Csak a végén kerekedett felül a Kecskemét

2015.04.08.

Raivio nélkül is nagyot harcolt csapatunk Kecskeméten, ám a jobb végjáték a hazaiak javára döntötte el a meccset.

KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 90–78 (22–18, 24–18, 19–23, 25–19)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Jakab L., Pozsonyi L.
KTE-Duna Aszfalt: Kinney (9/3), Kovács P. (4), Djeraszimovics (30/9), Ivosev (12/3), Barovics (15). Csere: Karahodzics (10), Pongó Máté (3), Hegedűs (2), Pongó Martin (5/3). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edzők: Goran Miljkovics, Forray Gábor.
Kaposvári KK: Frazier (23/9), Fodor M. (16/6), Jancsikin (20/12), Hendlein (8), Spica (11). Csere: Horváth M. (-), Grebenár (-), Benke (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 7. perc: 15–12, 12. perc: 22–21, 17. perc: 41–27, 22. perc: 50–40, 27. perc: 62–57, 32. perc: 69–61, 37. perc: 73–72. Kipontozódott: Ivosev (a 40. percben), Jancsikin (a 39. percben). Jók: Djeraszimovics, Barovics, Ivosev, Kinney, illetve Jancsikin, Fodor M., Hendlein, Frazier. Villámrajtot vett a Raivio nélkül kezdő kaposváriak ellen a Kecskemét. Elsősorban Kinney volt elemében, míg a túloldalon három tripla-kísérlet is kimaradt. A hatodik percre Spica révén sikerült közelebb férkőzni az ellenfélhez, sőt Fodor Márton duplájával már a vendégek vezettek. Sztojan Ivkovics azonnal időt kért, s ezt követően Djeraszimovics kosaraival ismét előnyt kovácsoltak a hazaiak. A negyed végeredményét Karahodzics zsákolása alakította 22–18-ra. A somogyiak szerencséjére ekkor még a kecskemétiek is hadilábon álltak a triplákkal, hat kísérletből egyetlen alkalommal találtak be. A túloldalon Jancsikin hármasa törte meg a kosárcsendet, de Djeraszimovics egymaga gondoskodott arról, hogy ismét csak a kaposváriak fussanak az eredmény után. Egy 9–0-ás szakaszt repesztett az alföldi alakulat, így szinte életmentő volt Jancsikin újabb hármasa. Az eladott labdák miatt azonban nem sikerült még közelebb férkőzni, sőt Pongó Martin büntetőivel már tíz pont fölé nőtt a különbség. Djeraszimovics második triplája után Fekete Ádám is időt kért, de ekkorra már eredményesebb volt távolról a Kecskemét. A félidőt Frazier találata zárta, így 46–36 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed első percében Spica megkapta negyedik hibáját, ez pedig nagyon érzékenyen érintette a vendégeket. Jancsikin öt pontjával sikerült ismét tíz alá kerülni, Hendlein zsákolásával, majd Fodor Márton triplájával 62–55 volt az állás. A záró játékrészt hat egységnyi hátránnyal kezdte a Raivio nélkül is igen derekasan küzdő Kaposvári KK, hat perc elteltével pedig Frazier tempója, majd triplája alakította 73–72-re az eredményt. Ennél közelebb azonban már nem sikerült kerülni, mert Ivosev büntetőkkel, míg Kinney ziccerrel növelte a kecskeméti előnyt. Jancsikin kipontozódása után Kinney zsákolásával pedig végleg eldőlt a találkozó.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 7. perc: 15–12, 12. perc: 22–21, 17. perc: 41–27, 22. perc: 50–40, 27. perc: 62–57, 32. perc: 69–61, 37. perc: 73–72. Kipontozódott: Ivosev (a 40. percben), Jancsikin (a 39. percben). Jók: Djeraszimovics, Barovics, Ivosev, Kinney, illetve Jancsikin, Fodor M., Hendlein, Frazier.

Sztojan Ivkovics, a KTE szakmai igazgatója: Ahhoz képest, hogy szerda van, elég sokan kijöttek a meccsre. Fontos rangadó volt, örülök, hogy jól játszottunk, komoly győzelmet arattunk hazai pályán. Elég extra dobószázaléka volt az ellenfélnek, bár hozzá kell tenni, hogy mi is többet dobtunk, mint szoktunk. Vissza kell néznünk videóról a meccset, mert elég sok szituációban hibáztunk, nem jól reagáltunk. Van még egy hetünk, ki kell javítani a hibáinkat.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat olyan szinten játszott, ami a felsőházhoz méltó. A végjátékban nüanszok döntöttek, mi kihagytuk a lehetőségeinket, a Kecskemét megoldotta ezeket. Gratulálok a játékosaimnak, küzdöttek, hajtottak. Sajnos nagy érvágás volt számunkra, hogy a magyar bajnokság egyik legértékesebb játékosa nem tudott játszani. Raivio még a csütörtöki, szolnoki mérkőzésen szenvedett lágyékhúzódást, bízom benne, hogy a Paks ellen már 100 %-os lesz. Amúgy is kisebb rotációnk van, mint a Kecskemétnek, és azt mindenki tudta, hogy ebben a szezonban erős játékerőt képviselnek. Rengeteg kaposvári eljött, a közönség bízik bennünk, és mi is bízunk magunkban, ez is ennek a bizonyítéka.

2024.04.20 18:00
TT Ablakrendszer Kft.Azúr DrogériaStier PincészetPepsiLa PergolaDreher Sörgyárak Zrt.MarázPlastKVGYPek-Snack