Igazolta a papírformát az Alba

2015.09.29.

A 2015/2016-os NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén a TLI Alba Fehérvár együttesét fogadta csapatunk.

(27–28, 11–17, 22–27, 21–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző.
32–41, 22. perc: 41–48, 28. perc: 53–61,
32. perc: 65–72, 37. perc: 75–86.

Kaposvári KK–KK TLI Alba Fehérvár 81–92 (27–28, 11–17, 22–27, 21–20)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Koncsek, Csabai, Deák.

Kaposvári KK: Fodor M. (21/3), Baki (5/3), Benke (11/3), Hendlein (12/3), Spica (17). Csere: Mijajlovics (11/9), Grebenár (2), Horváth M. (-), Papp P. (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.

TLI Alba Fehérvár: Simon (5/3), Myles (6/6), Markovics (4), Spurlock (21/15), Lóránt (22/3). Csere: Csorvási (14), Supola (1), Tóth P. (6), Saunders (10/6), Filipovity (3/3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–8, 7. perc: 19–17, 12. perc: 27–28, 17. perc: 32–41, 22. perc: 41–48, 28. perc: 53–61, 32. perc: 65–72, 37. perc: 75–86.

A somogyiak két légióssal álltak fel, mivel még nem sikerült pótolni az időközben hazautazó Davon Ushert. Az Alba Spurlock tripláival szerzett vezetést, de Hendleinék nem hagyták meglépni a vendégeket. Benke pazar zsákolásával még vezettek a kaposváriak, ám Tóth utolsó másodperces ziccerével a vendégek nyerték a negyedet.  Az Alba amerikai játékosai továbbra is jól dobták a triplákat, így nem tudott fordítani a Kaposvári KK. Tíz pontra nőtt a különbség, épp jókor jött Mijajlovics hármasa. A félidő végéig 38–45-ig zárkózott fel a somogyi alakulat, amely a folytatásban is próbálta tartani a lépést ellenfelével. A ritmust váltó hazaiak egészen 53–56-ig jöttek fel, de a remekül kosárlabdázó Lórántra, vagy a kintről kiválóan célzó Spurlockra mindig számíthattak a fehérváriak. Az utolsó negyed elején nagy erőfeszítéseket tettek a kaposváriak a szorosabb eredmény eléréséért, ám az újabb vendég-triplák miatt nem sikerült közelebb kerülni.

2024.03.30 18:00
GrosbasketOptiCost Security Kft.EuroProfilMarázPlastOros GumiszervizPepsiTOTI SportLa PergolaL Altro Étterem