kizárni a lepattanóknál, nem tudtunk saját emberhez passzolni, ezzel pedig tönkre tettük azt, amiért egész meccsen küzdöttünk. Nem volt egyetlen nyerő emberünk, aki eldöntötte volna az összecsapást.
Pór Péter: – A legfontosabb az volt, hogy nyerjünk, ez sikerült teljesítenünk egy nagyon jól küzdő és nagyon jó tartású Kaposvár ellen. Csapatjátékban kell még fejlődnünk, hogy az előttünk álló mérkőzéseken eredményesek legyünk.

Szrecsko Szekulovics: – Szégyellem magam, mert bár nagyon jól játszottunk, a végén gyermeteg hibákat vétve maradtunk alul. Kínlódtunk, nem tudtuk rendesen bedobni a labdát, nem tudtunk kizárni a lepattanóknál, nem tudtunk saját emberhez passzolni, ezzel pedig tönkre tettük azt, amiért egész meccsen küzdöttünk. Nem volt egyetlen nyerő emberünk, aki eldöntötte volna az összecsapást.

2024.04.20 18:00
AlfaGumi KaposvárLisaesther Rendezvényház és ÉtteremOptiCost Security Kft.Dorottya BistroMTOKLa PergolaTT Ablakrendszer Kft.Pek-SnackDreher Sörgyárak Zrt.