A második félidőben fordított az Atomerőmű SE

2015.10.03.

A második félidőben nyújtott játékával érvényesítette a papírformát csapatunk ellen a paksi Atomerőmű SE az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság első fordulójában.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 91–48 (14–22, 22–15, 28–4, 27–7)

Paks, ASE Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur, Jakab, Minár.

Atomerőmű SE: Dunn (10), Medve (5/3), Barnies (8), Szabó Zs. (8/6), Rakocsevics (17). Csere: Will (5/3), Kovács A. (11/3), Tóth A. (16), Eilingsfeld (4), Robinson (5/3), Gulyás M. (2). Vezetőedző: Schmidt Béla.
Kaposvári KK: Mijajlovics (11/9), Fodor M. (6/3), Jones (7), Hendlein (6), Spica (9). Csere: Baki (-), Benke (7), Horváth M. (2), Papp P. (-), Kocsis (-), Szőnyi (-).
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–6, 7. perc: 7–15, 12. perc: 14–25, 18. perc: 19–35, 23. perc: 42–37, 27. perc: 57–38, 33. perc: 75–41, 37. perc: 80–45. Kipontozódott: Horváth M. (a 35. percben).

A kaposváriak szó szerint az utolsó pillanatban próbálták megerősíteni csapatukat, így érkezett a somogyi megyeszékhelyre az amerikai Anthony Jones, aki Heidelbergből érkezett, ahol egy PRO A-s csapattal edzett az előszezonban. Mivel sikerült megszerezni a játékengedélyét is, a Paks elleni találkozón be is mutatkozhatott. A 31 éves, tapasztalt játékos saját költségén érkezett Kaposvárra, és október végéig lesz próbajátékon.

Az amerikai rögtön a kezdőötösben kapott helyet, s remekül rajtolt vele a somogyi együttes. A kaposváriak szorgalmasan gyűjtötték a pontokat és az első negyed
végére 22–14-re vezettek. A folytatás is a vendégek szándékai szerint alakult, hiszen Mijajlovics triplájával, valamint Hendlein és Spica dupláival tíz pont fölé nőtt a különbség. Ekkor cserélt először Szekulovics edző, a paksiak pedig kihasználva a kaposváriak sorozatos pontatlanságát és a félidő végére Medve triplájával 36–37-ig zárkóztak fel.
A nagyszünet után hamar eldőlt a meccs. Sorra maradtak ki a kaposvári dobások (például Jones tucatnyi kísérletéből mindössze egy volt jó, de
Spica is rengeteget hibázott), a hazaiak pedig komoly előnyt kovácsoltak. A vendégek mindössze négy pontot szereztek a negyed során a huszonnyolc paksi ellenében. A záró játékrészben csak a különbség mértéke volt kérdéses, így komoly vereséggel kezdte a 2015/2016-os bajnokságot a Kaposvári KK.

Schmidt Béla, az ASE edzője: Felemás mérkőzés volt, az első félidőben - főleg az ellenfél jóvoltából - nem találtuk a ritmusunkat, főleg támadásban. A harmadik negyedben aztán sikerült váltanunk, és támadásban és védekezésben is feljavulnunk.

Szrecsko Szekulovics, a Kaposvár edzője: Gratulálok a Paksnak a győzelemhez, az első félidőben jók voltunk, de a másodikban összeomlott az egész csapat. Nagyon szégyellem a mai teljesítményünket.

2024.04.17 18:00