Megérdemelten kerekedett felül csapatunk

2015.10.07.

Nagy szívvel kosárlabdázott csapatunk, amely tartalékos összeállításban is legyőzte a Nyíregyháza együttesét az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság második fordulójában.

Kaposvári KK–Marso Nyíregyházi KK 87–76 (24–21, 20–18, 23–13, 20–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Hervay.
Kaposvári KK: Jones (16/6), Mijajlovics (11/3), Benke (20/12), Hendlein (14), Spica (26). Csere: Baki (-), Horváth M. (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.
Marso Nyíregyházi KK: Szavics (4), Unruh (16/12), Miller (8/6), Krisztanovics (12), Lekli (17). Csere: Nagy K. (7/3), Bus (10/3), Kósa (-), Molnár M. (2). Vezetőedző: Sitku Ernő.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–9, 7. perc: 17–15, 12. perc: 26–25, 18. perc: 38–39, 23. perc: 48–41, 27. perc: 63–50, 33. perc: 71–59, 37. perc: 78–67. Jók: Benke, Spica, Hendlein, Jones, illetve Krisztanovics, Lekli, Unruh.
A nyitó forduló paksi vereségét akarta feledtetni a szurkolókkal a Kaposvári KK legénysége az első hazai bajnoki összecsapáson. Az együttes nem a legjobb előjelekkel várhatta a találkozót, hiszen a korábban ujjsérülést szenvedő Grebenár Péterhez, időközben a paksi meccsen térdsérülést szenvedő Fodor Márton is csatlakozott. A két játékos hiánya igencsak érzékenyen érintette a somogyiakat, akikkel szemben teljes kerettel vette fel a harcot a Marso Nyíregyházi KK.
Szrecsko Szekulovics: – Köszönöm a szurkolóinknak, hogy a paksi nagy vereségünk után is eljöttek és mellettünk álltak. Nagyon sokat jelentett a bíztatásuk. Görcsösen kezdtünk, hiszen számunkra nagyon fontos volt ez a találkozó. A kevés rotációnk miatt most elsősorban a győzelem volt a leglényegesebb. Nagyon nehéz meccset nyertünk meg.
Sitku Ernő: – Gratulálok a Kaposvárnak és legfőként Benke Sziszinek, mert nagyon jól játszott! Sajnálom, hogy ennyire bután, kontroll nélkül kosárlabdáztunk. Nem használtuk ki az előnyeinket. A legrosszabb, hogy a lepattanó harcban kaptunk ki, melyhez alapvetően koncentráció és küzdeni akarás kell. Győzni jöttünk, ezért nagyon csalódott vagyok.

A nyitó forduló paksi vereségét akarta feledtetni a szurkolókkal a Kaposvári KK legénysége az első hazai bajnoki összecsapáson. Az együttes nem a legjobb előjelekkel várhatta a találkozót, hiszen a korábban ujjsérülést szenvedő Grebenár Péterhez, időközben a paksi meccsen térdsérülést szenvedő Fodor Márton is csatlakozott. A két játékos hiánya igencsak érzékenyen érintette a somogyiakat, akikkel szemben teljes kerettel vette fel a harcot a Marso Nyíregyházi KK. Az egykor a somogyi megyeszékhelyen is játszó Lekli József ziccerével indult a meccs, de Spica azonnal válaszolni tudott. Benke nyolc pontjával tartotta a lépést a hazai alakulat, amely harcosan próbált kosárlabdázni. Elsősorban Benke agilitása tűnt ki, a kaposváriak saját nevelésű játékosa kiválóan használta ki adottságait és vezetéshez is jutatta csapatát. Fodor kiválásával Jones irányított a hazaiaknál, ám kezdetben látszott, hogy nincs még igazán összeszokva a társakkal. Több dobás is kimaradt a hazai oldalon, a  negyediket is elrontó Mijajlovics pedig mehetett is a kispadra. Ebben a szakaszban tudott némi előnyt kovácsolni a vendégcsapat, de Jones és Benke triplái, valamint Spica tempója újabb fordulatot hozott. A szünet után jobban rajtoltak a hazaiak Hendlein zsákolásával már 50–41 volt az állás. Ezt követően pedig végre láthattunk néhány gyors és eredményes akciót a kaposváriaktól. Ennek köszönhetően kezdhette tizenöt pontos előnnyel a záró szakaszt a Szekulovics legénysége, amely azonban időlegesen elvesztette a négy faultos Spicát. A megváltozó erőviszonyokkal élt a Nyíregyháza, amely tízen belülre került Unruh két hármasával. A legjobbkor jöttek a visszatérő Spica pontjai, melyek bebiztosították a roppant fontos kaposvári diadalt.

2024.04.24 18:00