Győzelemmel mutatkozott be csapatunk és döntőt játszhat

2015.09.11.

A horvát első osztályú KK Vrijednosnice Osijek együttese ellen kezdte meg a felkészülési meccsek sorát a Kaposvári KK, amely a II. MATROP-PVSK kupán mutatkozott be a szurkolók előtt. A somogyiak biztosan verték a horvátokat,
így szombaton 18.45 órakor döntőt játszhatnak.

Kaposvári KK–KK Vrijednosnice Osijek (horvát) 89–73 (17–20, 33–13, 26–16,
13–24)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szabó G., Praksch P.,
Mintál.Kaposvári KK: Mijajlovics (11), Fodor M. (5/3), Usher (22/9), Spica (15), Grebenár
(3). Csere: Horváth M. (7), Baki (8/6), Papp (5/3), Benke (10), Kocsis Z. (3),
Szőnyi (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.KK
Vrijednosnice Osijek: Panduric (10), Dosen (12/9), Bicvic (2), Dominic (16), Usic (6). Csere: Kujundzic (9/3), Rebic (3/3), Juralija (4), Karlovic (11/3), Sarac (-). Vezetőedző: Vladimir Krstic.Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 8. perc: 14–15, 12. perc: 20–22, 18. perc: 41–30, 22. perc: 56–33, 27. perc: 67–38, 32. perc: 78–49, 37. perc: 85–67.
Első előkészületi mérkőzésétvívta a II. MATROP-PVSK kupán a2015/2016-os szezonra készülő KaposváriKK együttese. A somogyi kék-fehérekformálódó csapata nélkülözte azizomszakadás miatti sérülése utánlábadozó Hendlein Rolandot, aki egyelőrenem állhatott Szrecsko Szekulovicsvezetőedző rendelkezésére.Az ellenfél a horvát első osztálybanérdekelt alakulata volt, amely szeptemberelején hazai pályán 70–58-ra vertePVSK-PANNONPOWER-t. Igaz akkor erősentartalékos összeállításban szerepeltek abaranyaiak.Hendlein kényszerű kiválása miattGrebenár kapott helyet a kezdőcsapatban,akinek azonban nem jöttek be az elsődobásai. Az összeszokottabb horvátegyüttes kezdetben jól használta ki akaposváriak pontatlanságait, ráadásul atriplákat is jól dobták a határon túliak.A somogyiak főleg Spica révén tartottákmagukat, de a csereként érkezők ismegtették a magukét. A kezdőkvisszatértével sikerült fordítani, majdnövelni az előnyt. Az irányítóMijajlovics jól szervezte a somogyiakjátékát, és a pontgyűjtésből is kivetterészét. Az amerikai eleinte főleg egyéniakciókra vállalkozott, de ezeket alegtöbbször értékes kosarakkal zárta. Afélidő vége előtt egy 3+1-es akciójávalalakította 50–33-ra az eredményt.– Jó volt látni az első félidőbenmutatott játékot – nyilatkozta anagyszünetben a civilben a kispadon ülőHendlein Roland. – A második negyed soránmár kiválóan védekeztünk és a támadásainkis hatékonyabbak voltak. Mijajlovics,Baki és Usher is úgy tűnik egyre jobbanmegérti magát a társakkal. Úgy gondolommindhárman a csapat hasznára lehetnek.Bízom benne, hogy a jövő héten már újraelkezdhetem az edzéseket éscsatlakozhatok a többiekhez.Közben a kaposváriak folytatták ahatékony játékot 25 pontosra alakítottáka különbséget. A 26. percben Krstic edzőtteljesen felesleges reklamálása miatt amásodik technikai után kiállították. Avégjátékban már csak a különbség mértékevolt kérdéses.
Első előkészületi mérkőzését vívta a II. MATROP-PVSK kupán a 2015/2016-os szezonra készülő Kaposvári KK együttese. A somogyi kék-fehérek formálódó csapata nélkülözte az izomszakadás miatti sérülése után lábadozó Hendlein Rolandot, aki egyelőre nem állhatott Szrecsko Szekulovics
vezetőedző rendelkezésére.Az ellenfél a horvát első osztályban érdekelt alakulata volt, amely szeptember elején hazai pályán 70–58-ra verte PVSK-PANNONPOWER-t. Igaz akkor erősen
tartalékos összeállításban szerepeltek a baranyaiak. Hendlein kényszerű kiválása miatt
Grebenár kapott helyet a kezdőcsapatban, akinek azonban nem jöttek be az első
dobásai. Az összeszokottabb horvát együttes kezdetben jól használta ki a kaposváriak pontatlanságait, ráadásul a triplákat is jól dobták a határon túliak. A somogyiak főleg Spica révén tartották magukat, de a csereként érkezők is megtették a magukét. A kezdők visszatértével sikerült fordítani, majd növelni az előnyt. Az irányító Mijajlovics jól szervezte a somogyiak játékát, és a pontgyűjtésből is kivette részét. Az amerikai eleinte főleg egyéni akciókra vállalkozott, de ezeket a
legtöbbször értékes kosarakkal zárta. A félidő vége előtt egy 3+1-es akciójával alakította 50–33-ra az eredményt. A nagyszünet után a kaposváriak folytatták a hatékony játékot 25 pontosra alakították
a különbséget. A 26. percben Krstic edzőt teljesen felesleges reklamálása miatt a második technikai után kiállították. A végjátékban sok időt tölthettek a pályán a fiatalok is, és már csak a különbség mértéke volt kérdéses.
A kaposváriak győzelmúkkel biztosították helyüket a szombat esti döntőben.

Kaposvári KK–KK Vrijednosnice Osijek (horvát) 89–73 (17–20, 33–13, 26–16, 13–24)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szabó G., Praksch P., Mintál.

Kaposvári KK: Mijajlovics (11), Fodor M. (5/3), Usher (22/9), Spica (15), Grebenár (3). Csere: Horváth M. (7), Baki (8/6), Papp (5/3), Benke (10), Kocsis Z. (3), Szőnyi (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.KK

Vrijednosnice Osijek: Panduric (10), Dosen (12/9), Bicvic (2), Dominic (16), Usic (6). Csere: Kujundzic (9/3), Rebic (3/3), Juralija (4), Karlovic (11/3), Sarac (-). Vezetőedző: Vladimir Krstic.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 8. perc: 14–15, 12. perc: 20–22, 18. perc: 41–30, 22. perc: 56–33, 27. perc: 67–38, 32. perc: 78–49, 37. perc: 85–67.

Első előkészületi mérkőzésétvívta a II. MATROP-PVSK kupán a2015/2016-os szezonra készülő KaposváriKK együttese. A somogyi kék-fehérekformálódó csapata nélkülözte azizomszakadás miatti sérülése utánlábadozó Hendlein Rolandot, aki egyelőrenem állhatott Szrecsko Szekulovicsvezetőedző rendelkezésére.

Az ellenfél a horvát első osztálybanérdekelt alakulata volt, amely szeptemberelején hazai pályán 70–58-ra verte a PVSK-PANNONPOWER-t. Igaz akkor erősentartalékos összeállításban szerepeltek a baranyaiak. Hendlein kényszerű kiválása miatt Grebenár kapott helyet a kezdőcsapatban, akinek azonban nem jöttek be az első dobásai. Az összeszokottabb horvátegyüttes kezdetben jól használta ki a kaposváriak pontatlanságait, ráadásul a triplákat is jól dobták a határon túliak. A somogyiak főleg Spica révén tartották magukat, de a csereként érkezők is megtették a magukét. A kezdők visszatértével sikerült fordítani, majd növelni az előnyt. Az irányító Mijajlovics jól szervezte a somogyiak játékát, és a pontgyűjtésből is kivette részét. Az amerikai eleinte főleg egyéni akciókra vállalkozott, de ezeket a legtöbbször értékes kosarakkal zárta. A félidő vége előtt egy 3+1-es akciójával alakította 50–33-ra az eredményt.– Jó volt látni az első félidőben mutatott játékot – nyilatkozta a nagyszünetben a civilben a kispadon ülő Hendlein Roland. – A második negyed soránmár kiválóan védekeztünk és a támadásaink is hatékonyabbak voltak. Mijajlovics, Baki és Usher is úgy tűnik egyre jobban megérti magát a társakkal. Úgy gondolom mindhárman a csapat hasznára lehetnek. Bízom benne, hogy a jövő héten már újra elkezdhetem az edzéseket és csatlakozhatok a többiekhez. Közben a kaposváriak folytatták a hatékony játékot 25 pontosra alakították a különbséget. A 26. percben Krstic edzőt teljesen felesleges reklamálása miatt a második technikai után kiállították. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdéses.

2024.04.20 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremMTOKMarázPlastDorottya BistroTT Ablakrendszer Kft.Stier PincészetAlfaGumi KaposvárLa PergolaGrosbasket