Idén is elkaptuk a Szolnokot

2015.04.02.

Csakúgy mint tavaly, ebben a szezonban is sikerült megverni a bajnoki címvédő, Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj KK együttesét. A tomboló publikum a harmadik diadalt ünnepelhette a felsőházi középszakaszban.

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 99–88 (27–27, 26–17, 20–22, 26–22)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur T., Szabó G., Minár L.
Kaposvári KK: Frazier (12/6), Fodor M. (20/9), Raivio (20/6), Hendlein (22/3), Spica (16). Csere: Horváth M. (5), Jancsikin (2), Benke (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Szolnoki Olaj KK: Jones (12), Wittmann (3/3), Vojvoda (12/6), Keller Á. (8/3), Báder (16). Csere: Milosevics (16/6), Lee (16/12), Rakics (-), Somogyi (5). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 7. perc: 19–17. 12. perc: 30–30. 17. perc: 39–40. 22. perc: 53–49. 27. perc: 66–57. 33. perc: 79–71. 37. perc: 89–81. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben), illetve Keller Á. (a 38. percben), Milosevics (a 40. percben). Jók: Hendlein, Frazier, Spica, Fodor M., Raivio, Horváth M., illetve Milosevics, Lee, Jones, Báder.
A 2014/2015-ös szezonban harmadik alkalommal találkozott a két alakulat. Az első két mérkőzést (egyet a Magyar Kupa, egyet pedig a bajnoki középszakasz keretében vívtak a felek) egyaránt az esélyesebb szolnoki alakulat nyerte meg. A diadalok magabiztosságához nem fért kétség. „Más kávéház.” – mondta már az első, találkozót követően Hendlein Roland, a kaposváriak csapatkapitánya, aki utalt arra, hogy a nemzetközi mezőnyben pallérozódó Tisza-partiak más fordulatszámon kosárlabdáznak. Ennek ellenére – hazai pályán – nem tartotta legyőzhetetlennek a szolnokiakat, főleg azok után, hogy Sopronból is vereséggel távoztak a piros-feketék. A szolnokiaknál végül Brkics és Gipson maradt ki a kaposváriak elleni keretből
Az élő televíziós közvetítés ellenére ismét telt ház előtt léptek pályára a csapatok. Fodor Márton első ziccerére, Keller Ákos válaszolt triplával. Óriási hangulat uralkodott a lelátón, a hazaiak pedig kiváló védekezés mellett eredményes támadójátékkal hálálták meg a biztatást. Két labdavesztés azonban elég volt, hogy a szolnokiak átvegyék a vezetést. Egészen addig, amíg Fodor Márton be nem rámolt két triplát volt csapatának. A csereként érkező Horváth Márton 2+1-es akciójával jutott újból kisebb előnyhöz a Kaposvári KK, de a vendégek könyörtelenül kihasználtak minden hibát. Hendlein zsákolása után Frazier is betalált távolról, így 27–27-el zárult a negyed. Nagy adok kapok vezette be a második játékrészt, de a hazaiak eleinte tartani tudták a lépést Vojvodáékkal. Spicát nagyon őrizték a vendégek, így a szerb center nem nagyon jutott dobóhelyzethez. Hendlein triplával érte el a tíz pontot, a nagyot küzdő somogyiak 41–40-nél fordultak az utolsó három percre. A szolnoki Jones faultja után reklamált is, a technikai után pedig negyedik hibája miatt le is ültette őt edzője. Fodorra mindig lehetett számítani, és Spica is emberfelettit küzdött őrzőivel, Benke büntetői pedig beállították a félidő 50–44-es eredményét. Jobban rajtolt a Szolnok a harmadik etapban és hamar lefaragta hátrányát. Elsősorban Milosevics védése okozott problémát a kaposvári oldalon. A 24. percben Rakics szabálytalankodott rendkívül sportszerűtlenül a zsákolni akaró Hendleinnel szemben, de a hazaiak erőcsatára szerencsére folytatni tudta a meccset. Türelmesen, okosan és nagyon önzetlenül kosárlabdáztak a somogyiak, Fodor Márton ziccere után pedig Dragan Alekszics is megelégelte a látottakat. Időkérése után átlépte a tízes határt, Horváth Márton bravúros találata után pedig ebből hét pontnyi előny a záró szakaszra is megmaradt. Jones és Lee kosaraival araszolt közelebb a Szolnok, de extázisban kosárlabdáztak a hazaiak, így rövid időre ismét sikerült visszaállítani a különbséget. Spica és Hendlein 2+1-ei után szinte felrobbant a csarnok, a minden egyes lepattanóért átkozottul megharcoló hazaiak pedig egyre közelebb férkőztek álmuk megvalósításához. Néhány elhibázott lehetőség miatt újra tíz alá került a vendéggárda, amely igazolta, hogy nem ismer elveszett helyzetet. Raivio triplája és Spica elemi erejű zsákolása azonban újabb hangrobbanást idézett elő, a tomboló publikum pedig újabb óriási bravúrt ünnepelhetett.
Fekete Ádám: – Csak gratulálni tudok, mind a csapatnak, mind pedig a közönségünknek. Fantasztikus este volt. Megint megmutattuk, hogy miért van minden mérkőzésünkön telt ház. Bízom abban, hogy ez még sokáig így lesz. Nem állunk le, folytatjuk az elkezdett munkát.
Dragan Alekszics: – A 99 kapott pont önmagáért beszél és minősíti védekezésünket. Szinte minden kaposvári akció ponttal végződött, csak keveset tudtunk megakadályozni. Emellett a saját festékünkben sok támadó lepattanót is szereztek a hazaiak, ennek együtt pedig nem is lehetett más eredménye, mint a csalódást jelentő vereség.

A 2014/2015-ös szezonban harmadik alkalommal találkozott a két alakulat. Az első két mérkőzést (egyet a Magyar Kupa, egyet pedig a bajnoki középszakasz keretében vívtak a felek) egyaránt az esélyesebb szolnoki alakulat nyerte meg. A diadalok magabiztosságához nem fért kétség. „Más kávéház.” – mondta már az első, találkozót követően Hendlein Roland, a kaposváriak csapatkapitánya, aki utalt arra, hogy a nemzetközi mezőnyben pallérozódó Tisza-partiak más fordulatszámon kosárlabdáznak. Ennek ellenére – hazai pályán – nem tartotta legyőzhetetlennek a szolnokiakat, főleg azok után, hogy Sopronból is vereséggel távoztak a piros-feketék. A szolnokiaknál végül Brkics és Gipson maradt ki a kaposváriak elleni keretbőlAz élő televíziós közvetítés ellenére ismét telt ház előtt léptek pályára a csapatok. Fodor Márton első ziccerére, Keller Ákos válaszolt triplával. Óriási hangulat uralkodott a lelátón, a hazaiak pedig kiváló védekezés mellett eredményes támadójátékkal hálálták meg a biztatást. Két labdavesztés azonban elég volt, hogy a szolnokiak átvegyék a vezetést. Egészen addig, amíg Fodor Márton be nem rámolt két triplát volt csapatának. A csereként érkező Horváth Márton 2+1-es akciójával jutott újból kisebb előnyhöz a Kaposvári KK, de a vendégek könyörtelenül kihasználtak minden hibát. Hendlein zsákolása után Frazier is betalált távolról, így 27–27-el zárult a negyed. Nagy adok kapok vezette be a második játékrészt, de a hazaiak eleinte tartani tudták a lépést Vojvodáékkal. Spicát nagyon őrizték a vendégek, így a szerb center nem nagyon jutott dobóhelyzethez. Hendlein triplával érte el a tíz pontot, a nagyot küzdő somogyiak 41–40-nél fordultak az utolsó három percre. A szolnoki Jones faultja után reklamált is, a technikai után pedig negyedik hibája miatt le is ültette őt edzője. Fodorra mindig lehetett számítani, és Spica is emberfelettit küzdött őrzőivel, Benke büntetői pedig beállították a félidő 50–44-es eredményét.

Jobban rajtolt a Szolnok a harmadik etapban és hamar lefaragta hátrányát. Elsősorban Milosevics védése okozott problémát a kaposvári oldalon. A 24. percben Rakics szabálytalankodott rendkívül sportszerűtlenül a zsákolni akaró Hendleinnel szemben, de a hazaiak erőcsatára szerencsére folytatni tudta a meccset. Türelmesen, okosan és nagyon önzetlenül kosárlabdáztak a somogyiak, Fodor Márton ziccere után pedig Dragan Alekszics is megelégelte a látottakat. Időkérése után átlépte a tízes határt, Horváth Márton bravúros találata után pedig ebből hét pontnyi előny a záró szakaszra is megmaradt. Jones és Lee kosaraival araszolt közelebb a Szolnok, de extázisban kosárlabdáztak a hazaiak, így rövid időre ismét sikerült visszaállítani a különbséget. Spica és Hendlein 2+1-ei után szinte felrobbant a csarnok, a minden egyes lepattanóért átkozottul megharcoló hazaiak pedig egyre közelebb férkőztek álmuk megvalósításához. Néhány elhibázott lehetőség miatt újra tíz alá került a vendéggárda, amely igazolta, hogy nem ismer elveszett helyzetet. Raivio triplája és Spica elemi erejű zsákolása azonban újabb hangrobbanást idézett elő, a tomboló publikum pedig újabb óriási bravúrt ünnepelhetett.

2024.10.26 16:45