Újabb diadal áldozatokkal

2015.03.21.

Újabb bravúros diadalt aratott csapatunk, amely a KTE-Duna Aszfalt ellen nyert a felsőházi középszakasz harmadik fordulójában.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 96–81 (20–21, 26–16, 26–17, 24–27)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Cziffra Cs., Kapitány G., Praksch P.
Kaposvári KK: Frazier (21/9), Fodor M. (10/3), Raivio (27), Hendlein (16), Spica (12). Csere: Jancsikin (-), Horváth M. (4), Grebenár (2), Benke (4), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Kecskeméti TE-Duna Aszfalt: Kinney (4), Kovács P. (4), Djeraszimovics (16/3), Ivosev (11/3), Barovics (14). Csere: Pongó Martin (16/6), Karahodzics (3), Pongó Máté (8/6), Hegedűs (5/3). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edzők: Goran Miljkovics, Forray Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 12–13, 12. perc: 22–23, 17. perc: 34–30, 22. perc: 52–37, 27. perc: 62–43, 32. perc: 76–58, 37. perc: 84–72. Kipontozódott: Jancsikin (a 26. percben), Hendlein (a 33. percben), Horváth M. (a 39. percben), illetve Ivosev (a 36. percben), Kovács P. (a 39. percben). Jók: Frazier, Raivio, Hendlein, Horváth M., Spica, illetve Pongó Martin, Djeraszimovics.
Hendlein szerezte az első kaposvári pontokat, majd Ivosev válaszolt a triplavonal mögül. Felváltva estek a kosarak, de eleinte mindkét együttesnek komoly  feladat volt a helyzetek kialakítása. A 4. percben aztán Kinney használta ki a hazai védelmi hibát és nagyot zsákolt. Az ellenakciónál Ivosev kért cserét mert megsérült. A helyére érkező Hegedűs azonnal pontokkal mutatkozott be. A negyed utolsó perceiben aztán Ivosev is visszatért, és ziccerével 19–17-re hozta fel csapatát. Mivel több távoli kísérlet is kihasználatlanul maradt a hazai oldalon a Kecskemét zárhatta előnnyel a játékrészt. A folytatásban Spica is betalált, akinek ez volt az első mezőnykosara. Komoly erőfeszítéseket tettek a hazaiak az egyenlítésért, de nagyon meg kellett küzdeni minden újabb pontért. Érezte a publikum, hogy elkel a biztatás, Frazier triplájával 31–28-nál sikerült is átvenni a vezetést. Raivio bravúros duplákat szerezve biztosította a hazai előnyt, Benke pedig bátor betörés után jutatta gyűrűbe a labdát. Tíz fölé is kúszott a különbség, de Djeraszimovics dudaszóval egy időben szerzett triplája 46–37-re alakította a félidő eredményét.
A pihenőt követően Frazier ott folytatta, ahol korábban abbahagyta, két triplája után pedig Ivkovics azonnal időt kért. Remek ritmusban játszott ekkor a Kaposvári KK, a szerzett labdákból gyors akciók nyomán születtek az újabb pontok. Szinte bármely összetételben hozta ugyan azt a szintet a hazai alakulat, amelyben Hendlein nagyot küzdött mindkét palánk alatt. A 26. percben a reklamáló Jancsikin kapott technikait, ezzel ki is pontozódott. Hiába vezetett csaknem húsz ponttal a Kaposvári KK, egy ember kiesése azért érzékeny veszteség volt a rotációból. A végig kiválóan dobó Pongó Martin triplája hozta ismét látótávolságba a Kecskemétet, de Fodor Márton hármasa 71–51-re alakította az eredményt. A záró szakasz elején centerjátékot erőltettek a vendégek, Hendlein és Spica is megkapta negyedik hibáját. A 33. percben Hendlein ki is pontozódott. Átkozottul nehéznek ígérkezett a hátra lévő hét perc. A Frazier, Spica, Raivio trió azonban szavatolta, hogy maradjon a fennálló 20 pontnyi különbség. Egy dobás utáni leérkezésnél Spica bokája fordult ki, így neki is el kellett hagynia a pályát. Két hármassal lopta a távolságot a Kecskemét, de három perccel a vége előtt Kinney-it vesztették el sérülés miatt. Pongó Máté újabb hármasa miatt nyílt lett a végjáték, de Frazier és Horváth Márton is a legjobbkor volt jó helyen. 88–75-nél indult az utolsó másfél perc, de ekkor már nem lehetett elvenni a kaposváriaktól az újabb bravúros győzelmet.
Fekete Ádám: – Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzés lesz. Azt kértem a srácoktól, hogy azonnal ugyan olyan ritmusban játsszunk, mint a Kecskemét. Ez sikerült, támadásaink jó ritmusúak voltak, a védekezésünk pedig kellően agresszív. Sok volt a fault, ám a mai kosárlabda ilyen. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen szép számban eljöttek és végig kitartóan biztattak bennünket.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a Kaposvárnak! Jobbak voltak. Kinney térde megsérült, nekünk most ez a legnagyobb problémánk.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 12–13, 12. perc: 22–23, 17. perc: 34–30, 22. perc: 52–37, 27. perc: 62–43, 32. perc: 76–58, 37. perc: 84–72.

Kipontozódott: Jancsikin (a 26. percben), Hendlein (a 33. percben), Horváth M. (a 39. percben), illetve Ivosev (a 36. percben), Kovács P. (a 39. percben).

Jók: Frazier, Raivio, Hendlein, Horváth M., Spica, illetve Pongó Martin, Djeraszimovics.

2024.04.27 18:00
MarázPlastKVGYAzúr DrogériaPek-SnackOros GumiszervizLa PergolaDorottya BistroSpekula Kft.Caffé Perté