Nem adott esélyt a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj

2015.03.10.

Igazolta a papírformát a bajnoki címvédő, Magyar kupa-győztes Szolnoki Olaj KK, amely csapatunk ellen végül 21 pontos győzelmet aratott otthonában.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 90–69 (23–12, 17–12, 25–15, 25–30)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Papp P., Pálla Z., Minár.
Szolnoki Olaj KK: Gipson (2), Rakics (6/3),  Lee (6), Brkics (20/12), Báder (7). Csere: Vojvoda (12/6), Keller (15/3), Wittmann (10/6), Somogyi (8), Csákvári (2), Pavlovics (2). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
Kaposvári KK: Frazier (16/9), Raivio (6), Jancsikin (9/6), Hendlein (15/3), Spica (12). Csere: Fodor M. (2), Horváth M. (2), Benke (3), Grebenár (2), Kovács S. (2), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. perc: 16–6. 12. perc: 30–16. 17. perc: 34–22. 23. perc: 52–27. 27. perc: 60–32. 33. perc: 71–46. 37. perc: 83–62. Kipontozódott: Csákvári (a 40. percben). Jók: Brkics, Keller, Wittmann, illetve Frazier, Hendlein.
A közelmúltban a Magyar Kupát megnyerő, az Adria Ligában edződő Tisza-partiak első magyar bajnoki mérkőzésüket vívták a somogyiak ellen. A hazaiaknál végül Milosevics és Jones nem tudta vállalni a játékot. Az összecsapás Spica duplájával indult, de Báder és Rakics gyorsan vezetéshez juttatta a hazaiakat. Nagyon gyengén dobott a vendégcsapat, tíz kísérletből mindössze két alkalommal sikerült gyűrűbe találni. Ezek után nem volt meglepő, hogy a Szolnok a hetedik percben már 16–6-ra vezetett. A második játékrész sem hozott sok változást. A jól védekező hazaiak mellett nemigen tudott újabb pontokat szerezni a somogyi alakulat. Keller zsákolására, Frazier válaszolt hasonlóképp, ekkor 32–18 állt az eredményjelzőn. Frazier és Benke és Spica pontjaival tartotta magát a Kaposvári KK, de a negyed vége ismét a friss embereket csatába dobó szolnokiaké volt. Brkics közeli találata volt a félidő utolsó momentuma, ezzel alakult ki a 40–24-es állás. A kapott pontokkal ki is lehetett volna egyezni, ám a támadójáték igen akadozott. Remekül rajtolt a Szolnok a harmadik játékrészben, és hamar 30 pont körüli különbséget alakított ki. A záró játékrész formalitás volt csupán. A kaposváriaknak nem lehetett más célja, mint a lehető legkisebb különbség kiharcolása. Ezt elsősorban a kiválóan dobó Brkics hiúsította meg. Öt perccel a vége előtt aztán Frazier triplája és zsákolása 79–60-ra hozta fel a somogyi alakulatot, amelyben Papp Péter és Kovács Soma is pályára lépett. A végjátékban Frazier újra betalált távolról, Raivio is eredményes volt, ezzel pedig vállalható vereséget szenvedett a Kaposvári KK a bajnok és Magyar Kupa-győztes otthonában.
A Kaposvári KK legközelebb március 21.-én, szombaton 18 órakor, hazai környezetben lép pályára, akkor a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt együttese lesz a somogyiak vendége.

2024.04.20 18:00
GrosbasketLisaesther Rendezvényház és ÉtteremEuroProfilOros GumiszervizPek-SnackStier PincészetDorottya BistroAlfaGumi KaposvárSpekula Kft.