Egyértelmű volt a kaposvári diadal

2015.10.17.

A vártnál simábban verte a MAFC együttesét csapatunk, így megvan a második győzelem is a 2015/2016-os bajnokságban.

Kaposvári KK–MAFC 90–67 (18–18, 19–14, 22–15, 31–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T., Makovsky Sz., Vida J.
Kaposvári KK: Jones (14), Mijajlovics (13/3), Benke (20), Hendlein (21), Spica (12). Csere: Baki (2), Horváth M. (6/3), Papp P. (2), Bogdán (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.
MAFC: Smith (14/6), Misek (16/3), Kovács Á. (7), Sihota (13/3), Siladji (12/3). Csere: Lakits (2), Mócsán (3), Debreceni (-), Pápai (-). Vezetőedző: Stefan Timbus.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–10, 7. perc: 10–10, 12. perc: 22–18, 17. perc: 28–24, 23. perc: 40–40, 27. perc: 50–42, 32. perc: 63–49, 37. perc: 81–61. Kipontozódott: Siladji (a 39. percben). Jók: Spica, Hendlein, Benke, illetve Smith, Misek.
Rosszul rajtolt a kaposvári együttes, amely négy perc leforgása alatt csupán Benke dupláját jegyezhette a MAFC tíz pontjával szemben. Egységesebb kosárlabdát játszott a fővárosi csapat, amely azonnal mutatta, hogy komoly győzelmi reményekkel érkezett a somogyi megyeszékhelyre. Szekulovics edző időkérése után Jones vágott egy duplát, majd Spica is eredményes volt centerből. A hetedik percben sikerült az egyenlítés, majd a palánk alatt harcos Hendlein révén először vezettek a hazaiak. A továbbra is a két sérült, Grebenár Péter és Fodor Márton nélkül szereplő kaposváriak próbáltak szigorítani a védekezésen, ennek eredményeként három percig nem szereztek újabb pontokat a fővárosiak. Sajnos azonban a támadásokba hiba csúszott, így nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni. Hendlin zsákolásával aztán 26–20 lett, azonnal jött is az időkérés a vendégoldalon. Benke villant háromszor egymás után, így hiába faragott korábban a különbségen a MAFC a két csapat közt maradt a távolság. Mijajlovics óriási ziccert hibázott, de egy perccel később a Misek ellen ítélt technikai után javított a szerb. A nagyszünet után Mijajlovics kintről id betalált, de Sihota öt pontjával újra a hazaiak nyakán volt a MAFC. Siladji egyenlített 40–40-nél, ám Benke és Spica újabb találatai megint lélegzethez jutatták a kaposváriakat. A záró játékrészt 59–47-es vezetéssel kezdhette a hazai együttes, amely ekkor pihentethette  Hendleint és Spicát is. A vendégek próbálták csapdázni a labdát felhozó játékost, ám ez inkább kevesebb, mint több sikerrel járt. Benke két pazar zsákolását követően is inkább a kaposváriak akarata érvényesült, a különbség pedig a húsz pontot is meghaladta a különbség. A végén még újoncot is avathatott a kaposvári csapat, amelyben Bogdán Benedek is pályára léphetett. A slusszpoén a Horváth Mártoné volt, aki futtából engedett el egy sikeres triplát, majd egy duplával beállította a 90–67-es végeredményt.

Szrecsko Szekulovics: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. A MAFC nem ilyen gyenge csapat, ezt az első félidőben bizonyították is. A folytatásban már jobban védekeztünk és a támadásaink is eredményesebbek voltak, így tudtunk egyre nagyobb előnyt szerezni. Ezen a meccsen a kispadról jövők is jobban szálltak be, így igazi támogatást jelentettek. A szurkolóink ismét mellettünk voltak, és segítették kivívni második győzelmünket.

Stefan Timbus: – Nagyon okosan játszott a Kaposvár, nagyot harcoltak. Butákat csináltak belőlünk, gratulálok a győzelmükhöz!

2024.04.27 18:00
Dorottya BistroTOTI SportMarázPlastL Altro ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.MTOKSpekula Kft.Győri Kft.Trattoria La Prima