Ötödik helyen végzett csapatunk

2015.05.03.

Ötödik helyen végzett csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda- bajnokságban, miután a sorsdöntő negyeddöntős mérkőzést a Soproni Sördögök együttese nyerte.

Vasárnap este hazai pályán vívta immár ötödik – sorsdöntő – negyeddöntős találkozóját a Kaposvári KK NB I./A csoportos férfikosárlabda-csapata. A somogyiak célja természetesen a továbbjutás volt, ehhez harmadszor is le kellett győzni a Soproni Sördögök csapatát.
Az élő televíziós közvetítés ellenére zsúfolásig telt ház várta a csapatokat, hiszen a helyszínen teljesen más átélni egy olyan sportélményt, melyet hónapok óta nyújt szurkolóinak a kaposvári élvonalbeli férfikosárlabda-együttes. A drukkerek döntő többsége ezúttal is fehér felsőben érkezett, így is szimbolizálva az együvé tartozást. A későn jövőknek már csak a lépcsőkön jutott hely, a pályára érkezőket pedig igen komoly hangorkán fogadta. Spica első tempójánál pedig papírfelhő borította be a hazai B-közepet. Poscsics zsákolásával tett némi előnyre szert a Sopron, amely nagyon koncentrált védekezéssel kezdett. Boriszov triplája már a 4–11-et jelentette, de Spica találataival próbálta tartani a lépést a kapkodva kissé kosárlabdázó Kaposvári KK. Raivio és Jancsikin triplái, no meg az extázisban játszó Spica találata is kellett ahhoz, hogy 20–23-al záruljon az első negyed. Utóbbi találatával már vezetett a somogyi alakulat, egyszerűen nem tudták őt tartani a vendégek. A túloldalon Poscsics aktivizálta magát, így ellenfele nyakán maradt a Sopron, amely Edwards révén vissza is vette a vezetést. Több figyelmetlen megoldás is hátrányos helyzetbe hozta a hazaiakat, ráadásul a távoli kísérletek is kimaradtak. Boriszov újabb két triplát emelt be, ezzel már 37–44 volt az állás. A negyed vége is az ismét labdát szerző soproniaknak sikerült jobban, sőt a szünet után Boriszov növelte tovább a különbséget. A hazai oldalon kimaradtak a dobások, így a legjobbkor jött Hendlein első két kosara. Keményebben védekeztek a kaposváriak, aminek meg is lett az eredménye. Spica egy 2+1-es akcióval egyenlített 50–50-nél, Fodor ziccere után pedig azonnal időt kért Sabáli Balázs. A játékrész végén Edwards ütötte el az indulni akaró Fraziert, a Sopron ezzel negyed faultját gyűjtötte be. Az utolsó pontot Raivio szerezte büntetőből, így alakult ki a 63–62-es eredmény. Óriási izgalmakat tartogatott a záró szakasz. Mindkét együttes utolsó utáni erőtartalékait kellett, hogy mozgósítsa a végső siker érdekében. Raivio triplája után felváltva estek a kosarak, gigászi csata zajlott a pályán. Spica hihetetlen blokkja után Fodor Márton, majd Frazier ziccere ugrasztotta újra talpra a hangorkánban tomboló publikumot. Jancsikin kipontozódása után Fekete Ádámnak kellett időt kérnie 74–72-nél, de Ruják triplájával már újra a vendégek vezettek. Csupán két és fél perc volt hátra a meccsből, amikor Fodor Márton is kipontozódott és ekkor már Raivio is rontott. A túloldalon Thomas talált be faulttal együtt, és ez már soknak tűnt a végén. Az újabb időkérés után 74–79-ről folytatták a csapatok, a de Spica kihagyott helyzete után még reménytelenebbnek tűnt az egyenlítés. A center aztán javított a következő akciónál, de Thomas hidegvérrel értékesített egy triplát. Ezzel el is dőlt a meccs, a végén a vendégek higgadtan játszva biztosították be a továbbjutásukat jelentő harmadik győzelmüket.
A kaposváriak érthető szomorűsággal vették tudomásul, hogy egy álommal szegényebbek lettek és számukra véget ért a 2014/2015-ös bajnokság. Pedig szomorúságra semmi ok, az elért ötödik helyre is büszke lehet a társaság. Ezzel pedig úgy tűnik a percekig kitartóan ünneplő somogyi szurkolótábor is egyetértett.
Kaposvári KK–Soproni Sördögök 81–86 (20–23, 21–23, 22–16, 18–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Cziffra Cs., Györffy P. A., Jakab L.
Kaposvári KK: Frazier (11/3), Fodor M. (12), Raivio (19/6), Hendlein (8), Spica (23). Csere: Jancsikin (6/6), Benke (-), Horváth M. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Soproni Sördögök: Thomas (12/3), Ruják A. (9/3), Boriszov (27/9), Tóth G. (8/3), Poscsics (16). Csere: Edwards (12), Takács N. (-), Trepák (2), Dénes (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor. Szakmai igazgató: Patonay Imre.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–9, 7. perc: 15–19, 12. perc: 29–25, 17. perc: 35–36, 22. perc: 41–48, 27. perc: 60–58, 32. perc: 66–64, 37. perc: 74–75. Kipontozódott: Jancsikin (a 36. percben), Fodor M. (a 38. percben). Jók: Spica, Raivio, illetve Boriszov, Poscsics, Thomas.
Fekete Ádám: – Gratulálok a Sopronnak, gratulálok a közönségnek és persze gratulálok a csapatunknak. Nehéz higgadtan nyilatkozni a találkozóról. Meg kell nézni ismét az utolsó perceket, hogy minden fújást valóban szabálytalanság előzött-e meg. Ami elment az egyik oldalon, az nem a másikon. Két kulcsjátékosunk is kipontozódott, a Sopron pedig pont annyi büntetővel dobott többet, mint amennyivel megnyerte a meccset.

Vasárnap este hazai pályán vívta immár ötödik – sorsdöntő – negyeddöntős találkozóját a Kaposvári KK NB I./A csoportos férfikosárlabda-csapata. A somogyiak célja természetesen a továbbjutás volt, ehhez harmadszor is le kellett győzni a Soproni Sördögök csapatát. Az élő televíziós közvetítés ellenére zsúfolásig telt ház várta a csapatokat, hiszen a helyszínen teljesen más átélni egy olyan sportélményt, melyet hónapok óta nyújt szurkolóinak a kaposvári élvonalbeli férfikosárlabda-együttes. A drukkerek döntő többsége ezúttal is fehér felsőben érkezett, így is szimbolizálva az együvé tartozást. A későn jövőknek már csak a lépcsőkön jutott hely, a pályára érkezőket pedig igen komoly hangorkán fogadta.

Spica első tempójánál pedig papírfelhő borította be a hazai B-közepet. Poscsics zsákolásával tett némi előnyre szert a Sopron, amely nagyon koncentrált védekezéssel kezdett. Boriszov triplája már a 4–11-et jelentette, de Spica találataival próbálta tartani a lépést a kapkodva kissé kosárlabdázó Kaposvári KK. Raivio és Jancsikin triplái, no meg az extázisban játszó Spica találata is kellett ahhoz, hogy 20–23-al záruljon az első negyed. Utóbbi találatával már vezetett a somogyi alakulat, egyszerűen nem tudták őt tartani a vendégek. A túloldalon Poscsics aktivizálta magát, így ellenfele nyakán maradt a Sopron, amely Edwards révén vissza is vette a vezetést. Több figyelmetlen megoldás is hátrányos helyzetbe hozta a hazaiakat, ráadásul a távoli kísérletek is kimaradtak. Boriszov újabb két triplát emelt be, ezzel már 37–44 volt az állás. A negyed vége is az ismét labdát szerző soproniaknak sikerült jobban, sőt a szünet után Boriszov növelte tovább a különbséget. A hazai oldalon kimaradtak a dobások, így a legjobbkor jött Hendlein első két kosara. Keményebben védekeztek a kaposváriak, aminek meg is lett az eredménye. Spica egy 2+1-es akcióval egyenlített 50–50-nél, Fodor ziccere után pedig azonnal időt kért Sabáli Balázs. A játékrész végén Edwards ütötte el az indulni akaró Fraziert, a Sopron ezzel negyed faultját gyűjtötte be. Az utolsó pontot Raivio szerezte büntetőből, így alakult ki a 63–62-es eredmény. Óriási izgalmakat tartogatott a záró szakasz.

Mindkét együttes utolsó utáni erőtartalékait kellett, hogy mozgósítsa a végső siker érdekében. Raivio triplája után felváltva estek a kosarak, gigászi csata zajlott a pályán. Spica hihetetlen blokkja után Fodor Márton, majd Frazier ziccere ugrasztotta újra talpra a hangorkánban tomboló publikumot. Jancsikin kipontozódása után Fekete Ádámnak kellett időt kérnie 74–72-nél, de Ruják triplájával már újra a vendégek vezettek. Csupán két és fél perc volt hátra a meccsből, amikor Fodor Márton is kipontozódott és ekkor már Raivio is rontott. A túloldalon Thomas talált be faulttal együtt, és ez már soknak tűnt a végén. Az újabb időkérés után 74–79-ről folytatták a csapatok, a de Spica kihagyott helyzete után még reménytelenebbnek tűnt az egyenlítés. A center aztán javított a következő akciónál, de Thomas hidegvérrel értékesített egy triplát. Ezzel el is dőlt a meccs, a végén a vendégek higgadtan játszva biztosították be a továbbjutásukat jelentő harmadik győzelmüket.

Sabáli Balázs: – Nyolcvanegy ponton tartottuk a Kaposvárt, ez azért volt lehetséges, mert fejben most voltunk itt leginkább. A Kaposvár ezúttal talán kevésbé játszott csapatként, mint korábban, mi pedig most nyújtottuk a legjobb idegenbeli teljesítményt.

2024.04.17 18:00