Egyetlen pont döntött a kupagyőztesről

2015.09.12.

Egyetlen ponttal kapott ki csapatunk Pécsen a II. MATRO-PVSK kupa döntőjében, így a hazaiak megvédték címüket és elnyerték a trófeát.

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Kaposvári KK 88–87 (24–20, 27–24, 26–19, 11–24)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Farkas, Gelencsér, Söjtöry.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Halász (29/6), Bíró (-), Csabay (11/9), Budimir (19/15), Horti (7). Csere: Popadics (5), Harazin (8), Czukor (9/3). Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Kaposvári KK: Mijajlovics (20/18), Fodor M. (16/3), Usher (11/3), Spica (6), Grebenár (6). Csere: Horváth M. (2), Baki (53), Papp (5/3), Benke (16/6). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–3, 7. perc: 17–11, 12. perc: 27–30, 17. perc: 39–37, 22. perc: 56–46, 27. perc: 70–61, 32. perc: 81–65, 37. perc: 83–78. Kipontozódott: Harazin (a 40. percben), illetve Mijajlovics (a 33. percben), Usher (a 40. percben).
Halász és Horti dupláival indult a torna döntője, sőt Budimir triplája után már 7–0-ra lépett el a Pécs. A frissebb pécsiek ellen a kezdetben némiképp figyelmetlenül kosárlabdázó kaposváriak első pontjait Usher jegyezte, ám ezt követően is csak gyéren találtak gyűrűbe a somogyiak. A hatodik percben aztán Mijajlovics két triplája a 17–11-es eredményt jelentette. A negyed vége jobban sikerült a vendégeknek, ám Budimirt nem tudták semlegesíteni. Az utolsó pillanatban Benke triplájával alakult ki a 24–20-as eredmény. A sikeres távoli dobások a vezetést is meghozták a 12. percben, ekkor Mijajlovics harmadszor szerzett triplát. Halász villant, s öt pontjával azonnal 32–32-re egyenlítettek a hazaiak. Benke gyönyörű blokkja után méltán ünnepelt a kaposvári szurkolótábor, de Popadics agilis játéka újabb pécsi előnyt jelentett. A félidő vége is a baranyaiaké volt, akik kihasználták a kaposváriak védelmi hibáit és 51–44-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. A folytatás is a pécsieknek sikerült jobban, így megérdemelten jutottak tíz pont fölé. Mijajlovicsra azonban lehetett számítani és Baki is feliratkozott a tripladobók közé. A Halász, Budimir duóval nem tudott mit kezdeni a somogyi védelem, emiatt a negyedik negyed 77–63-al indult. A pécsiek több alkalommal is gyors akciókkal növelték az előnyt, ráadásul Mijajlovics a 33. percben kipontozódott. Fodor Márton triplával csökkentette tíz alá a különbséget, s a végjátékban egyre közelebb férkőzött a Kaposvári KK. Két perccel a vége előtt Benke 83–81-re alakította az eredményt, majd egy triplával a vezetést is megszerezte csapatának. Fél perc volt hátra, amikor Halász egyenlített 87–87-re. A legvégén Spica mindkettő büntetőjét kihagyta, a túloldalon pedig Horti egyszer nem hibázott, így a pécsieké lett a MATRO-PVSK kupa.
Mérkőzés a 3. helyért:
MAFC–KK Vrijednosnice Osijek (horvát) 75–79 (16–22, 22–19, 18–19, 19–19)
A MATRO-PVSK Kupa nemzetközi férfikosárlabda-torna végeredménye: 1. Pécsi VSK-PANNONPOWER, 2. Kaposvári KK, 3. KK Vrijednosnice Osijek, 4. MAFC.
Az eredményhirdetésnél Igor Mijajlovics (Kaposvári KK) kapta a torna legértékesebb játékosának (MVP) járó különdíjat.

Mérkőzés a 3. helyért:MAFC–KK Vrijednosnice Osijek (horvát) 75–79 (16–22, 22–19, 18–19, 19–19)