Már az első negyedben előnyt kovácsolt az Alba

2015.10.24.

Húsz ponttal kapott ki átalakult, de még tartalékos együttesünk a TLI Alba Fehérvár csapatától Székesfehérváron.

Lóránt Péter mellett légiósai vezérletével nyert megérdemelten a TLI Alba Fehérvár az átalakult Kaposvári KK ellen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság ötödik fordulójában.
A találkozó napján jelentette be a kaposvári együttes vezetése, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Igor Mijajloviccsal, aki már nem is tartott a somogyiakkal Székesfehérvárra. Mi tagadás Mijajlovics nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így feltehetően nem éri nagy veszteség a kaposváriakat. Az utazók közt volt ellenben a frissen érkező duó, Emanuel Ubilla, valamint Aaron Hawley is. Ők ezen az összecsapáson mutatkoztak be a magyar bajnoki pontvadászatban. A somogyiak Grebenár Pétert és Fodor Mártont azonban továbbra is nélkülözik, hiszen egyikük sincs még bevethető állapotban.
TLI Alba Fehérvár–Kaposvári KK 94–74 (29–15, 19–18, 25–25, 21–18)
Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, 1200 néző. Vezette:  Pálla, Gorka, Jakab.
TLI Alba Fehérvár: Chery (14/12), Glover (6), Myles (19/6), Spurlock (30/15), Lóránt (17/3). Csere: Markovics (2), Supola (-), Tóth P. (2), Filipovity (2), Csorvási (2), Simon B. (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.
Kaposvári KK: Ubilla (14/6), Hawley (7/3), Benke (19/9), Hendlein (8), Spica (12). Csere: Baki (12/6), Papp P. (2), Horváth M. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 12–0, 7. perc: 18–8, 12. perc: 31–20, 17. perc: 37–31, 22. perc: 53–35, 27. perc: 69–48, 32. perc: 73–60, 37. perc: 88–70. Jók: Lóránt, Spurlock, Myles, Chery, illetve Benke, Ubilla, Baki.
TLI Alba Fehérvár–Kaposvári KK 94–76 (29–15, 19–18, 25–25, 21–18)

A találkozó napján jelentette be a kaposvári együttes vezetése, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Igor Mijajloviccsal, aki már nem is tartott a somogyiakkal Székesfehérvárra. Mi tagadás Mijajlovics nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így feltehetően nem éri nagy veszteség a kaposváriakat. Az utazók közt volt ellenben a frissen érkező duó, Emanuel Ubilla, valamint Aaron Hawley is. Ők ezen az összecsapáson mutatkoztak be a magyar bajnoki pontvadászatban. A somogyiak Grebenár Pétert és Fodor Mártont azonban továbbra is nélkülözik, hiszen egyikük sincs még bevethető állapotban.Borzasztóan rajtoltak a somogyiak, két perc alatt 10–0-ás vezetést szereztek a hazaiak, akik azonnal tudatosították, hogy ezen az estén nem tudnak más eredményt elképzelni, mint a győzelmet. A somogyiak Benke találatával szerezték első pontjaikat a negyedik percben. A jól védekező székesfehérváriak rendre meghiúsították a vendégek pontszerzési kísérleteit, így az első negyed végére 29–15-ös eredmény alakult ki. A vendégek pocsékul dobták a triplákat, hat kísérletből egyetlen alkalommal sikerült a gyűrűbe találni, a túloldalon pedig csak Chery szerzett egymaga hármat. A tetemes előny tudatában a komplett kezdőötös mehetett pihenni, s második sort játszatta Dzunics edző. A kaposváriak kihasználták ezt, s az Ubilla, Hawley, Baki trió pontjaival zárkóztak ismét tíz ponton belülre. Dzunics edző persze azonnal időt kért, de Ubilla hármasa újabb kaposvári pontokat jelentett. Jöttek is vissza a légiósok és Lóránt is az Albába, de a kiválóan kosárlabdázó Benke büntetői után már csak négy egységnyi volt a hazaiak előnye. Ekkor Spurlock rázta meg magát és a tarthatatlan Lóránttal együtt gondoskodtak arról, hogy az Alba 48–33-al vonulhasson pihenőre. Lóránt triplával indult a harmadik negyed, Chery távolija pedig már a 20 pontos különbséget jelentette. A szakasz végéig Baki és Papp Péter faragott ugyan öt egységnyit a hátrányon, de még ezzel együtt is az Alba várhatta nyugodtabban a záró játékrészt. Amint egy-egy találattal beljebb lettek volna a kaposváriak, jött Spurlock és rendre visszaállította a különbséget. Ezzel megérdemelt győzelmet aratott a hazai együttes az átalakult Kaposvári KK ellen.

Statisztika

GALÉRIA

Dzunics Braniszlav, a TLI-Alba Fehérvár edzője: A jó kezdés meghatározta a mérkőzést, tulajdonképpen azzal sikerült végül nyernünk, gyengébb játékkal is. Két pozitívum volt a meccsben, az egyik, hogy egy darabig a megfelelő akarattal és hozzáállással játszottunk, a másik, hogy amit elterveztünk, Hendlein és Spica kikapcsolását illetően, nem mondom, hogy teljes egészében, de sikerült megvalósítanunk. Ugyanakkor a védekezésünkkel egyáltalán nem vagyok elégedett, sok könnyű kosarat engedtünk a Kaposvárnak, messze nem úgy védekeztünk, ahogyan gyakoroltuk. Az első negyed után nem játszottunk igazán jól.

Szrecsko Szekulovics, a Kaposvár edzője: Először is gratulálok Bánénak és csapatának a megérdemelt győzelemhez. Nagyon jól kezdték a meccset, a második negyedtől már mi is jobban játszottunk, de ilyenkor már nehéz visszajönni. Voltak gondjaink, mert a két új légiósunk még nincs fizikálisan tökéletes állapotban, ez látszott a játékukon. Hawleynek például nem mentek a triplák, pedig ő jó kinti dobónak számít. Sok hibát követtünk el az elején, ezt Fehérváron nem engedheti meg magának egyetlen vendég sem. Az Albában szerintem Chery játéka volt a kulcs, de Spurlock is nagyon jól játszott, nálunk nem volt hasonló teljesítmény. Ugyanakkor Benke Szilárddal ismét elégedett lehetek. A többiek sajnos ismét abba a hibába estek, mint már többször: amikor elhagyjuk a Kaposvár várostáblát, képtelenek vagyunk olyan keményen játszani, mint otthon.

2024.04.24 18:00